Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kamera "na sledovanie zamestnancov"

Nie je to moj napad, som len vykonavatel... :-x

Potrebujem nainstalovat vo firme 2 kamery na sledovanie zamestnancov.
Kazda bude sledovat 1 miestnost o velkosti cca 10x5 metrov (bude niekde v rohu pod plafonom).
Poziadavky:
- slusny obraz a zvuk
- podla moznosti Wi-Fi (pripojene na Wi-Fi router vo firme) - aby som nemusel tahat kabel navyse
- moznost zobrazit obraz z oboch kamier naraz na monitore (aj ked zas zvuk z 2 naraz zobrazovat... nejaky prepinac tam je asi potrebny...?)
- moznost automatickeho nahravania zaznamu na sietovy HDD
- aby neboli velmi napadne, skor decentne (najlepsie bielej farby :-))

Neviem vobec po com sa obzerat (ci hladat riesenie uz dodavane aj s HDD a pod, cize nezavisle na nasej sieti, alebo len 2 kamery + SW a tie napojit na nasu siet, sietovy HDD atd...), takze rad privitam kazdy napad...
Nieco nie moc drahe, rozpocet je obmedzeny (nemam presne cislo, ale nieco "lacne" :-/ )

lebo je tam podmienka"niečo lacné",to "niečo lacné" bude mať polopoužitelnú,až nepoužitelnú kvalitu a možnosti v tom,čo od toho očakávaš......taký Axis/Hikvision/AverMedia/Panasonic DVR system s wifi/LAN možnosťami a prijatelnou kvalitou nieje síce drahé ako "Porche Design" a spol,ale medzi "niečo lacné" sa to už zaradiť príliš nedá...takže pokial je tam podmienka "niečo lacné",tak sa to dá označiť ako nesplnitelná požiadavka,alebo aj ako nezmysel v tom najkrajnejšom prípade,všetko má svoju cenu a pokial nechceš kvalitu a la bežná webkamera s robotickými pohybmi/vypadnuté snímky pri rýchlejšom pohybe ludí/ a k tomu zodpovedajúcemu výpadku zvuku,tak to bohužial nebude niečo,čo sa dá označiť ako "niečo lacné",ale niečo,čo bude začínať,resp.bude sa pohybovať niekde v rozmedzí 1500-2500 eur.......velmi záleží,čo sa v tomto prípade dá zaradiť do kategorie "niečo lacné".....

Nejn technický, podle mne to neprojde schválením úřadem. Vím, jaké problémy byly s kamerami na chodbách - že se porušuje soukromí zaměstnanců. Nedovedu si představit odůvodnění, aby prošlo celodenní sledování kanceláří se zaměstnanci a to už vůbec nemluvím o nahrávání.
Šance je, pokud budou kamery umístěny tak, aby snímaly pouze část se zákazníky...

Vážně to musí být kamera na wifi? Upřímně, stačí vhodně upravený androidí mobil/tablet, pár příkazů v terminálu a kamera je nefunkční… :-)

Žádné povolení mít nemusíš, na tohle se vztahuje pouze ohlašovací povinnost na ÚOOÚ (dokonce je na to tuším on-line formulář).
Právní info najdeš třeba tady a nebo tady

Z toho druhého linku:

Právní úpravy provozování kamerových systému
.....
Kamerový systém z pracovně-právního pohledu nesmí sledovat zaměstnance na svých stálých pracovních místech - nesmí docházet ke sledování zaměstnanců.

A to nahrávání a uchovávání, ja už píše Jafi, je úplně jinej level.

Zaznam z kamier je urceny v podstate len na treningove ucely. To znamena nie na to, aby sa zistovalo ci zamestnanci nieco kradnu a pod, ale skor na to, aby sa zlepsil/zefektivnil pristup k zakaznikom. Na 99.999999% nebude zaznam pouzity na ine ucely.

Ale tuto temu som zalozil hlavne na to, aby som sa dozvedel nazori na to, aky system pouzit a nie na to ci je to (ne)legalne :-/.

Opat zase a znova ten isty problem.
Chcem vzducholod za cenu papieroveho lietadla. Pritom lietat sa da dobre aj na rogale.
Takze este raz si poloz nasledovne otazky.
Aky pristor ma zaberat jedna kamera?
V akej kvalite?
Ake su svetelne podmienky na danom mieste?
Ako daleko je zdroj zvuku? Zabudni na integrovane mikrofony v kamerach, na par metrov uz nebudes okrem sumu nic pocut, takze externy mikrofon bude asi nutnost. Samozrejme kamera musi mat tu moznost ho pripojit.
Dalej je tu otazka obsluhy. IP kamery si samozrejme mozes pozriet cez prehliadac, ale zaznam sa pohodlne pozera len cez cetralmu spravu a to znamena nejaku win masinu beziacu 24h denne.
Atd.
Moj odhad 2 kamier je minimalne 1000 eur, lepsie bude prirpavit sa na 1500.
Ak chces nenapadne kamery pozeraj oznacene ako DOME (montaz na strop vacsinou).

Iste, je to tak ako pises.
Malokedy chce clovek papierove lietadlo za cenu vzducholode ;-)

Co sa tyka tych otazok...:
- ako som pisal priesto je cca 10x5 metrov
- kvalita videa nemusi byt nejaka super, aby proste bolo vidno co sa tam deje, nejake detaily uplne nie su potrebne
- svetelne podmienky celkom OK, v podstate je tam zapnute umele osvetlenie od rana do vecera, celom intenzivne
- ten zvuk ano, rozmyslal som ako to zosnima, povedme ze zdroj svuku od kamery je tak do 4 metrov. Externy mikrofon neprichadza do uvahy.
- masina beziaca 24/7 je, v tom problem by snad nebol

Skoda ze sa nikto neozval ako by asi fungovalo zariadenie ktore som uviedol vyssie...
http://www.amazon.com/GW-Realtime-Varifocal-Securi ty-Pre-Installed/dp/B00MV7H5M6/ref=sr_1_34?s=photo &ie=UTF8&qid=1422290057&sr=1-34&keywords=cctv+came ra+systems

Nejde o 10x5, ale skor o uhol zaberu. Kazdy objektiv ma nejaku ohniskovu vzdialenost a uhol zaberu. S 30 stupnami asi tazko pokryjes celu miestnost bez toho, aby si tam nemal hluche miesta. Varifokal ti pomoze, ale zase ten obraz...
Na kancelariu by mal stacit aj 1Mpx, ale ten integrovany mikrofon je silne naivna predstava. Metoda pokus-omyl.
To z amazonu je klasicky cctv set, to ti tu ponukne kazda druha sulfikantska firma, denne mi pride snad 1 ponuka na mail a taketo zostavy kupis aj v zahradkarskych obchodoch, kde predavaju elektroniku.
Snad nie si taky naivny, ze budes cakat nejaku kvalitu z 500 dolaroveho setu. Ale kup si ho, nebudes prvy ani posledny.
Zrovna vcera som bol u zakaznika riesit vypadok netu, zavolal si ma bokom a ukazuje mi strasne tajne na telefonu, ze zaznamnik (podobny ako je ten z odkazu) mu ukazuje no-disk. Problem sme uz riesili viackrat, pretoze disk je odo mna (zaznamnik s kamerami nie) a vzdy je ten isty vysledok. Zaznamnik ide na reklamaciu (disk je vzdy ok) a potom to par tyzdnov/mesiacov ide a cele sa to zaopakuje.
Pritom firma mala 2 IP kamery, zaznam na HP45 servri a vseto fungovalo ok (az na kamery, ktore opat dodavala konkurencia a boli 3x na reklamacii;o)). Potom chceli usetrit a zakupili 4 analogy+zaznamnik + skombinovali cez baloony kamery dokopy, takze zaznamnik ma napojene ip + analogy spolu.
Uplynul rok a pol a myslim, ze cely system fungoval ok dokopy asi 6 mesiacov, zvysok neustale problemy so zaznamnikom. A zakaznik sa stale dozaduje pristupu ku kameram. A ked som mu hovoril, ze nech si nekupuje analogy, ze mu to doslova neodporucam tak nieeee ved to je take lacne a tie IPecky su drahe a bla bla bla.
Nie je to jediny pripad, ked ludia robia betatesterov roznych produktov a znaciek. Ti stastnejsi zainvestuju este raz a poriadne a potom to funguje, ti menej chapavi to lataju, skusaju ine kamery, ine zaznamniky, reklamuju...aaaa skoda hovorit.

Vdaka za odpovede!

Co sa tyka zaberu, kamera bude v rohu kratsej strany, takze pokryje vacsinu miestnosti, nie je potrebne pokryt uplne celu miestnost, s tym by nemal byt problem si myslim.

Mikrofon asi to bude ako pises - problem so zvukom, hlavne ak v miestnosti bude viac ako 1 zakaznik, pripadne bude rozpravat zakaznik + este niekto do telefonu, to verim ze moze byt problem. A teraz ma este napadlo v miestnosti hra radio, to bude do toho asi uplne drbat... :-/

Takze analogovy system (typu aky som vybral na Amazone) ani teda nie...