Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Anketa pre programátorov

1. V čom programujete?
2. Ktorý z tých jazykov je váš hlavný?
3. Ako dlho v nich programujete?
4. Ktoré programovacie jazyky sa chcete naučiť?
5. Čo vám vo vašom jazyku chýba?

Anketu zámerne nedám, lebo sa niektorí obmedzia len na tú. Čakám bohaté vlákno a prípadnú zaujímavú diskusiu k veci.;-)

1. V čom programujete?
2. Ktorý z tých jazykov je váš hlavný?
3. Ako dlho v nich programujete?
4. Ktoré programovacie jazyky sa chcete naučiť?
5. Čo vám vo vašom jazyku chýba?

------------------------------------------ ----------------------------------------

1., v com ma napadne, podla nalady, pretoze som sam sebe panom
2., C++
3., uz pocas vysky, takze hodne dlho
4., najskor uz ziadne, ale ovladam obstojne skoro vsetky mozne jazyky, okrem .NET jazykov, Pascalu, Pythonu
5., pretoze uz programujem len zo zabavy(ako konicek), tak mi uz nic nechyba.

ovladam obstojne skoro vsetky mozne jazyky

Tak se ukaž :-). Jen tak zhruba jsem to počítal (plus mínus autobus). Znám dobře cca 30 jazyků, od vidění asi 20. V to nepočítám asi dalších 30 assemblerů, včetně ATMELů a PICů :-p;-). Zlí kamarádi mi říkají, že čtu programy jak noviny. Bejvávaly časy, kdy jsem u sálového počítače v hexa výpisu paměti opravdu četl program, přeložený program do bináru, přímo v symbolických instrukcích. Ale to je už let... :-/

tak 30 assemblerov neovladam. :-) robil som len v 8086 a v 8351. ale len tak namatkom spomeniem jazyky(pretoze su skoro vsetky na jedno kopyto), ktore su od seba aspon z casti odlisne, cize fortran, visual basic a pod. ani spominat nebudem. scriptovacie jazyky uz vonkoncom nebudem spominat. cize C, C++, prolog, lisp, centura-gupta, Informix-4GL, Framework(uz neviem ako to bola verzia a dnes uz mrtvy jazyk), priemyselny jazyk GX9100 a uz si ani nespomeniem. :-D
btw., s tym assemblerom ta asi preverim. napisem nejaku hadanku v assembleri, som zvedavy ci neojeba^as. :-D;-)

Prolog, Lisp já taky, dokonce jsem na sálový počítač na ně dělal kompilátory. Moc se mi líbily konstrukce Lispu jako caaaaaaar, cdadadar... :-). V Prologu mám možná někde ještě schovaný rodokmen Řeckých bohů, který jsem používal na ladění kompilátoru. Algol60 - spolupráce na kompilátoru, Cobol - kompilátor jsem vyrobil sám. Samozřejmě dědeček všech jazyků Fortran pak Algol 68, PL/1, maktojazyk ML/1 atd. Assemblery jsou část taky sálové počítače Tesla 200, JSEP -> EC. Z "malých" strojů to jsou SMEP, RPP-16, disketové stroje Consul, mikropočítač SPU 800. Různé jednoúčelové počítače - napřiklad počítač NOVA 3, který sloužil na řízení letového provozu v Praze Ruzyni - na programech pro řízení letového provozu jsem dělal 2 roky. Dále pak assemblery Atari, Comodore s tím ruku v ruce různé BASICy. Také assemblery PICů, ATMelů. Z "moderních" jazyků můžu jmenovat C, Pascal, různé "Visualy" (FoxPro, Basic, C++, Delphi, ...). Skriptovací jazyky už ani nepočítám. Uff! Člověk se až diví, co se toho naučil! :-p:))
PS: Kdybych vypsal všechny jazyky, tak se mi to nevejde do povolené délky příspěvku :-D.

1) Pascal, Java, C, C++, Karel, Basic, ASM (8051)
2) Java
3) Java asi 2 roky, nejdele basic (Didaktik M, Gama), zhruba 13 let...
4) C#, poradne PHP nebo neco tomu obdobneho, nejakou novejsi alternativu, ASP NET?
5) V Jave mi chybi vicenasobna dedicnost jako je v C++.