Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výbuch zdroje

Zdravím, mám otázku. Měl jsem vyplé pc a zničehožnic vybuchl zdroj a začlo se zněj kouřit. Pc byl vypnut jen zapojen do sítě! Nevíte proč se to stalo? Díky

loading...

Protože to ve skutečnosti nebylo vypnuté a Erocraksna použila pro pomocný zdroj 5V SB nekvalitní součástky a hlavně kondenzátor, který pravděpodobně už to nevydržel a spustil malou lavinku. Pokud to přežila deska, pak hurá! stačí koupit skutečný uvěřitelný zdroj!

Musím trochu odporovat: Ono to totiž není ani tak nekvalitními součástkami (i když netvrdím, že tam strkají výkvět světové kvality), ale nekvalitním návrhem plošného spoje: Jeden takový maličký, leč důležitý kondenzátorek z pomocného zdroje totiž výrobci s oblibou strkají blízko tlumícího odporu primárního obvodu pomocného zdroje (občas mám pocit, že úmyslně, jako kurvítko). Ten odpor poměrně dost topí a když se v bedně nehýbe vzduch, tak vyhřívá ten kondenzátor - tomu neodolá snad žádný elektrolyt. Kondenzátor nenápadně ztratí kapacitu a tím spustí lavinu událostí, na jejímž konci jsou vybouchlé kondenzátory, někdy i poškozená deska.

Vždyť je celkem známí to že se něco vyrobí a pak se speciálně navrhne nějaký to kurvítko aby to po záruce pošlo,nedávno byl v tv o tom pěknej dokument.:-)Já mám doma ještě 7 let starou Asus m2n sli Deluxe a pořád jede ,tam nato kurvítko asi zapoměli nebo se to dřív nepraktikovalo...