Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Softwarová ochrana počítače

Chtěl bych se zeptat, zda dáváte přednotst programům, které mají ochránit počítač před různou havětí, typu vše v jednom - Nortom, Kaspersky,..., nebo antivir zvlášť, firewall zvlášť, atd. Co je podle vás lepší = účinnější? Jké máte zkušenosti?

loading...

Krabice pod stolem (stará 486ka s malým harddiskem), na které běží linuxová distribuce, která zajišťuje propojení vnitřní sítě s internetem. Plus je na ní nakonfigurovaný firewall. Na mašinách ve vnitřní síti je nainstalovaný antivir NOD32. Chápe lama? :-D

taky jsem ho dal vyhledat - nedělá si z nás vladimír prdel? :.(

k tématu: sygate pf, no antivir, no antispyware, prohlížeč ff, no mail, no icq &. pravidla na firewallu mám nastavené dobře - žádný program od m$ nesmí na síť.
firemní notebuk občas doma: jejich antivir, no antispyware, k nastavení fw a ie není přístup, surfuju přes zakázaný ff. nicméně po nějakých 12 letech na netu jsem teď chytil prvního vira - ti rusáci na pornostránkách se lepší 3-[

Sygate personal firewall, NOD32, Ad-aware, na web Opera ...

... a hlavně nemachrovat a na net lézt zásadně jako User s omezenými právy, nikoliv s administrátorskými. Je neuvěřitelné, kolik lidí tímto pohrdá ("nejsu lama, abych byl jako User") a pak kvůli virům reinstalují Widle každý tři měsíce.