Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čas se mi pořád posouvá o hodinu dopředu

Ahoj, už nějakou dobu mám problém s časem na pc. Po restartu se mi většinou (ojediněle ne) posune čas o hodinu dopředu. Pásmo mám v pořádku, když přejdu do nastavení hodin a synchronizuji čas tak se nastaví správně ale po restartu je zase špatně. Nevíte čim by to mohlo být?

Windows 7 Home Premium 64bit
Díky za rady

No ta baterie je nejjednodušší možnost, hned na ráně, pokud si ji seženeš a vyměníš sám je to 40kč za pokus. Jinak ji můžeš zkusit změřit. Já si ale myslím, že to tím nebude - právě proto že je to tak na ráně a navíc se čas při špatné baterii zpožďuje ne přeskakuje nahoru.

první bych to zkusil párkrát restartovat s odpojeným kabelem od internetu. Pokud to bez připojení k netu časový mišmaš neudělá vypadá to na nějaký sw/apliakci možná vir.

a jestli si vzpomeneš cos instaloval, měnil, přehrával (bios) před tím než to začlo blbnout...?

Budeš se, Tančíku, divit, ale setkal jsem se i s tím, že se RTC začal při slabé baterii předbíhat. Ale ať se předbíhá (což je překvapující), nebo zpožďuje (což je "normálnější"), tak se změna neděje skokem, navíc o hodinu. Takže ta baterka se zdá být nepravděpodobná.
Já bych zkusil kontrolovat čas v BIOSu: Podíval bych se na čas po vypnutí (tzn. znovu zapnul, ale jenom do BIOSu a případně opravil čas), nechal odstát a při zapnutí bych znovu vlezl do BIOSu, jestli čas sedí. Tím by se zjistilo, jestli se čas posouvá od RTC (tedy od BIOSu), nebo ho přestaví něco ve Windows.