Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem software pro tvorbu katalogů

Dobrý den,

vytvářím v Excelu katalog pro cca 10000 položek. V současné době bych ho potřeboval "povýšit" na úroveň, kdy bude kromě popisného textu obsahovat i obrázky.
Excel se mi již nezdá úplně vhodný, do Accesu se mi nechce pro problémy s instalací runtime verze na stanicích uživatelů (v převážné většině jsou to běžní uživatelé).
Čili hledám nástroj pro tvorbu katalogu s podmínkami: zvládnout cca 10000 položek, zpracování grafiky, jednoduchá distribuce na klientské stanice (exe, html...).
Máte někdo zkušenosti?

Děkuji předem

Martin

hm... někdy se tak bezmocně koukám, k čemu všemu se ten Excel nepoužívá. :-D On ani ten Access na tohle použití (s obrázky) není moc vhodný.

Obecně se na tohle používají DTP systémy s napojením do databází, ale je to pak úplně jiná cenová liga :-(

edit: mohu-li ti doporučit, orientuj se na Adobe InDesign, ten má možnost importů dat. Uživatelům pak nachystej v excelu šablonu, do které místo obrázku budou vkládat cestu a jméno obrázku, což by následně mělo jít v indesignu automatizovaně načíst.

edit2: ono by možná ani neškodilo říct, jaký rozpočet na celou tuhle taškařici máš, abysme tu nelítali moc vysoko ;-)

ad "někdy se tak koukám, na co všechno se ten Excel používá..."

hodně mi pomohly stránky pana Číhaře www.dataspectrum.cz, které považuju za bezkonkurenčně nejlepší co se týče informací o Excelu

ad "kolik na to můžeš věnovat..."

firma řešení potřebuje, takže myslím, že 20,000 bych obhájil, ale nejsme moloch, který může vyhazovat peníze jako banky nebo pojišťovny ;), takže bych rád našel levné řešení (jsem prostě loajální)

děkuji