Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno sdileni dat ve VPN siti

Mame dve pobocky, obe jsou pripojene na internet pres stejneho operatora, ten nam ted udelal mezi temito dvema pobockami VPN tunel. Na jedne pobocce je interni rozsah 10.0.0.x na druhe je 10.0.1.x . VPN funguje - z jedne pobocky pingam na druhou pobocku. Nevidim ale v okolnich pocitacich pocitac z druhe pobocky (maji stejnou skupinu) ani kdyz dam najit pres ip adresu tak mi ten na druhe pobocce nenajde, i kdyz na nej pingam. Nemuzu tedy nasdilet potrebny adresar. Nevite co se kde jeste musi nastavit nebo je v tom tunelu nejaka chybka ? diky

takto to ale fungovat nebude... pokud zvolí 16b masku, nebude mu to routovat ani ostatní IP provoz...

edit: to by fungovalo jen případě, že by VPNka byla bridgována (což by bylo asi úplně nejvíce košer řešení, za předpokladu, že šířka pásma na VPN tunelu je dostatečná)

tak ze by to nejak sami vyresili to ne, napsali mi tohle :

Pokud chce, aby mu fungovala M$ sit pres routovany rozsah, ma dve
> moznosti. Jednak na vsech pocitacich vyplnovat soubor lmhosts
> (c:\winnt\system32\drivers\etc\lmhosts) a v nem zadat IP-cka stroju a k
> nim prislusna jmena. Druha varianta je, ze si na nekterem ze serveru (!
> musi to byt server!) rozjede sluzbu WINS (windows name services). Potom
> staci na vsech pocitacich (pripadne pres DHCP) nastavit informaci o tom,
> ze pocitace maji pouzivat WINS server na tom urcitem IP-cku. Pocitac se
> pri zapnuti zaregistruje do databaze wins serveru a pouziva jeho sluzby
> pro hledani okolnich pocitacu.