Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Reinstall Win7, smazání recovery

Jak již název napovídá, reinstaloval jsem windowsy na svém notebooku HP pavilion G6. K tomu jsem použil s noťasem dodané CD s win7. CD jsem vložil, restartoval, ale pak jsem to podělal. V nabídce jsem volil "vlastní" a smazal jsem si 2 ze čtyř partišen na disku.
Před: 1. Systém. 2. Privátní 3. Recovery 4. HP-tools
Po: 1. Systém 2. HP-tools

Instalace proběhla, ale chybí ovladače. Ty bych měl mít na druhém CD, jenomže já jsem s počítačem dostal jenom jedno, windows. Na ty ovladače asi výrobce zamýšlel recovery, které už taky nemám. Je nějaká možnost jak ten noťas rozjet?

Díky za přečtení :-)

Jestli můžu poradit tak ovladače jsem spolehlivě našel pomocí programu Driver Booster 2 ten si nainstalujete a pak po spuštění, oskenuje pc a nalezne všechny ovladače které jsou zastaralé a sám je stáhne a nainstaluje.Vyzkoušel jsem to na několika počítačích a vždycky to bylo bez problémů na rozdíl od jiných podobných aplikací.Tak snad tato rada bude k užitku.

co máš pořád proti tomu stahovat ovladače ze stránek výrobce?
kolik už tu bylo tazatelů, kteří použili nesmyslný program jako ty a divili se, že to pořádně nefunguje?
slyšel jsi o pořadí instalace ovladačů?

své hloupé rozumy běž rozdávat na živě nebo alík.cz, třeba tam na tebe čekají.
vždycky když někdo začne nazývat druhé "pan chytrý", je vidět, jaký je sám trouba.

Jasně,jsi nejlepší a nejchytřejší,tak si instaluj a zkoušej co chceš a ještě se chlub,že jsi to ukradl někde na uložto jako ty Office.Určitě už máš v PC všechny driver Boostery,Tune-Upy a antiviry co jsi zkoušel a doporučuješ.
Pak sem ale nelez pro rady,že Ti PC nějak blbne a jak to máš opravit.A doporučuji si přečíst pár příspěvků a rad od zdejších rádců,moderátorů a ostatních zkušených,co tu jsou už dost let a mnozí z nich jsou i profíci,než začneš radit někomu dalšímu nějaké kraviny,co mu zasviní nebo zničí celý OS.Prostě napřed studuj a potom raď nebo raději kopíruj rady ostatních.

Chlapče nejsem nejchytřejší to jsem netvrdil a co se PC a jiných oprav týče jsem si poradil sám a nebo jsem to vyčetl z knížek a nebo mi poradili dobří přátele kteří mně hned nesjeli jako malého kluka.A nikomu nic nedoporučuju to jsi tady vyjmenoval sám a jak to tady po tobě čtu tak mi připadá, že si potřebuješ jen schladit na někom žáhu a nebo léčit svoje mindráky.

Ondiii-promiň,že se Ti motáme do dotazu,já už na toho blbečka reagovat vůbec nebudu.Kdyby neradil takové kraviny,které mohou ostatním zničit celý OS,tak bych ho ignoroval hned.On na to časem přijde sám,že když se tu zaregistruje a hned dělá chytrého,bude brzy ostatním jen pro srandu.Ale je velký šéf,hned mě začal poučovat a oslovovat chlapče.Možná byl já mohl být jeho táta nebo i děda.
Tak promiň za ty vstupy,ale musel jsem Tě varovat.A poradil jsem Ti snad hned na začátku taky a správně.

Děkuju za odpovědi. Pár věcí jsem zapomněl zmínit. Ovladače jsem z webu výrobce zkoušel stáhnout. Jenomže 1. v jakém pořadí a 2. je jich tam celkem hodně - to mám stáhnout všechny? Jako jeden í ovladač jsem tam nahodil na síťovou kartu - broadcomm. Wifi jde, ale neustále mi po spuštění vyskakuje hláška že ovladač pro intel wifi cosi.... nebyl nalezen. Přitom co já si pamatuju, tak tam nikdy nic takového nebylo...

Ak ma nieco 2 stejne nazvy tak najprv instalujem to co ma vyssie cislo verzie. Potom az je vsetko nainstalene skontrolujem ci neni este nieco v spravci zariadeni nerozpoznane.
Z Chipset instalujes chipset a MEI.
Z Sit podla toho jake mas WiFi, LAN, a bluetooth. Da sa zistit v spravci zariadeni podla VID a PID (na 3.karte identifikacia)
Z Zvuk mas len IDT (nemas USB dokovaciu stanicu), ten s vyssim cislom verzie.
Z Uloziste vsetky 3.
Z Vylepseni OS nainstalujes co tam je (to moze uz byt aj nainstalene cez Win update).

U kazdeho vyssie uvedeneho si poriadne vsimas ci sa to len rozbalilo alebo aj instalovalo (dementni vyrobci neviem z jakeho dovodu distribuuju exe na rozbalenie ale nie vzdy sa potom spusti setup, to vidis podla okien ktore zacnu potom naskakovat). Ak sa to len rozbalilo tak spustis rucne setup z rozbalenej zlozky

Nasledne si este v sekciach Nastroje, Software, Multimedia, Reseni citas ze co je co a ak to chces tak to nainstalujes. Minimalne by som tam dal On screen display utility a Power manager.
Pozor on screen display utility je v 2 sekciach, v sekcii Nastroje je novsia, nepreinstaluj to potom tou starou zo sekcie Reseni. Proste pouzivas mozog vyrobcovia maju v tych ovladacoch chaos a mas si to pretriedit.

Tak už to skoro mám. Akorát jsem nainstaloval MEI jako jeden z posledních - nevadí to? A co to vlastně dělá, že nestačí ten první driver?
A ještě se zeptám. Když mám externí USB zvukovou kartu, mám nainstalovat i ten USB audio driver?
Moc tomu nerozumím a popis na jejich webu mi moc nepomohl :/

Ked mas USB zvukovku nejaku svoju, tak neinstalujes nic od HP k tomu. Windows pozna standardne USB zvukovky sam.

MEI je management engine interface, intelovsky big brother, pouziva sa na vzdialenu spravu apod. t.j. ty to nepouzivas ale ovladac je dobre mat aby bol big brother happy (ptz ked big brother v chipsete neni happy tak moze generovat aj powercycle apod :)

Ještě jednou vám všem děkuju za rady. Noťas je teď v provozuschopném stavu, všechny ovladače jsou na svém místě. Díky za rady ;)

Pro ty, co si to čtou, protože mají se stejnou věcí problém: Pokud máte grafiku AMD RADEON, stahujte starší ovladač (na HP jsou 2). Novější verze nejede. To je důvod, proč to mám hotové až teď :D