Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nainstalovat zálohování do Windows 8.1

Chtěl jsem si udělat bitovou kopii disku a tak jsem si podle návodu MS vyhledal „Historii souborů“. Bylo mi však nabídnuto pouze „Nastavení historie souborů“ a „Obnovit soubory pomocí historie souborů“.

Jakmile však na kteroukoli z těchto položek kliknu, vyskočí mi okno s chybou „ K souboru není přidružen program, který by mohl tuto akci provést; vytvořte přidružení pomocí ovládacího panelu Výchozí programy“ s odkazem na složku
……..\AppData\Local\Packages\windows.immersivecontr olpanel_cw5n1h2txyewy
(dál už byl text ukončen kvůli nepostačující velikosti okna, ale pravděpodobně se jedná o adresář:
\LocalState\Indexed\Settings\cs-CZ.

Na stránkách MS jsem si našel, že pravděpodobně došlo k poškození souborů *.settingcontent-ms. V těch Výchozích programech jsem nic relevantního nenašel.

Chtěl bych se proto zeptat, zda je možno nějakým způsobem to zálohování nainstalovat znovu, aniž bych musel podstoupit přeinstalaci celého systému.

Jinak disky běžně zálohuji pomocí programu HD-Clone a je mi i známo, že bitovou kopii lze vytvořit z příkazové řádky pomocí příkazu wbadmin, ale jde mi spíš o to, abych měl ta Windows v pořádku.

Předem děkuji za pomoc.

Brtníku, já na botovou kopii ve Windows nedám dopustit. Zatím mě na rozdíl od jiných zálohovacích softů nezklamala. A dovolím si tvrdit, že nebude mít problém s novějšími verzemi, jako třeba Acronis, u kterého je problém, že novější verze si neporadí s archivem vytvořeným starší verzí apod. Nemá problém s ovladači, recovery bootovací médium si vytvořím kdykoliv ve Windows.

Pro tazatele:
Spust prikazovy radek jako administrator a spust: SFC /scannow
to by mělo prověřit a případně opravit systémové soubory.

to stim acronisom je presne naopak zo staršim neotvoriš zalohu novšim -odskušane to mam po verziu 2011

druha pre mna podstatna vec je vytvorit pre použivatela zalohu na jeden klik(take domace boot recovery)
tretia že windowsacke ,,demo,, nema temer žiadnu kompresiu + potreba toho zachcranneho cd naviac
ono keby ten windowsacky sposob kniečomu bol tak sa nevyskituju žiadne nastroje pre uživatela omnoho privetivejšie a su tak isto rovnako aj fre

Nekolikrat se mi stalo, ze novejsi Acronis neotevrel starsi zalohu a pak jsem musel shanek konkretni verzi Acronisu, abych se k tomu dostal

Windows sice nemají takovou kompresi, ale zase obsahují v záloze přímo VHD soubor, který můžu vzít a přímo namontovat do Windows jako další disk a případně z něj i bootovat, pokud bych chtěl...

A proč se vyskytují jiná nástroje? Protože tu byly před bitovou kopií :-P

Protože přesně na to bitova kopie je - záloha celého disku. Pokud víš, že budeš obnovovat pouze něco dopředu, použij zálohování a ne bitovou kopii.
Jak jsem psal, součástí bitové kopie je VHD soubor. Pokud chceš jen nějaké soubory, můžeš si ze zálohy VHD připojit jako disk a obnovit, co potřebuješ.
Jednoduše:
http://blogs.technet.com/b/danstolts/archive/2012/ 11/09/how_2d00_to_2d00_mount_2d00_vhd_2d00_image_2 d00_from_2d00_windows_2d00_7_2d00_step_2d00_by_2d0 0_step_2d00_without_2d00_any_2d00_third_2d00_party _2d00_toolsthe_2d00_easy_2d00_way.aspx
Nebo pohodlně:
http://www.howtogeek.com/51174/mount-and-unmount-a -vhd-file-in-windows-explorer-via-a-right-click/

Protože přesně na to bitova kopie je - záloha celého disku no to je fakt dovod to použivat
Pokud chceš jen nějaké soubory, můžeš si ze zálohy VHD připojit jako disk a obnovit, co potřebuješ- to dokažu všetky win nahrady (programi)
a zalohovat subory cez nejaky win sposob načo? okrem toho že to obnoviš len natom kde si to vytvaral to možem a aj robim običajnym kopirovanim a otvorim to headam aj z Handroidom,ale pochopil som že ty budeš obhajovat stale win sposob

okrem toho že to obnoviš len natom kde si to vytvaral

A na to jsi prisel jak? Zalohu udelam klidne na sit a pomoci ni jsem nainstaloval pres 20 pocitacu.
Samozrejme mohl jsem to udelat jinym software, ale nenasel jsem zadny, ktery by byl schopny pracovat s radicem disku na desktopu Lenovo a to ani nejnovejsi verze Acronis, ktery byl do te doby muj oblibeny a po kiterem jsem sahnul jako po prvnim. Zkousel jsem ruzne, jako CloneZilla apod. Az jsem skoncil u Windows Image Backup, zjistil, ze je to funkcni a pro mne dostatecne.

K zalohovani
Pokud bys dobre cetl, co jsem psal, vedel bys, ze ve Windows neni jen bitova kopie, ale je tam i normalni zalohovani, kde si vybiras, co chces zalohovat a pak muzes i selektivne obnovit. Udrzuje se ti katalog, takže máš i přehlednou historii záloh.

Ted proc Windows zpusob a ne Acronis. Pomoci command WBAdmin (bitova kopie) treba zalohuju servery - komplet obraz disku. Pokud bych chtel pouzivat jine nastroje na zalohu, musela by je firma kupovat v serverove verzi a pro Exchange jsou navic jeste specialni edice.
Udrzuju si i obrazy pro stanice, takze nainstalovat novy pocitac je otazka chvilky (stejne jako s jakymkoliv jinym software). Pak staci sysprep, pripojit do domeny a funguju. Samozrejme v pripade, kdy bootovaci medium najde radic disku (viz predchozi pripad).

Ja chcem bitovu kopie systemu (ca 5GB), a ne bitovu kopiu systemu plus zbytocne k tomu este aj recovery oddiel (5GB + 10GB). Je to dementizmus ptz recovery oddiel sa da zalohovat inac (je na to extra fcia vo Win8) a neni nutne ho zalohovat furt so systemom zbytocne +10GB kazda zaloha. Samozrejme ze to viem odrbat docasnou zmenou GUID oddielu, ale naco by som to robil, je to dementne. Mali tam dat moznost vyberu oddielov.

Díky všem za reakce.

Pro brtníka: Žádnou free verzi nepotřebuji; pravděpodobně jsi přehlédl poslední odstavec mého dotazu, že standardně používám program HD Clone Prof (komerční verzi) a ten svůj problém potřebuji primárně vyřešit kvůli celkové funkčnosti Windows, když nevím, zda se podobný problém s těmi *.settingcontent-ms nevyskytne u jiných winaplikací, které jsem zatím nepoužíval.

Pro Jana Fialu: Ten příkaz SFC /scannow jsem podle návodu v MSN vyzkoušel jako jedno z prvních řešení.

Pro MM: Tu možnost s maličkým písmem vlevo dole nemám; jak jsem psal, chybová hláška na mne vyběhne hned jak kliknu na „Nastavení historie souborů.“ A navíc podle návodu MSN by mi jako první měla naskočit položka „Historie souborů.

Takže znovu:

Dám vyhledat "Historie souborů" a objeví se mi 4 položky (viz obrázek 1) xN7lkJ. Jakmile na kteroukoli z nich kliknu, dostanu chybové hlášení (obr. 3)

Když dám Enter na okénko s vyhledáváním, objeví se mi jedna položka (viz obr. 2). Při jejím odkliknutí opět dostanu chybovou hlášku (obr. 3)

Ad PS: právě proto tady sem na Poradnu lezu, aby ta Windows neměl "posahaná".

Ten obrazok nikto nevidi.

Ok tak potom ked vlezes do pravy klik na start - ovl.panely a tam si das zobrazit male ikony a kliknes na historie souboru, dostanes okamzite tu hlasku?

P.S. pouzivat hladanie windows by ma vzivote nenapadlo, ptz je uplne dementne, zavisi od dementneho indexovania. Len som narychlo nasiel link kde to bolo cez hladanie, ale normalne sa na veci leze priamo z ovl.panelov.
Daj si trebars obnovit indexy v moznostiach indexovania potom ti to mozno najde aj to dementne hladanie vo windows.

Ten obrazok nikto nevidi.

To je divné, mně se obrázek normálně zobrazuje; v Chrome i v IE se ukáže na webové adrese: http://2i.cz/2i/i/54b56122/79c2db0c3752da3344012c1 32fbd0e44/18ff4963b0.f.jpg

Ok tak potom ked vlezes do pravy klik na start - ovl.panely a tam si das zobrazit male ikony a kliknes na historie souboru, dostanes okamzite tu hlasku?

V těch ovl. panelech není bitová kopie, jen tam jen zálohování souborů na jiný disk; to mi normálně funguje.

Indexování zkusím, nejprve ale musím spustit Windows Search, které jinak nepoužívám. Stejně si ale myslím, že problém bude v těch souborech .settingcontent-ms.

MM, jsi jednička!

V těch Ovládacích panelech je úplně vlevo dole možnost "Záloha bitové kopie", která dokonce funguje.

Jinak ale ještě nezavírej prosím ten dotaz jako vyřešený, protože já bych potřeboval zjistit ten problém se soubory *.settingcontent-ms. Indexování nepomohlo a rovněž tak zklamal příkaz z té shora uvedené stránky Supportu MS: DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

U tej hlasky je dolezite ze co si to vlastne nasiel a na co to odkazuje. Nieco v uzivatelovom \AppData\Local\Packages\ bude asi nejaka kravina, t.j. search ti hlada asi kraviny a nenajde to co ma najst (systemove veci). Dobre by bolo pozret presne ze na co to odkazuje to co nasiel ten search (mozno cez pravy klik na tu polozku si to pozret apod) alebo si pozret tu zlozku ze co za packages tam mas. Ale v uzivatelovom AppData nie su sucasti windows. Ked ti to nevie najst search, tak mas moznosti indexacie (su tiez v ovl.paneloch) nastavene nejak blbo (blbe zlozky nastavene pre indexovanie netusim), alebo co.

P.S. dism je nutne spustat z prik.riadku otvoreneho cez pravy klik - ako administrator

Ta složka má celkem 609 souborů *.settingcontent-ms. Jinak pravým tlačítkem na ty výsledky Search koukat nejde. Ještě se podívám na to nastavení indexování, s ním nemám žádné zkušenosti.

Příkaz DISM jsem samozřejmě zkoušel jako správce z CMD i z Powershellu ( stajně jako JaFiho SFC /scannow ).

neznám tvůj soft (neznám všechny), v práci jsem nechal nasadit drive snapshot, rozhodující bylo spouštění z příkazového řádku (podle vnějších událostí).
má i gui, je i na známém hirensovi - ten s naší verzí používáme pro obnovu při nefunkčním disku. samozřejmě dokáže z windows po restartu přepsat své c:

proč ne bitovou kopii: 97% výrobních testerů nám běží na xp.

takto periodicky či jednorázově zástupcem zálohujeme systémový disk do image na d: pro pozdější snadnou obnovu.
sběrný pc denně prochází síť a nové zálohy jsou kopírovány na centrální nas.

zálohy dat na disku d: neřeším, data v našem případě pochází ze serveru, který je zálohuje sám.
dokumenty na d: bych řešil nějakým xcopy nebo jednoduchou utilitou, spouštěnou o pracovních přestávkách.

Tebou citovaný Drive Snapshot vypadá zajímavě. Ten můj HD Clone každý rok ugrejdujou za 60 euro, takže se asi fakt podívám po něčem free.

Jinak já jsem takříkajíc backupový paranoik. :-) Systémový disk C: zálohuji celkem 2 x; jednou ho mám klonovaný na SSD, který současně používám jako externí (v obalu s eSata a USB 3.0) a v případě havárie bych ho jenom přemontoval z obalu do notebooku a pak mám ještě jednou jeho image, které každý týden aktualizuji. Z datového disku D: si také dělám jednou týdně image a kromě toho ho synchronizuji každý den přes TC na flashku. Kromě toho nejdůležitější (pracovní) data mám v poslední verzi na systémovém disku.

zálohuju cca 250 pc, většina ještě p4. ten sw udělá snapshot disku za chodu (využívá vss, proto je samotný .exe velmi malý), ale nedůvěřuju zápisu na slabších systémech -> zálohovací batka mi zjišťuje, jestli se zrovna nepracuje, jinak přeplánuje zálohování.

pro pár pc a ruční obsluhu jde použít recovery médium acronis true image, nebo free easeus todo backup. licenční podmínky free aomei backuper neznám, ale funguje.