Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Anketa pre programátorov

1. V čom programujete?
2. Ktorý z tých jazykov je váš hlavný?
3. Ako dlho v nich programujete?
4. Ktoré programovacie jazyky sa chcete naučiť?
5. Čo vám vo vašom jazyku chýba?

Anketu zámerne nedám, lebo sa niektorí obmedzia len na tú. Čakám bohaté vlákno a prípadnú zaujímavú diskusiu k veci.;-)

1. V čom programujete?
To je složité - šahnul jsem si na všechno možné, ale nikdy nic pořádně. Šáhnul jsem si nejvíce na Delphi a ted Java .. a pochopitelně php
2. Ktorý z tých jazykov je váš hlavný?
Java
3. Ako dlho v nich programujete?
3 roky
4. Ktoré programovacie jazyky sa chcete naučiť?

No to nevim, tenhle semestr máme C++ ale to neberu za naučení.
Delphi nemam koupenou a tak hedám něco, kde by se dela udělat
normálně aplikace. Zkoušel jsem Lazareus a považuju ho za nejhorší
výojové prostřední všech dob, takže asi šahnu po tom C++, to co chci
ted zkusit udělat, neni těžké takže asi budu bastlit v c++.

5. Čo vám vo vašom jazyku chýba?

Na Javě? Nic, ale přebejvaj mi tam HNUSNÉ LAYOUTY, které SUN tak bezhlavně prosazuje - zpusob uložení komponent na form. Když to srovnám
s CSS pozicováním, tak tohle je maximální prasárna, špatně implementované.. takže to často řeším this.setLayout(null) a píšu
komponentám souřadnice...:-x

Delphi nemam koupenou

Delphi 6 byla sveho casu vystavena na netu ve verzi Personal zdarma a urcite byla v nejakem chipu nebo jinem casaku zdarma i verze 7 PE, akorat myslim tu uz nevystavil Borland na netu.

Jinak ja nejsem programator, ale kdyz sem tam neco potrebuju, tak protoze jsem se kdysi ucil ve skole Pascal, tak si to navrhnu v Delphi.
Coz i podle odpovedi tady i na jinejch forech je u nas porad dost rozsireny prostredi, protoze se Pascal hodne ucil na skolach, ikdyz asi nejvic se ucil Basic, ale co znam lidi, tak pokud se zabyvaj programovanim, tak obvykle ty co zacinali na Basicu, tak presli na C nebo nejakej klon.

Ja bych chtel trochu vic proniknout do Javy, ale nemam na to cas. Jo a potrebuju se naucit neco na programovani 3D grafiky, coz se doted vetsinou delalo v C++, ale kamos co se tim zabyva, tak mi rikal, ze budoucnost tohohle segmentu je v .NET Framework, cemuz vubec nerozumim.

1. Delphi, Turbo Pascal, BASIC. Ostatné takmer vôbec.
2. Delphi.
3. Delphi - 2 roky, Turbo Pascal - 1996-2004, BASIC - 1988-1996
4. C#, Java. Ostatné sú už menej zaujímavé pre mňa. Edit: PHP
5. Uvediem príklady: i++; a = b = 5; a = b == 5 ? c : d;

Takto by to mohlo vyzerať.;-) Síce je to príklad, ale podľa skutočnosti.

Jednou jsem četl diskusi o programování a někteří se opravdu trumfovali.

Prg#1: Já programuju stylem copy con zdrojak.txt
Prg#2: To nic není" To já rovnou copy con program.com
Prg#3: Slabota: Já umím copy con setup.exe
No a čtvrtej je naprosto trumfnul: copy con setup.rar

:-)

Pavel

P.S.: Chápu, že copy con každej nepochopí...

1. V čom programujete?
2. Ktorý z tých jazykov je váš hlavný?
3. Ako dlho v nich programujete?
4. Ktoré programovacie jazyky sa chcete naučiť?
5. Čo vám vo vašom jazyku chýba?

------------------------------------------ ----------------------------------------

1., v com ma napadne, podla nalady, pretoze som sam sebe panom
2., C++
3., uz pocas vysky, takze hodne dlho
4., najskor uz ziadne, ale ovladam obstojne skoro vsetky mozne jazyky, okrem .NET jazykov, Pascalu, Pythonu
5., pretoze uz programujem len zo zabavy(ako konicek), tak mi uz nic nechyba.

ovladam obstojne skoro vsetky mozne jazyky

Tak se ukaž :-). Jen tak zhruba jsem to počítal (plus mínus autobus). Znám dobře cca 30 jazyků, od vidění asi 20. V to nepočítám asi dalších 30 assemblerů, včetně ATMELů a PICů :-p;-). Zlí kamarádi mi říkají, že čtu programy jak noviny. Bejvávaly časy, kdy jsem u sálového počítače v hexa výpisu paměti opravdu četl program, přeložený program do bináru, přímo v symbolických instrukcích. Ale to je už let... :-/

- víte jak se pozná správný progamátor?

- v kilometrovém hexavýpisu kódu pro sondu na Mars nalezne během 15 minut všechny chyby a nádávkem ještě optimalizuje kód tak, že běží rychleji a zároveň se zmenší natolik, že je ještě možno dokódovat subrutinu na měření Marsovských větrů...

:-D:-D:-D

tak 30 assemblerov neovladam. :-) robil som len v 8086 a v 8351. ale len tak namatkom spomeniem jazyky(pretoze su skoro vsetky na jedno kopyto), ktore su od seba aspon z casti odlisne, cize fortran, visual basic a pod. ani spominat nebudem. scriptovacie jazyky uz vonkoncom nebudem spominat. cize C, C++, prolog, lisp, centura-gupta, Informix-4GL, Framework(uz neviem ako to bola verzia a dnes uz mrtvy jazyk), priemyselny jazyk GX9100 a uz si ani nespomeniem. :-D
btw., s tym assemblerom ta asi preverim. napisem nejaku hadanku v assembleri, som zvedavy ci neojeba^as. :-D;-)

Prolog, Lisp já taky, dokonce jsem na sálový počítač na ně dělal kompilátory. Moc se mi líbily konstrukce Lispu jako caaaaaaar, cdadadar... :-). V Prologu mám možná někde ještě schovaný rodokmen Řeckých bohů, který jsem používal na ladění kompilátoru. Algol60 - spolupráce na kompilátoru, Cobol - kompilátor jsem vyrobil sám. Samozřejmě dědeček všech jazyků Fortran pak Algol 68, PL/1, maktojazyk ML/1 atd. Assemblery jsou část taky sálové počítače Tesla 200, JSEP -> EC. Z "malých" strojů to jsou SMEP, RPP-16, disketové stroje Consul, mikropočítač SPU 800. Různé jednoúčelové počítače - napřiklad počítač NOVA 3, který sloužil na řízení letového provozu v Praze Ruzyni - na programech pro řízení letového provozu jsem dělal 2 roky. Dále pak assemblery Atari, Comodore s tím ruku v ruce různé BASICy. Také assemblery PICů, ATMelů. Z "moderních" jazyků můžu jmenovat C, Pascal, různé "Visualy" (FoxPro, Basic, C++, Delphi, ...). Skriptovací jazyky už ani nepočítám. Uff! Člověk se až diví, co se toho naučil! :-p:))
PS: Kdybych vypsal všechny jazyky, tak se mi to nevejde do povolené délky příspěvku :-D.

1. Java, C, PHP, Perl, Bash, Awk, C++ (+samozřejmě si ještě jazyky, které jsem se kdysi docela naučil, ale moc často nepoužívám, Pascal, jazyk symbolických adres pro i386, Lisp, Prolog, Basic,...)
2. C
3. Pro všechny to vyjmenovávat nebudu ;-) V Céčku asi tak osm let.
4. Chtěl jsem se někdy jen tak pro zajímavost naučit Haskell, ale k práci ho nepotřebuji a pro volný čas mám zatím lepší využití
5. Vlastně nic. Akorát si člověk musí vybrat správný jazyk pro danou úlohu (třeba nějaké GUI bych dělal spíš v C++ než v C apod.).

1) Pascal, Java, C, C++, Karel, Basic, ASM (8051)
2) Java
3) Java asi 2 roky, nejdele basic (Didaktik M, Gama), zhruba 13 let...
4) C#, poradne PHP nebo neco tomu obdobneho, nejakou novejsi alternativu, ASP NET?
5) V Jave mi chybi vicenasobna dedicnost jako je v C++.