Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který notebook vybrat ??

Dobrý večer,potřeboval bych pomoct při výberu nověho notebooku,našel semsi tyhle:
1)http://www.euronics.cz/notebook-lenovo-ideapad-z50 -75-amd-fx7500-8gb-8-1000gb-15-6-dvd-r-rw-amd-r7-m 260-2gb-bt-cam-w8-1-lnv80ec0052ck/p380535/
2)http://www.alza.cz/acer-aspire-e15-midnight-black- d2143380.htm
3)http://www.alza.cz/acer-aspire-e15-black-d2120974. htm
4)http://www.alza.cz/acer-aspire-e15-midnight-black- d2143078.htm
V Euronicsu sem právě koukal na to Lenovo měli ho tam vystavený a vubec nevypadá špatně co sem koukal na recenze tak bych neřekl že to je pravda a nejspíš do něj půjdu ;-)
Ten 2) a 3) notebook tam zas nejde snadno vyměnit/zvýšit RAM musí se celej notebook rozdělávat což mi nepřijde vhodné
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

To nejsou žádný předsudky, W8 měly být určeny pouze pro tablety a notebooky s dotykovými display, ale pak to začali instalovat všude kde se dá a podle toho to vypadá. Ano na tabletu je to suprová věc, ale na "klasickým" noťasu je to pěkně na hovno. Navíc W8 jsou děravý jako cedník proti různým útokům z netu - další důvod proč sedmičky.

Další co neovládá základní nastavení Windows. Už jsi slyšel,že i osmy nakonfiguruješ bez dlaždic na ploše ? Pokud nevíš,popros stredu Google. PS - W8 potažmo 8.1 se instaluj na všechny nové PC a ty tam máš nějaké díry. Oni ti výrobci PC ale musí být debilové že ?

Že jsem tak smělý, mohl bys mi prosím vysvětlit, proč instalovat osmičky a následně je dávat do podoby sedmiček, když můžu nainstalovat rovnou sedmičky a s ničím se nemusím mrcasit? :-)

Navíc ne všechny ty doplňky na osmičkách fungovaly výborně. Bohatě mi stačilo třeba tlačítko start, které jenom překrylo to původní a tak každý desátý klik mě to stejně hodilo do metra...

Prave ze Lenovo je znamy tim, ze dela ovladace minimalne pro Windows 7 a pro Windows 8, nektere notebooky maji jeste porad i ovladace pro XPecka a samozrejme Lenova funguji i pod linuxem. (To, ze cinani obecne ovladace neumi a tedy jim obcas neco nefunguje je vcelku znamy fakt a to, ze to je pro Win7 nebo Win8 nebo jakykoli jiny system nerozhoduje.)

Takze dneska pokud nechces Win8, tak mas v podstate moznost bud Lenovo nebo Dell.

Ano, já W8 nechci a mám Lenovo. Pokud jsi přesvědčen o tom, že na mém Lenovu bude plně fungovat W7, zastav se, dám ti do ruky počítač, DVD s leg. W7 a můžeš začít. Pokud ti to vyjde, Tak není problém tě nějak finančně odškodnit.
PS. Zatím na to nikdo nepřišel a to nebyli blbý lidi co mi s tím radili. Nejspíš je to verzí BIOSu, který už prostě W7 nepodporuje. Kamarád má stejný NTB se stejnou konfigurací, má pouze jinou verzi BIOSu a W7 šlape jak má.

BIOS se da updatovat, v tvem pripade bych si dokonce myslel, ze to nebude BIOSem, ale mezi zidli a klavesnici, vzhledem k tomu ze pises, ze kamarad ma stejny notas a Win7 mu funguji. Jinak ale spatne napsany ovladac nevylucuju, sam jsem to u Lenova zazil, nastesti zafungovaly genericke ovladace Microsoftu z Windows update, ale to muze byt pro jakykoli system, jedno jestli Win7 nebo Win8.

Však ti říkám, přijeď, nainstaluj a sám uvidíš že to nejde ! BIOS sice aktualizovat jde, ale já mám nejnovější verzi a právě ta nepodporuje W7, kámoš má starší verzy. Já se tu s tebou nebudu hádat, když si myslíš, že máš pravdu, tak tě při tom nechám. Prostě pro mě je to sráč protože tam nejde W7, tím to končí. Nejednou jsem to zkusil přeinstalovat.

Navíc W8 jsou děravý jako cedník proti různým útokům z netu/ další důvod proč sedmičky.

- Prohledej statistiky za 2013-2014, nez napises neco obdobného.

- Windows 8 nejsou spatné systemy, dokonce jsem je instaloval do jedné organizace duchodcu, kteri si ho nemohli vynachvalit, hlavne "METRO", ktere nemohli prehlédnou, jednoduchost ovladani /uzivali predevsim komunikativni SW, prohlizece foto, i uvedli, ze s ostatnimy verzi OS maji problémy, kde u metra, jim to prislo prehlednejsi.

- Windows 8, nekomu vyhovuje, nekomu ne, ale stale psat JEDINE 7micky, 8smicky jsou nahovno, je uz smesné, nebo sprominutim neznalost.

podla mna každý o win8 hovorí že su na hovno len preto lebo užívatelia si privikli na sposob ovládania z winxp, winwista, win7, a vo win8 nastala mala zmena, a su lenivi sa naucit ovladat win8, ja som ho tiez skorej nenavidel, ale po 2 mesiacoch s nim som sa ho naucil ovladat a nakonec som zistil ze ma v sebe vela funkci ktoré boli lepšie ako vo win7.

spolehlivý systém

- Windows 8.1 neni spolehlivy? Uzivam ho od jeho vydani, pres jeden problem s nastavenim WIFI, ktery byl opraven do 2-3 minut, jsem s nim zadny problém nemel, dokonce vyuzivam i interface METRO, MicrosoftSync.

každý rok učit s novým systémem

- Ucit se co? Prikazy kuprikladu CMD jsou stejné, ovladani to same, neni nic co by bylo jinak jak v jiném OS od MS, pres dokonce nekteré funkce navic, které jsou jen k uvitani.
- Co se tyc GUI, grafického provedeni, mimo ne-dotekové platformy nemusis pouzivat METRO, chces nabidku START? Tak si nainstaluj, clasic Shell..

MS vymyslí a změní všechno, co změnit jde.

- Mas 2 priklady?
- Zmena vzhledu jde upravit, system ma stale stejné ovladani, tak jaka zmena.

Hlani silny bod, jsou dotekové platformy, kde Win 7 vs Win 8.1 na tablette, je den a noc.....Kdo se nechce ucit, nebo je liny, tak si necha treba windows 95.

Kdyz jsem si pred par roky koupil nové auto, taky jsem cumel jak tele na nové vrata, jak se ovlada, jelikoz vse uz bylo rizené pres palubni pocitac, dnes uz si nedokazu predstavit, ho nemit :-)

(nové technologie se nebojim, at je jaka je, jinak skoncime u Windows 89, HDD PATA, pracovni dokumenty ukladane na floppy).

- Napsat, nemam rad protoze neumim, je politicky nekorektni :-D

Ty jsi asi úplně nepochopil, co jsem psal. Ano, stojím si jedině za W7, ale nikde ho tomu dotyčnýmu nenutím.
Ano, mít dotykový motebook, tak jsem jednoznačně pro W8(.1), ale jelikož dotykový zařízení nemám, jsem celkem nasraný. Ještě co si musím na W8 pochválit, je bezkonkurenčně rychlý nabíhání, třeba z režimu spánku je to do 2s naběhlý, necelou minutu trvá náběh z vypnutého stavu.

Sice mám upravený W8 do stylu sedmiček, ale prostě to není ono, třeba když chci změnit nastavení připojení, musím to hledat složitě v Ovládacích panelech, oproti sedmičkám, tam stačilo kliknout na ikonku počítače dole v liště a otevřelo se celý nastavení.
Asi máš pravdu, je to o tom si zvyknout, ale zase na druhou stranu, proč by člověk měl něco měnit co mu vyhovuje ? Sedmičky podle MĚ byly nejlepší systém, co MS vydal. Přijde mi o Lenova docela podlé nutit zákazníkovi něco co mu nevyhovuje bez nároku na změnu, pro zákazníka na změnu k lepšímu.

tam stačilo kliknout na ikonku počítače dole v liště a otevřelo se celý nastavení

- Nevim co presne na myslis, ale u Windows 8/8.1, pouzivam "klikl pravym" primo na ikonku WIndows, kde mam vse potrebné skratky, jak na nastaveni, tak vsechny zakladni nastaveni a observaci systému, ted si ale opravdu nejsem jisti, jestli "windows 7" ma to samé, muzes to zkusit, jen tak pro zajimavost, jinak mi to bude dlobat celé den v hlave :-D popripade dekuju.

KliK na WIN:

[img=/file/view/20835-1-png]http://pc.poradna.net/file/view/20835-1-png[/img]

Po kliknuti:

[img=/file/view/20836-click-png]http://pc.poradna.net/file/view/20836-click-png[/img]

Chapes jak to myslim ne?

CMD

:-D Pokud sis nevšiml, běžný uživatel obvykle ani netuší co to je. Já třeba s příkazovou řádkou plus mínus umím, učili jsme se to kdysi ve škole. Pokud budu ale systém ovládat příkazovou řádkou, můžu už fakt zůstat u těch W95, o kterých píšeš. Normální člověk snad v 21. století používá primárně grafické rozhraní. (nemyslím administrátory, myslím uživatele)

Tak si nainstaluj, clasic Shell..

Ale to je to co píšu. Já, jako uživatel nemám potřebu hledat a instalovat nějaké retardované aplikace, které se snaží to vrátit do původního stavu. Já chci systém, který funguje, ne takový, který si musím do funkčního stavu předělat, chápeš to?

Mas 2 priklady

Od Metra, přes naprosto nesmyslné schování vypnutí počítače v nastavení (přičemž "vypnout" jenom hybernuje). Taky jsem totálně nepochopil, proč třeba když pustím IE v Metru, proč je jiný, než když ho pustím normálně. Tím vůbec neřeším URL bar dole. Proč?!

Já se nových technologií taky nebojím, ale musí to být smysluplný krok kupředu. Takovým krokem byly IMHO sedmičky.

Mně přijde, že spousta lidí píše, že osmičky jsou dobrý systém a jako hlavní důvod udávají to, že se z toho dají udělat prakticky sedmičky. :-D

Napsat, nemam rad protoze neumim, je politicky nekorektni :-D

:-D
Já s tím vcelku umím, pracovat s tím bohužel musím. Proto to nemám rád.
Když instaluju sedmičky, nainstaluju sedmičky, ovladače a funguju. Když instaluju osmičky, nainstaluju osmičky, donesu uživateli a za dva dny mi to vrátí s tím, že mu mám zrušit metro, nastavit normální start a že mu tam nejde zapnout tohle a támhleto...

Korunu osmičkám MS nasadil hláškou "Something happend :( ". Fakt dobře se pak hledá, kde je problém...

- Takze celkove jde o tvuj osobni problém, jak globalni pohled....;-)
- Zabavné bude, Windows 7 a prichod "DX12"

proč třeba když pustím IE v Metru, proč je jiný, než když ho pustím normálně.

- Protoze METRO je prevazne na dotekové platformy, proto je tak optimizovany

funkčního stavu předělat, chápeš to?

- Ano chapu, ale ty pochop ze si pletes FUNKCNI a GUI
Rozumim, ze nekdo 8.1 nema rad a ze jim nevyhovuji, ale zaskakuje me, hned takova ta negativita a hlasky typu, je to NAHOVNO protoze tomu nerozumim...nemam to rad, protoze nechci zmenu atd.

Protoze METRO je prevazne na dotekové platformy, proto je tak optimizovany

Proč je teda na většině nedotykových notebookách a cpe se i na stolní počítače? :-)
Ale jasně, na to mám clasic Shell... :-D

"DX12"

To je mně a předpokládám všem v pracovní sféře celkem volný...
Hlavně předpokládám, že v té době už budou venku desítky...

- Nic ti nebrani, vytvorit vlastni OS a pouzivat ten.
- Zakladem marketingu je trh, zakladem trhu je prodej (akcie, burza), trh zaplnuji dotekové platformy, z nejvetsiho procenta android, IOS, jsetli se chtel MS podilet na tomto trhu, musel s necim dojit, s necim dojit byl windows 8, jestli slo o nejlepsi krok, nevim, dle burzy, jde spis o propad, proto MS, uz na pultech nebude prodavat windows 7 (PC s win 7)a doproda licence win8 a prejde rovnou na win 10.
Udelal MS chybu, udelal, poucil se z té chyby, poucil, to je pro me nejdulezitejsi, jako uzivatele, zbytek kritizovat nebudu a ani nemam proc.
(samozrejme je to napsané hodne laicky a zhruba)
jméno "Windows 9" nebude pouzivat kvuli podobnosti jména, s windows typu 98.

Proč je teda na většině nedotykových notebookách a cpe se i na stolní počítače

- Vse michas dohramady, z toho de citit spis zaujatost.
- Na PC je v prvé rade instalovany Windows 8/8.1, METRO neni zadny OS, ale jen jeho soucasti, kterou nemusis pouzivat.

Nic ti nebrani, vytvorit vlastni OS a pouzivat ten.

Já se sedmičkami vcelku problém nemám. Jen se mi nelíbí, co MS vymýšlí od té doby.

trh zaplnuji dotekové platformy

Tam už to MS nějak prošvihnul. A pokud budou nejlevnější Windows tablety na úrovní iPadu, bude ztrácet a ztrácet... Nejvíc tabletů jde okolo dvou tisíc a tam MS nějak nemíří. Navíc už prodej tabletů začíná stagnovat, je nasycený, prorazit tam se stává čím dál těžší.

Ve michas dohramady, z toho de citit spis zaujatost.

Co konkrétně míchám dohromady? Proč se MS snaží systém s rozhraním pro dotyková zařízení protlačit na stolní počítače a notebooky? Na tom není žádné míchání ničeho s ničím. Zaujatý si vcelku nepřipadám, jen nechápu, proč se mě snažíš přesvědčovat, že W8 jsou lepší, než W7 a hlavním argumentem je, že jdou dát do stavu, jako W7.

Je nějaký objektivní důvod instalovat W8 a likvidovat metro? Když si můžu nainstalovat pohodlně sedmičky a nic z toho neřešit?

"Windows 9" nebude pouzivat kvuli podobnosti jména, s windows typu 98.

O jménu jsem nic nepsal, nevím, proč to sem taháš.

nechápu, proč se mě snažíš přesvědčovat, že W8 jsou lepší, než W7

- Kde pisu ze jsou 8cky lepsi lepsi jak windows 7????

Co konkrétně míchám dohromady?

PROC CPOU METRO NA PC KDYZ JE NA DOTEKOVE PLATFORMY = Metro neni OS

Nadale se jiz nebu odpovidat na dalsi reakce, protoze je to stale dokola....

O jménu jsem nic nepsal, nevím, proč to sem taháš.

Slo jen o dodatek, ktery jsi zrejme nepochopil.

Pekny zbytek dne.

Kde pisu ze jsou 8cky lepsi lepsi jak windows 7????

Výslovně nikde. Já to tak ale pochopil. A podle reakce "zebyja123", který na tebe odpovídá

ja súhlasím že win8 je lepší

evidentně nejsem jediný.

Metro neni OS

Nazval jsem to tak snad někdy? Pokud bys pořádně četl, možná by sis všiml, že W8 nazývám vcelku korektně jako "systém s rozhraním pro dotyková zařízení". Což je fakt. W8 je systém a obsahuje rozhraní Metro. Co z toho ti přijde, jako že se domnívám, že Metro je OS? (Windows Metro? :-D )

dodatek ktery jsi zrejme nepochopil

Skutečně jsem ho nepochopil, nevím, co to má s předchozí debatou společné.

Taky pěkný den.