Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přejmenování účtu Windows7

Zdravím všechny ^^

Mám takový (doslova) drobný problém, který mi ale prostě skoro už nedá ani spát. Mám notebook koupený od bráchy, který bydlí v Olomouci (já v Praze). Operační systém Windows7 Ultimate.. Problém je v tom, že CD má ještě on (na to se jaksi zapomnělo) a tudíž já si nemůžu reinstalovat windowsy (leda s illegálním.. že?). Nebo spíše.. můžu, ale vzít si kvůli tomu celé odpoledne... No.. až se u něj stavím, reinstaluju to celé a udělám si to tady všechno po svém :D Teď ale k problémku ..

Když otevřu Tento počítač a C, mám tam Users a co mi na tom vadí je to, že tam je JEHO účet . Já to nemůžu vystát :D Chci tam mít svůj "nick" a stejně tak ve správci úloh je ten jeho. Jak se toto přejmenuje? :) Určitě to musí nějak jít ....

Jinak doufám, že tu nejsou chytráci s chytrýma hláškama typu "Ultimate? tak to máš illegální" / "takový problém za bráchou pro CD zajet hned?" apod. .. ANO, skutečně je v dnešní době možné si W7 ultimate KOUPIT ... (Nevím, jestli je to tady zvykem ale na pc-help byly jen takové odpovědi bez rady :) )

Není snad problém si vytvorit vlastní učet ktery si pojmenujes jak chces a jeho bud zachovás nebo smazes.
Nebo ho prejmenovat rovnou v Registrech v:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion

Ultimate? To mas ilegalne;o).

In Windows 7 you could use the Change your account name setting on the left side of the User Accounts applet in Control Panel.

V preklade...vlezies do ovladacieho panela, najdes su uzivatelske konta a na lavej strane budes mat text, ze zmenit uzivatelske meno.

jo to jo toto vím. To mám svoje, ale v C:\Users mám ten "jeho" profil který nejde přejmenovat >_> teda přesněji nevím jak . Je to se "zámečkem" :D ale jako heslo pokud tam nějaké je, to můžu jednodušše bráchovi zavolat to mi nesebere půlku dne ... -.-

ooo ten registr to vypadá konečně slibně :)) Akorát asi musím restart NB po tom že? :)

správce úloh se týká procesů běžících v ram, to je něco jiného.
cizí adresáře (podle ms frikulínů složky) můžeš vidět ve správci souborů.
v \users jsi denně s každým dialogovým oknem pro otevření/uložení souboru.
výpis uživatelů ukazuje správa uživatelů, kdysi to byl "lusrmgr.msc" - tam vidíš, kolik těch účtů v pc je, nebo jestli jsi ten jeho jen přejmenoval. taky výpis:

net users

Změna názvu účtu nemá vliv na změnu názvu souborů v c:\users. Jinak: složky se při přejmenování účtu nepřejmenovávají. (Taky by to mohl být nějaký bordel z předchozí instalace/pokusů)

Takže pokud jsi svůj účet získala přejmenováním jeho účtuje to tak normální a vlastnost.

Pokud se chceš zbavit jména složek a máš na PC jen jeden účet /admin nepočítám/. Tak přejmenovat současný účet na "můjúčet2" (dva stejné účty "můjučet" v pc být nemůžou bez ohledu na to kde jsou složky uživatele) a vytvořit nový účet s jménem co chceš "můjúčet" přihlásit se do něj ....chvilku zkoušet * ....a z můjúčet přes správce jak tu radí smazat "můjúčet2". Nabídne to i možnost smazat účet ale vykopírovat soubory na nový účet na plochu.

* Přes smazáním doporučuji projít složky jako stažené soubory,dokumenty a plocha abys nesmázla něco ze společného účtu. A taky popřemýšlet jestli není potřeba nakopírovat další věci např. oblíbené položky v prohlížeči a podobně.