Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí HDD

Zdravím,

mám takový problém co se týče externího HDD Hitachi 500GB, nedávno mi přestal fungovat, sice kontrolka se rozsvítila, dokonce jsem i cítil jak harddisk začal něco dělat uvnitř té krabičky, ale v počítači se mi to nechtělo připojit, prostě jsem se do něj nedostal.... tak jsem prvně zkoumal čím to tak asi může být... zkoušel jsem jestli není špatný kontakt, zdálo se že ano, protože mi to ještě parkrát načetlo, tak jsem koupil nový připojný kabel, ale tím to nebylo. Teď jsem to rozdělal a mám takový pocit, že chyba bude l5n v tom co je na obrázku. Je to jenom tip, nevíte kde bych mohl sehnat takový switch nový? Jedná se o takovou spojku mezi HDD a USB.

Takhle vypadá konektor k HDD l5c . Chtěl bych ho nějak otestovat, ale nemám jak.

Tak se vás ptám, prosím, nemáte nějaký nápad?

Děkuji

S pozdravem

Mordavec

To na těch fotkách je převodník z USB na SATA. Máš štěstí, že máš toto provedení, protože dnes se už často ten převodník integruje přímo do elektroniky disku, což sice zlevňuje výsledný výrobak a trochu i zmenší rozměry, ale při poruše toho USB rozhraní máš smůlu.
Vyzkoušej HDD v nějakém stolním PC a pokud bude OK, tak si kup nový USB box.
např.: http://www.czc.cz/raidsonic-icy-box-ib-273stu3/127 137/produkt