Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyčištění PC.

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že můj počítač je bezmála rok nevyčištěný, a nedostala se mu žádná podobná péče, tak jsem se rozhodl, že bych si ho měl asi vyčistit. Chtěl bych se vás zeptat, co všechno udělat byste poradili. Zatím jsem v msconfigu vypl při startu počítače zbytečně běžící programy, a teď se chystám na pročištění složek Temp, avšak nevím, jestli je zcela bezpečné promazat složky C:\Windows\Temp a C:\Users\Honza\AppData\Local\Temp. Následně plánuji defragmentovat disk, potom pročistit disky od zbytečných souborů pomocí CCleaner, a nakonec aktualizovat ovladače Driver Boosterem. Chtěl bych se vás tedy zeptat na otázku ohledně Temp složek, a co dalšího byste navrhli udělat.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
... Zatím jsem v msconfigu vypl při startu počítače zbytečně běžící programy... OK, to jsi udělal d…
Zdenál 01.12.2014 17:08
Zdenál
Dotaz pouze určený pro Zdenál Čistič od MS cleanmgr.exe, umí odstranit i záložní soubory po aktualiz…
Ondřej85 03.12.2014 12:57
Ondřej85
servicepack si při instalaci udělá zálohu původních souborů, kdybys ho potřeboval odinstalovat (po č… nový
lední brtník 03.12.2014 13:17
lední brtník
Pokud odstraní pomocí cleanmgr.exe záložní soubory s aktualizacemi ServicePack znamená to že se mi v… nový
Zdenál 03.12.2014 19:37
Zdenál
Pouze dotaz pro Zdenál - V plánovač úloh měl nastavit čas kdy se automaticky provede defragmentace,… nový
Ondrej85 15.12.2014 22:10
Ondrej85
To je úplně jedno, co použiješ, když už něco používat chceš. Stačí jednou za čtvrt roku a když si ne… poslední
karel 15.12.2014 22:15
karel
No určitě přepastovat CPU. Stará pasta nechladí. nový
pedros 03.12.2014 13:09
pedros
Co tak napred zmerit teplotu, nez se pusti do pastovani? Pasta nic nechladi, ani stara, ani nova. nový
Prasak 03.12.2014 13:59
Prasak
Prečisti si PC týmto: advancedsystemcareper.html alebo tím CCleaner nový
Zh4r0naX 03.12.2014 14:16
Zh4r0naX
vrať se do školky. to je placebo pro lamy. nový
lední brtník 03.12.2014 19:58
lední brtník
Naozaj ??Keď je to podla teba placebo prečo má cez 150 milionov užívatelov a odporúčajú ho známe fir… nový
Zh4r0naX 04.12.2014 14:14
Zh4r0naX
zrýchli PC aj o takých 25% Tak to je síla. Jestli je podobných opravdu 150000000, není to pro lidst… nový
karel 04.12.2014 14:18
karel
150 mega blbců ten systém umí utahnout, žádný strach. nový
kmochna 04.12.2014 15:03
kmochna
čím tě brzdí prázdné složky/adresáře? kde se ti berou pozůstatky? proč instaluješ viry a jak je může… nový
lední brtník 04.12.2014 17:30
lední brtník
To víš, stačí tam napsat slovo "optimalize" a useři se můžou posrat, i když netuší, co si pod tím po… nový
Prasak 04.12.2014 19:23
Prasak
Nee, zazracne slova su IMHO advanced, hyper, mega, ultimate, a gold :) nový
MM.. 04.12.2014 19:24
MM..
OT: nejzázračnější slovo je "HERNÍ" :-D nový
Hanyse.k 04.12.2014 19:39
Hanyse.k
Jeste rekni ze sis zaplatil verzi profesional nový
s.hriba 04.12.2014 17:33
s.hriba
.. jediným kliknutím a máááte to zadarmoóóóóó. nový
kozakl 04.12.2014 18:03
kozakl
Umí to taky vyhlazovat vrásky a navracet mužnou sílu? nový
Prasak 04.12.2014 19:22
Prasak
[http://e-lect.net/wp-content/uploads/2014/06/Ataka -Facepalm.jpg] nový
Joxy 04.12.2014 15:09
Joxy
vzhledem k tomu, že můj počítač je bezmála rok nevyčištěný Ja mam pocitac nevycisteny X rokov, a fu… nový
MM.. 04.12.2014 19:26
MM..

... Zatím jsem v msconfigu vypl při startu počítače zbytečně běžící programy...

OK, to jsi udělal dobře.

... nevím, jestli je zcela bezpečné promazat složky C:\Windows\Temp a C:\Users\Honza\AppData\Local\Temp...

Ano, vše co tam je, můžeš smazat. Pokud něco bude náhodou nějaký program používat, smazat to nepůjde. Akorát doporučuji použít nějaký opravdový souborový manažer (např. Total Commander), protože debilní průzkumník neumí tyhle soubory přeskočit a mazání ukončí. Ještě lepší je použít vestavěný čistič disků od MS (Start - Spustit - cleanmgr.exe), umí odstranit i záložní soubory po aktualizacích ServicePack.

... Následně plánuji defragmentovat disk, ...

Zbytečnost. Od WinVista výše probíhá defragmentace automaticky na pozadí.

... potom pročistit disky od zbytečných souborů pomocí CCleaner, ...

To přece uděláš vymazáním těch tempů. Nic dalšího čistit nepotřebuješ.

... a nakonec aktualizovat ovladače Driver Boosterem.

... a jseš na nejlepší cestě k reinstalaci, protože tím si věechno rozdrbeš! Ovladače se aktualizují zásadně ručně - podíváš se na web výrobce HW, pokud najdeš novou verzi, stáhneš a nainstaluješ. Pokud máš notebook, vše potřebné najdeš na webu výrobce notebooku.
U automatických updatovačů nikdy nevíš, jak je naprogramován, jestli třeba nemá svou vlastní databázi ovladačů, jestli ty ovladače jsou opravdu určené pro Tvůj HW, atd. atd.
Ale jak už tu padlo - pokud vše funguje jak má, nehrab na to.

Dotaz pouze určený pro Zdenál Čistič od MS cleanmgr.exe, umí odstranit i záložní soubory po aktualizacích ServicePack.
Pokud odstraní pomocí cleanmgr.exe záložní soubory s aktualizacemi ServicePack znamená to že se mi všechny aktualizace odinstalují a budu muset znova instalovat odstraně aktualizace přes windows update ?

Nemůžu od MS čističem disku cleanmgr.exe smazat něco co by narušilo funkčnost stabilitu systému ?

Umí Total Commander free verze přeskočit soubory které některé programy využívají při mazání ve složce Temp a co vše může obsahuje složka Temp ?

Jak zjistím jestli mám zapnutou defragmentaci běžící na pozadí pokud je zapnuta spouští se při startu pc ?
Nerad aby mi zpomalovala spouštění pc. Jaký je rozdíl v tom když budu dělat defragmentaci ručně a zapnu službu defragmentace jen když ji budu potřebovat použít defragmentační program jednou za čas ?

Děkuji těším se na odpověď.

servicepack si při instalaci udělá zálohu původních souborů, kdybys ho potřeboval odinstalovat (po čase už to stejně nejde). v 99% případů tuto zálohu nebudeš potřebovat, ta se smaže.
pokud je ten cleanmgr inteligentní, odstraní i zálohy aktualizací windows před servicepackem, ty pak taky nemají smysl.

Pokud odstraní pomocí cleanmgr.exe záložní soubory s aktualizacemi ServicePack znamená to že se mi všechny aktualizace odinstalují a budu muset znova instalovat odstraně aktualizace přes windows update ?

Ne. Odstraní se záložní soubory, které každá aktualizace vytváří před svou instalací a které se použijí v případě, že tuto aktualizaci odinstaluješ. Po odstranění těchto záložních souborů aktualizace zůstanou nainstalovány, ale už je nebude možné odinstalovat (což vlastně ničemu nevadí).

Nemůžu od MS čističem disku cleanmgr.exe smazat něco co by narušilo funkčnost stabilitu systému ?

Ne. MS sice dokáže leccos zmrvit (např. Průzkumník), ale aby si sám pod sebou podřezal větev, takoví blbci zase v MS fakt nejsou.

Umí Total Commander free verze přeskočit soubory které některé programy využívají při mazání ve složce Temp a co vše může obsahuje složka Temp ?

Ano, umí.
Složka temp - jak už název napovídá - obsahuje dočasné soubory, které si běžící procesy vytváří pro své potřeby a které po sobě zapomenou smáznout (nebo je schválně nesmáznou). Malý příklad, co vše si může vytvářet Word: cs

Jak zjistím jestli mám zapnutou defragmentaci běžící na pozadí pokud je zapnuta spouští se při startu pc ?
Nerad aby mi zpomalovala spouštění pc. Jaký je rozdíl v tom když budu dělat defragmentaci ručně a zapnu službu defragmentace jen když ji budu potřebovat použít defragmentační program jednou za čas ?

Zjistíš to tak, že se podíváš do Plánovače úloh (http://technet.microsoft.com/cs-cz/library/cc72193 1.aspx), zda obsahuje úlohu s názvem "ScheduledDefrag" (pokud ji neuvidíš na úvodní obrazovce, proklikej se stromem do Knihovna Plánovače úloh -> Windows -> Defrag). Tohle je jen položka v registru, nezpomaluje start PC. Nestartuje služba defragmentace jako taková, ale pouze služba plánovače úloh, která - pokud nastane čas aktivace a PC není používán - tuto defragmentaci pustí. Ruční defragmentace je podle mě nesmysl, musíš na to prostě pořád myslet. Automatická defragmentace právě funguje pouze tehdy, když se na PC nic neděje (např. odběhneš se nasvačit). Jakile něco začneš dělat, automatická defragmentace se přeruší.

Pouze dotaz pro Zdenál - V plánovač úloh měl nastavit čas kdy se automaticky provede defragmentace, znamená to musím uvést čas kdy je pc nejčastěji zapnuté ? dám příklad když tam bude nastaven čas provést vždy ve středu 02:00 v noci a notebook nebude zapnutý tak se automaticky nic neprovede ?

Známý z rodiny mi na notebook nainstaloval O&O Defrag profesionál taky podporuje defragmentaci běžící na pozadí jde nastavit přímo v programu. Myslíte že je O&O Defrag kvalitnější náhradou za nástroj pro defragmentaci ve windows ?
co říkáte na defraggler bezplatnou verzi od piriform.com je dobrou náhradou za nástroj ve windows ?
Jaký defragmentační program používáte vy ?

Při defragmentaci by měli uspořádat soubory 1 a 0 které jsou rozházené po disku, při defragmentaci mažou se nějaké soubory např v složkách temp ?
Ptám se protože po dokončení defragmentace se mi uvolní místo na disku

Kde se všude nacházejí složky temp ? Mohou se všechny složky temp na disku C promazávat ?
Děkuji za cenné rady, Přeji dobrou noc. Ondra

Naozaj ??Keď je to podla teba placebo prečo má cez 150 milionov užívatelov a odporúčajú ho známe firmy ako napr. PC Magazine,Razer,... Veľa ľudí IObit nemá rado a tvrdí že to rozdrbe windows.Mne sa nič podobné nestalo práve naopak mám PC rýchlejší.Používam ASC cez 3 roky a žiadny problém nemám.A myslím si že fakt zrýchli PC aj o takých 25% pretože vie toho veľa (vymazanie pozostatkov a vírusou,oprava registrov a zástupcou,zrýchli systém a internet,vymaže prázdne prečinky a mnoho dalšieho...) to všetko len v jednom programe a jedním kliknutím.

čím tě brzdí prázdné složky/adresáře? kde se ti berou pozůstatky? proč instaluješ viry a jak je může ten program najít? co přesně v těch registrech opravuješ a proč? jak ti může ten program zrychlit systém a jak internet?
máš aspoň jedinou odpověď?
jak říkám, placebo pro lamy.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru