Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte s výběrem mobilu

Zdravím všechny! Chci si pořídit nový mobil(do 7000kč), chci od něho ( kromě základu - hovor, SMS, MMS, kalendář, budík)) velmi dobré foto a video, diktafon, internet není podmínkou (nevyužila bych ho), kdyby byl, tak ještě navigaci. Zatím jsem měla mobily jen tlačítkové, zkusila bych dotykový. Poradíte mi? Děkuji. :-) Celkem mi padl do oka http://www.alza.cz/samsung-galaxy-s4-mini-i9195-bl ack-edition-d570421.htm?kampan=adpla_produkty_andr oid&gclid=CI_9oc2R0MMCFQHKtAodMBYAuQ

Ahoj, Samsung byl určitě nekupoval. Možná se ti to bude zdát ale dávno už to není tak dobrá značka. Kamarádčin SG3 mini se nehorázně seká. Například když vyjede z nějaké hry do hlavního menu tak to trvá 7 sekund což je hodně a i tak obecně se Samsungy hodně sekají. Určitě bych si vybral nějaký mobil od Xiaomi nebo Huawei. A nebo bych si ještě koupil na tyto snadné věci iPhone 4S :) Stojí nějakých 7 až 8 tisíc Kč. To by byla asi nejrozumnější varianta když jsi měla telefon s querty . :)

Ano, pomerne dobra volba, Samsung Galaxy S4 mini ma temer vse co si muzes prat a pokud se pro nej rozhodnes, verim, ze budes velmi spokojena. Jen jediny zadrhel - chybi notifikacni dioda, pro nekoho nepodstatne, ale tahle funkce se opravdu muze hodit, neslysis, ze ti dosla SMS, nekdo volal, atd. a hezky to na tebe blika, skoda, ze ji do telefonu neintegrovali. Pokud chces mensi telefon, tak asi nemas co resit a vybrala si opravdu dobre.

Moznost by byla i vetsi a levnejsi Samsung Galaxy S3 Neo, ktery ale nema LTE a v dobe nastupu techto siti je to docela vada, zalezi na tobe, jestli serfujes nebo s internetem do budoucna v mobilu pocitas. Ja bych si ho nekoupil kvuli tomu chybejicimu LTE.

Naopak drazsi ale vcelku povedeny foun je LG G3s, ktery bych ti rozhodne narhoval spis nez co jsi vybrala ty jako moznost od LG. Omezenim je pouhy 1GB RAM, coz se bohuzel negativne projevi u her a nekdy i pri prohlizeni internetu, pokud mas rozklikano vic zalozek.

Edit: Telefony od Xiaomi nemaji LTE, takze do tech bych taky nesel a Huawei radeji nekomentuji, opravdu nic moc.

Ja mel moznost se setkat s ruznyma telefonama a jsem velmi nespokojenej majitel zasekanyho Huawei Hororu 2, nicmene uz jsem si udelal radost a poridil jsem Samsung Galaxy S4 i9506, ze kteryho jsem nadsenej, akorat je mi lito tech vyhozenejch penez za Huawei. :-/
Mohu potvrdit i paradni chod Samsung Galaxy S3 Neo, ten telefon jsem koupil mamce. (Nad S4 Mini zvitezila velikost, mamka chtela neco vetsiho, ale byl ve vyberu pro ni tez a je to slusny foun.)
LG moc rad nemam, ale LG G3s jsem zkousel, ma to kolega v praci a na to ze to ma jen 1GB RAM, je vskutku dobry. Zadne zaseky, nic, navic opravdu designovka, podle premioveho LG G3, to uz je ale silene 5,5" padlo.

Takze abych to shrnul, dneska pokud chce clovek i LTE (site budoucnosti), tak nemuze kupovat cinu, jinak proti Xiaomi nic nemam (pozor - nektere modely nepodporuji microSD karty!). Huawei se svyma spiclovskyma procesorama je kapitola sama pro sebe, neexistujou updaty Androidu a nejsou ani custom firmware, protoze Huawei jako jedinny odmita zverejnovat ovladace (zly jazykove spekuluji a podle me nejsou daleko od pravdy, ze je to kvuli sledovacim funkcim v ovladaci integrovanych).

Tak si hlavně dej bacha na zvýšenou vlhkost, aby ti ta dokonalá S4 nezoxidovala :-D. Je k tomu celkem dost náchylná. Za poslední půlrok jsme posílali 3 do servisu a 2x přišla zamítnutá reklamace kvůli korozi. A to jedna klasická S4 a jeden LTE-A. A co jsem si pročetl internet, tak mě to jen ujistilo, že Samsung ne-e. Topiců o oxidaci S4 i obecně Samsungu je celkem dost.

Ja samozrejme nejsem blazen, abych si kupoval drahou ceskou distribuci, takze to do ceskeho servisu opravdu posilat nebudu.

Mimochodem zvysena "oxidace" se zdaleka netyka jen founu od Samsungu, ale vsech znacek, ktere servisuji pro CR zname "firmy" Britex a Arvato Services, opravdu tezke rozhodnout, ktera z nich je horsi, protoze gauneri jsou obe firmy nevidane.

Britex: Samsung, LG, Huawei

Arvato: Sony, Nokia (u Sony je navic paradoxni situace, kdy telefony maji certifikaci proti vniknuti vody, coz Arvatu nijak nevadi v posuzovani na "oxidaci")

Ty tu chlapče ale nepochopíš to, že já se nehádám jaká značka je lepší... Jestli Hauwei nebo Samsung ale jen tu říkám svůj názor ale ty tu každýmu říkáš jak sis sobě koupil S4 a předtím si měl zasekanej Huawei a ještě si koupil tvý přijebaný matce S3 Neo a všichni se z toho hned posrali... Uvědom si už něco prosím tě... :) Za těch 7 tisíc bych si koupil iPhone 4S... Nakousnutý jablko má prostě převahu nad zelenou potvorou... Udělal jsem dobře že jsem si koupil iPad... Seru na Android. Čau a dík.

Určitě bych si vybral nějaký mobil od Xiaomi nebo Huawei. A nebo bych si ještě koupil na tyto snadné věci iPhone 4S

Na tve prisprostle poznamky vubec nebudu reagovat, ale pokud tu radis tazatelum takove nesmysly, tak je dobre, ze ses odkopal a svym prihlouplym prispevkem snad tazatelce jasne naznacil, aby na tve hloupe rady nedala.

Mno, nedávno bys nějaké ty Kung Pao a podobně doporučoval taky. Asi by to chtělo trochu sebereflexe...
No a to, že jsi mámě koupil Samsung ten a sobě onen si klidně dej do podpisu, cpeš to tady v každém druhém příspěvku. Taky tam napiš, jak jste z toho oba úplně vyndaní :)

Ale ja jsem sebereflexi udelal. Mel jsem JiaYu za velmi prijemnou cenu 4.000,- v te dobe podobny telefon koupeny u nas minimalne o 2.000,- draze, takze jsem z nej byl nadseny, jenze to prestalo fungovat po roce, coz se mi moc nelibilo. Bavil jsem se o tom s vetsima odbornikama na cinske telefony nez jsem ja a result byl jasny, pokud kupovat z Ciny, tak od velkych firem a ne od nejakych manufaktur typu JiaYu, kde to opravdu casto po roce odchazi.
Takze z Ciny lze doporucit jiste Lenovo, ZTE, Xiaomi, Meizu (snad jsem ted na nikoho velkeho nezapomnel). Dalsi velkou firmou v Cine je TCL, ktere v Evrope prodava pod znackou Alcatel, ale tahle firma nema zrovna dobrou povest a telefony jsou spise v nizsi tride nicmene mnohdy ne cenou, ale vybavou a kvalitou. Poslednim velkym cinskym hracem je Huawei, nicmene i on trpi castou bolistkou smartphonu obecne (nikoli jen z Ciny) a to je nekvalitni softwarova cast. Vyjimkou je Xiaomi. Problem Cinanu je navic ten, ze velmi neradi zverejnuji ovladace a tudiz nejsou mozne custom ROM (uzivatelske opravy od vyvojaru - fanousku te ktere znacky). Zde udelalo velkou praci Lenovo, ktere vicemene donutilo ke zverejnovani Mediatek, jimz jsou casto smartphony z Ciny vybaveny a tudiz na Mediateky jsou od te doby custom ROM mozne.
Naopak Huawei pouziva v nekterych svych smartphonech (HH2, P7, HH6, ...) vlastni SoC a zadne custom ROM neumoznuje! Spolu s tragickym EMUI oproti nemuz je Touchwiz zlatej sprinter je to konecna pro majitele founu od Huawei, na ktere nevyjde zadny update nic.

Srovnej napriklad se Sony, ktere vzorne poskytuje kody Cyanogenmodu a dalsim (skoda vysoke poruchovosti hardwaru). Samsung, LG zdaleka tak vzorni nejsou, ale preci jen vedi co si trh zada a tak i zde mame moznost si preinstalovat softwarovou cast, pokud nam dodana v telefonu nevyhovuje. (Osobne se mi ale Touchwiz od Samsungu libi a propady rychlosti nepocituju.)

Jeste jeden problem musim zminit a to je nepodpora evropske LTE site: Nase LTE umi zatim jen Samsung, LG, Sony, HTC, Huawei a nekteri mensi vyrobci jako napriklad Asus spolupracujici s Intelem.

iPhone a WP neresim, ani o jedno se prilis nezajimam, nicmene Nokie vybavene LTE by snad ceske frekvence mely mit. Jak je to u Applu, moc jsem toho nenasel, jedine snad, ze iPhone 5 podporuje jen nektere site a snad iPhone 5s a novejsi by mel fungovat i u nas pres LTE?

Od kdy Huawei nedostává aktualizace ? No jo, když si tady někdo koupil zastaralej Honor... emui je v celku odladění systém ale nedivme se že tento šašek ho má v první verzi... Touchwiz je sprinter ? Natočím ti video například na spoušť fotoaparátu, musím říct že Touchwizu to zabere opravdu hodně času... Samsung je prostě zasekaný šmejd, si snad jediný kdo věří že Samsung je super. Prosím tě... Tohle nikam nevede.

Ono tohle nadávání na jinou značku, konkrétně Samsung když máš nickname - Samsrung (asi sračka nebo něco takového) a obrázek Huawei nezní věrohodně, ikdyby si přinesl pádné argumenty, tak tímhle to shodíš :-D

Člen rodiny si pořídil Samsung s5 a na to, jak nemám rád android tak je to pěkný telefon... O sekání nemůže být řeč.. Ale chce to pravidelnou údržbu a vědět co a jak. Proto nechápu běžné usery kteří se s tím nechtějí zabývat, ale kupují androidy o 106.

Tak me by nevadila jakakoli prezdivka, kdyby nejaky ten argument prinesl.

Tak casto bezni useri nainstaluji facebook a tim to konci. Takze pak je vcelku jedno jaky telefon maji, pokud se jim neseka uz na plose a snad ani nebudu psat, ktery telefon se seka, abych ho jeste vic nedrazdil. ;-)

Kdyz se podivas na ceny, tak ty iPhony se moc nezlevnuji, bezny user ty penize neda a na WP zase nejsou vsechny pouzitelne aplikace, je to zacarovany kruh, protoze WP nikdo nepouziva, vyvojari aplikaci nepreklopi na WP, protoze nejsou aplikace, nikdo WP nepouziva. Zbyva jen Android.

Tak na 99% volím Samsung Galaxy S3 Neo. Líbí se mi a myslím, že to vše, co umí, ani nevyužiji. Má jen prý slabší baterku. V Elektro Worldu stojí 4989,- . Pročítám recenze, myslím, že je to dobrá volba. Jen jedno mi není jasné - jak se přenášejí data z něho do PC? Přes USB to prý nejde a já jsem je zatím ještě jinak nepřenášela...
Děkuji ti za tip, děkuji vám všem! :)):)):))

Baterka je v pohodě, ono u každého smartphonu musíš nejpozději po dvou dnech dobíjet, pokud to používáš hodně, tak každou noc.

No USB nemá klasický Mass Storage, což je bohužel u smartphonů trend. Ale normálně to připojíš k počítači a stáhneš si přes protokol MTP data, která potřebuješ, jak do PC tak směrem do telefonu.

Tady je to popsané:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Media_Transfer_Proto col

Pokud telefon nechceš používat jako flashku a s data na něm uloženýma pracovat přímo v PC, tak ti to je uplně jedno přes jaký protokol to kopíruješ.

Teď (do konce února) je ve slevě Meizu MX3. Na mall.cz http://www.mall.cz/pda-smartphone/meizu-mx3-16-gb- 2gb-ram-cerna?v=640559

Myslím si, že je to dobrá koupě :) Pokud ti nevadí menší uložiště, které se ovšem dá vyřešit přes OTG flashkou a nepřítomnost NFC. Ale jinak má FHD displej, 2 GB ram, osmijádrový procesor... Asi do něj taky půjdu, jelikož můj stařičký SG Ace už doslužuje :D

Zajímavý jak se dosplělí lidi dokážou hádat po internetu jako malý děti kvůli pitomejm telefonum. Apple x Samsung x Ostatní.

Pro tazatelku - jelikož to bude váš první "smart phone" tak prakticky jakýkoliv vám v ceně 7000,- dle vašich nároků bude stačit. Rozhodně to bude rozdíl oproti starému tlačítkovému. Neprohlouíte ani s Applem, ani se Samsungem či nějakým HTC a Huawei, Xiami, Sony