Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání AMD Athlon II x3 440

Zdravím, mám tento procesor už nějakou dobu a nedávno mi přestal z nějakého důvodu táhnout, když sem kontroloval teploty tak mi už více programů zobrazovalo 80-82c(při minimální zátěži). podle infa který sem si dohledal je to cca 10c nad maximem, ale chladič který používám: Arctic Cooling freezer rev.2 pro7 je podle různých članků dostatečně silný i po nataktování tohoto procesoru, dokonce i defaultní chladič by měl stačit, nevíte kde by mohl být problém? děkuji.

Pochop jedno: Pro odvod tepla platí:
- nejlepší je přímý styk kov-kov.
- nehorší je je kov-vzduchová mezera-kov
- přechod kov-pasta-kov je mezi tím, čím větší vrstva pasty, tím více se to blíží nejhoršímu případu.
Proto musí být pasty co nejméně, aby každé místo schopné styku kov-kov také takovým zůstalo a pasta pouze vyplňovala vzniklé mezery. Než aby pasta pokrývala celý povrch styku, tak to je už lepší, při alespoň trochu rovném povrchu, žádná pasta.
Výrobci to často řeší vrstvou pasty, která při zahřátí začne téct a přebytek je vytlačen pryč. Zbytek se teplem časem vytvrdí (což je v pořádku - pasta, podobně jako kov, nemusí být tekutá). Podobně se vytvrzuje i "normální" pasta (jenom při zahřátí tolik neteče).
Když se ale spojem s pastou pohne, tak se vrstva pasty znehodnotí a je naprosto nezbytné veškerou starou pastu odstranit a buď nanést novou, nebo, není-li pasta po ruce, raději nenanášet nic (a pro jistotu sledovat teplotu).

V BIOSe to pise teplotu jaku?
Ta teplota v tych programoch ked je PC studene a ho zapnes tak je najprv nizsia a potom stupa?
Skusil si speedfan ze co vypisuje konkretne u coho?

P.S. chladic nedavas naopak? Neni to jedno. Viz zarez. Neviem ci to je aj u tvojej patice ale myslim ze amd to mali vsetky

To core bude mozno CPU. Pozri si tam kdesi v podrobnych nastaveniach speedfanu ze k comu to core patri (je to tam kdesi na niektorej karte napisane)
Nevidim dovod preco by malo byt temp3 CPU. Temp3 moze byt kludne aj nezapojeny vstup (P.S: alebo chipset, to by bolo sice zle, ale nespravis to potom chladicom CPU :)