Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook s wifi nevidí žádnou síť

Mám notebook Asus A6M-Q05, má wi-fi kartu a dnes jsem chtěla ve škole zkusit, jak to funguje. A zatímco ostatní notebookisté vesele surfovali, mně ntb vytrvale hlásil, že v dosahu nebyly nalezeny žádné bezdrátové sítě. Přitom ve škole zaručeně wifi síť je.
S Kráťou jsme teď dlouho dumali, jestli mám všechno nastaveno správně a na chybu jsme nepřišli.
No a jelikož nevím, jaké informace jsou pro vás relevantní, tak se ptejte, co potřebujete vědět;-)
Jinak ještě detail - případné rady a doporučení můžu vyzkoušet až zítra...buď zase ve škole anebo v knihovně. Tady doma o žádné wifi síti nevím.
Takže teď se to ponese spíš v teoretickém duchu:-)

Na notebooku musíš zapnout vysílač - je na to Fn+něco (Fn+F10) a rozsvítí se kontrolka. Ale to ti asi říkat nemusím...
Zkoušela jsi se dívat do nastavení WiFi karty, zda jsou tam povoleny všechny druhy sítí A/B/G ?

no, tak zrovna tohle je dobrej nápad s tím Fn+něco. Objevila jsem, že to mám na F2. Předtím jsem si toho ani nevšimla. Jenže kontrolka svítí permanentně oranžově. No, zejtra zkusím, co to bude dělat v dosahu wifi sítě.
Nastavení wifi...druhy sítě?? Ehm, to nějak nemůžu objevit:-[

Mám wifi kartu od asusu...ale projela jsem v nastavení (snad) všechno a nikde jsem nenašla to nastavení sítí.
Teď odcházím, jdu do knihovny a do školy, tak to zas zkusím, jestli se mi náhodou nepodařilo něco změnit tak aby wifina fungovala:-)

No, u nás by si host asi neškrtl...tipuju, že stropy jsou min 3 metry vysoko:))
Nějakej počítačovej kabinet tam tuším je, zkusit bych to mohla, ale nejsem si jistá, jestli mají v náplni práce zápasit se zlobivými notebooky studentů:-p
Kráťa už došel k závěru, že by bylo nejlepší skočit tam, kde jsem ntb koupila, ať se v tom porejou oni...

jasně, že to v náplni práce nemají. Záleží, jestli na dveře
ťukáš - to ani neotevřou, jelikož něco chceš
do dveří kopeš - otevřou, jelikož ví, že máš plné ruce lahví, dortů atd. a nemůžeš klepat
Kup něco dobrého a oni si ten čas na nakonfigurování najdou.
Škoda, že ti tu neodepsal někdo s Asusem, třeba je u toho potřeba nastavit nějakou maličkost, či místo fn+F2 zapnout wifinku fn+F7...

no jo, jenže na těch F je symbol wifi právě na F2. A nevím, proč bych měla dvat Fn+ třeba F5, když tam mám nějakej jas či kontrast monitoru nebo co to je...
No a z Asusáků je tu tuším třeba Pavel, ne? Ten má taky nějaký A6 myslím...ale jaksi se tu nevyskytuje zrovna když by se hodil:-D

Já ti asi k ničemu nebudu, ale... Mám Asus A6JC, ale WiFi na něm nepoužívám. Ale vím, že Asus nainstaloval do noťasu takový udělátko, co reaguje na klávesu Fn (modrá) s dalšíma klávesama - pro obraz, zvuk, ... A nebo: nemám jen "napájecí tlačítko" (power), ale je jich celkem 5. Možná je nutný jedním z nich tu WiFi vždycky zapnout. Fakt nevím. V manuálu o tom nic nepíšou?

Pavel

Na Asusuoch je taka utilitka, ktora reaguje na Fn+F2 - po stlaceni by ti malo na displaji vybehnut take okno, kde sa vypina/zapina Bluetooth a wifi. Ak ti Fn+F2 nic nerobi, mozno to nemas nainstalovane. Dalej by si mala mat v trayi taku ikonku - ovladaci soft k wifi od Asusu - kde sa tiez da vypnut wifi. Ak nemas doinstaluj.

jj, už jsem se s tím setkal. Některé notebooky vypínají pomocí SW nebo tlačítka celou kartu, jiné, např. FSC jen část vysokofrekvenční. Pokud se s tím SW něco stane (odinstalace, poškození apod.) wifina se bude hlásit, ale nebude fungovat komunikace/hledání.

Jen taková větička od kolemjdoucího. Nemůže být problém v napájecích profilech? Jestli se teda nějak SW neodpojuje některý zařízení, zrovna právě ta integrovaná WiFi...

Pavel

3-[
V pátek jsem ntb přinesla, ukazoval sítě, ale doma jsem se nepřihlašovala, do cizích sítí nelezu:-p V pondělí jsem si ntb vzala do školy, po skončení jedné hodiny jsem si nějakou chvíli surfovala po netu, vše OK...pak jsem vypnula počítač, šla do menzy na oběd - a po návratu mi notebook oznámil, že v dosahu nejsou žádné bezdrátové sítě. Čili jsem zase tam, kde jsem byla na začátku tohohle threadu. Já měla chuť ntb vyhodit z okna]:(
Tomuhle už fakt nerozumím. Proč mě tak zlobí?

Tak to jsem z toho magor. Kráťa mi poradil zkusit bod obnovení z neděle, kdy wifi fungovala. Zkusila jsem to a pomohlo to. To bylo včera. Ale dnes zapnu počítač, nějaké ty sítě se tam objevily, ale za chvíli zmizely a ntb zase tvrdil, že v dosahu nejsou žádné bezdrátové sítě.
Chápete to někdo? Jak je možný, že to funguje jen nějakou dobu a pak to klekne?

Tak, abych to dokončila...v pondělí putoval ntb opět do servisu, dnes mi ho táta přivezl zpátky. Prý přeinstalovali BIOS, nainstalovali mi nějaký prográmky co vyhledávaj sítě a zase to funguje. Říkali, že je to problém softwaru...že stačí třeba nainstalovat něco, co s wifi vůbec nesouvisí, a přitom to dokáže vše pokazit. Pak taky říkali, že i kdyby to zase zlobilo, tak že ani nemá cenu to posílat na reklamaci, protože softwarové problémy se reklamujou blbě a že pokud to bude zas zlobit, tak by bylo mnohem jednodušší koupit externí wifi, která stojí asi 700 Kč a je mnohem spolehlivější než ta integrovaná...