Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s tiskem na Edimax BR-6104KP

Dobrý den. Koupil jsem router Edimax BR-6104KP a připojil k němu tiskárnu HP LaserJet 1020. Nainstaloval jsem ovladač serveru, ten si našel porty, všechno OK. Bohužel, jediné, co nefunguje, je tisk, kdy se počítač tváří, že tiskne, ale nic se neděje. Na Internetu jsem četl diskuze, kde si spousta lidí stěžuje na to samé. Je možné, že je nějaká vadná výrobní série nebo je chyba u mě? :(

gdi tiskárny neměly vlastní paměť - jen malou, ne která by dostačovala na buffer vytištěné stránky, ani neměly procesor který by data třeba v jazyce pcl přeložil na grafický vzhled stránky - celou tu práci s tiskem dělal procesor v pc.

ale to nemusí být tvůj případ, jak koukám na specifikaci, 2mb paměť i risc procesor to má. zádrhel bude v edimaxu. protože to máš přes router - máš na firewallu povoleno sdílení souborů a tiskáren?

edit:
ve tvém routeru si prolez i nastavení usb tiskového serveru, jestli se dá vyčíst jaký port tiskárně přiřazuje, a zda je stejný port nastaven u tvého ovladače ve windows.

edit2:
http://pc.poradna.net/question/view/62510-problemy- s-tiskem-na-printserver
http://pc.poradna.net/question/view/79043-print-ser ver-u-routeru-edimax-usb
(hledal jsem jen raw tisk, může tu toho být víc)

jakozto majitel tehle tiskarny ti to potvrzuju, tenhle smejd se takto chova i kdyz ho pripojis naprimo k pocitaci, doporucuju prostudovat tuny nespokojenych reakci na tuhle tiskarnu na product.jsp.

Na strankach HP je popsane docela dost "tripu a tiku", ktere by mohly pomoct. Ja je aplikoval vsechny a tak nejak to zabralo, jen se netesim, az budu v budoucnu nekdy muset preinstalovat system.

Je to skoda, kvalita tisku je velmi dobra.