Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Male cviceni z SQL

praktické cvičení z jazyka SQL

mam dany tabulky `ucitele` a `suplenti`

`ucitele` obsahuje sloupce
`id`, `jmeno` ...

`suplenti` obsahuje sloupce dva a sice
`iducitele` a `idsuplenta` - obe id vlastne odkazuji na zaznam v tabulce ucitele, s tim ze kazdy ucitel muze mit zadneho ale treba i vice suplentu

tak a ted opravdu nevym jakym jedinym select dotazem z db dostat odpoved v tom duchu
ze jednim ze sloupcu bude i informace o celkovem poctu suplentu: tzn neco ve stylu

ucitele.id>1, ucitele.jmeno>prokop, pocetsuplentu>0
ucitele.id>2, ucitele.jmeno>novak, pocetsuplentu>10

diky za nakopnuti

mno , tak trochu jsem si s tim pohral a nakonec to vyresil dotazem

SELECT `ucitele`.* , count(`suplenti`.`iducitele`) as `pocet_suplentu`
FROM `ucitele`
left join `suplenti` on `ucitele`.`id` = `suplenti`.`iducitele`
group by `suplenti`.`iducitele`

mno ... snad je to tak spravne, vysledky to zatim haze dobre ... btw, omlouvam se za asi prilis trivialni dotaz :-]