Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aktualizacewin 98 na win 98SE

Dostal jsem se na počítašč na kteém jsou nainstalovány win 98 ale potřeboval bych tam dostat win98SE. Zná prosím někdo nějaký postup nebo aktualizační soubor který by udělal z 98 98SE??
(pokud možno abych nemusel reinstalovat veškeré aplikace ze starých woken) Předem dík za všechny odpovědi.

To zírám. Už jsem to takhle několikrát dělal. Asi budou ty Widle na disku v žalostném stavu. Pak jedině Format + čerstvá instalace. Asi by šlo hrábnout do registru a odmazat Windouzí soubory, ale to bude asi rychlejší nainstalovat všechno znova. Už taky proto, že to bude v kdovíjakém stavu po předchozím majiteli.

wokna sou čerstvý ( asi měsic) jeneže majitel si stěžuje že mu na tom nejde TV stream a přehrávání videa.... a tak sem koukal co tomu muže bejt a pak sem zjistil, že kodeky a půlka dalších věcí chce SE. Největší pronlém že majitel na tom má programi a představa reinstalace mu nepřipadá zrovna růžová 8-)

mě se to taky stalo, že to os odmítl, ale lepší je opravdu čistá instalace, stalo se mi několikrát, že po přeinstalaci to mrzlo. Raději jsem vše vyzálohoval a smazal disk, pak jeli win jako víno, ale už je to moc dávno. Navíc dbejte na ochranu všeho druhu. Připojené v síti 98SE doslova řvou ven "my jsme tady". Doporučuji také použít neoficální servis pack, byl i na cd CHIP a je ověřen.

wirdows98 bývají vždycky v žalostném stavu, jejich uživatelé je dokážou zprasit a znefunkčnit do týdne.
nemá smysl se s tím hnojem babrat - zjisti si jen hw kvůli ovladačům, pak celý odpad "program files" a "windows" smaž (po nabůůtování z diskety nebo z cd nebo z dosu těch wir98.
ony i 98se jsou pro zastaralost na mezi použitelnosti, v tomto století už doporučuju vrazit tam milenia, pokud je místo na disku.

Windows ME mají příjemnější uživatelské rozhraní (IE 5 shell x IE 4 shell v Win 98 SE), ale jinak je to stejný odpad jako Windows 98. Pokud je někde slabý hardware, volil bych Windows NT 4.0, ale jak správně říká brtník, to je jen pro člověka který ví co jsou uživatelské účty a jak používat firewall.

Zdravim

To, co psal Rce win.com -> win.old ... se mi osvedcilo spis pri prechodu z W95 na W98.

Pokud pri prechodu z W98 na W98SE se objeví chyba
SUWIN caused a General Protection Fault
in module KRNL386.EXE at 0001:4DE7

pocti si zde:
textIN.htm

( uplne dole )

Osobne mam W98SE docela rad. Prvni system, kde jaksi chodilo USB a celkem slusna podpora HW. Bohuzel neumi NTFS a tudiz velke soubory, takze dnes jen vzpominam.