Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jde vymenit disk v Silentmaxx HDD Silenceru?

Ahoj, jsem spokojeny uzivatel Silentmaxx HDD Silenceru - je to tahle krabicka:

[img]http://www.foxpc.cz/products/full/FCA00019.jpg[/img]

Z recenzi a clanku na webu to ale vyzniva, jakoby byl velky problem vymenit v tomto boxu disk, duvodem je tenka vrstvicka hmoty, ktera zlepsuje prenos tepla mezi diskem a boxem. Udajne se pri vyjimani disku velmi snadno poskodi (vzhledem k tomu, jak ztuha disk do silenceru lezl, bych tomu veritl.

No a protoze bych svuj disk rad menil, tak by me zajimalo, jestli nekdo nemate s vyse uvedenou operaci osobni zkusenost?

Dekuji.

Jsem taky spokojený uživatel této krabky, ale koupil jsem ji už s instalovaným diskem. Když jsem se chtěl podívat na štítek disku, tak disk byl jakoby "připečen" a nechtělo se mu ven, tak jsem jej raději nechal. Ta tenká vrstva by se asi opravdu mohla poškodit. Jedině sehnat nějaký ekvivalent (teplovodivou folii nebo samolepku).

Neberte to jako provokaci, trochu bych odbočil. Vyměnit znamená, že už nějaký máte, nebo že se teprve chystáte nový koupit? Pokud to druhé, tak co takhle koupit disk, který žádný Silencer potřebovat nebude? Zodpovědně mohu říci, že takové opravdu jsou. Aktuálně např. Samsung HD501LJ. Věřím, že je tišší sám o sobě, než některé jiné kousky zavřené uvnitř zmíněného boxu. A to ve všech směrech.

Jako provokaci to neberu :-), ale prisaham, ze i ten Samsung slyset bude, kdyz ma clovek v kejsu akorat 3x 12cm ventilatory otacejici se tak pomalu, ze skoro muze sledovat jejich lopatky...;-)
V tom boxu mam aktualne zavreny prave jeden kousek od Samsungu (typ presne nevim), ktery byl ve sve dobe hodnocen jako nejtissi na trhu. Jsem na tiche PC trochu uchylny.

No já jedu na pasivním miniITX s 2,5" diskem, takže o tichu něco vím. V tomto směru jsem úchylný až běda. Takže hlučnost mnou zmiňovaného disku, který jsem u sebe měl možnost otestovat, mohu zodpovědně prohlásit za bezkonkurenční, přitom výkonově to platí též. Pokud plánujete nový disk, uvažte tento, i kdybyste ho měl nakonec zavřít do boxu. :)

Pokud rozumíte německy, zde alespoň krátký test z německého Chipu: c1_artikel_23861686.html.
V praxi mě překvapil hlavně seek. Ten disk jako by snad ani neměl hlavičky a přitom nastavení AAM jsem neměnil. V tomto směru je to to nejtišší, co jsem zatím měl možnost slyšet. Permanentní hlučnost je pochopitelně taky velmi nízká, co je hlavní, že se vzdáleností se velice rychle blíží nule.

Co se mi snažíš naznačit? Asi si mě špatně pochopil, zřejmě jsem měl napsat "není jen stav zapnuto a vypnuto". Ale to je snad jasné hned z další věty. Prosím, nesnaž se ze mě udělat debila. Kdybych o této problematice nic nevěděl, tak budu držet hubu. Nemám ve zvyku plácat do větru. ;-)

Předpokládal jsem, že neuznáš své šlápnutí vedle.

No promiň, ale tohle mi nedá. Jaké šlápnutí vedle? Trošku si pleteš osoby a obsazení.
Pokud teda dle tvé logiky napravuješ tvrzení "Není stav zapnuto a vypnuto", pak jsem asi myslel, že je něco mezi tím, že? Nebo jak si to lze vyusvětlit? Že neumíš text chápat v celém jeho kontextu není problém můj, ale tvůj. Kdybych snad tvrdil, že AAM vypnout nejde, pak bych sotva napsal větu "AAM nastavené pro maximální výkon je to samé, jako vypnuté AAM." Kdybych snad tvrdil, že nejde zapnout, pak bych popíral jeho existenci. Tak kde je tedy ta nejasnost, ta má chyba, kterou uvádíš na pravou míru? Promiň, ale už ti z té poradny šibe. A to řádně. Jsi příliš zahleděný sám do sebe.

Tvoje trvalá je k neuvěření. Zkusím ještě jednou zopakovat mou větu z příspěvku, který to celé odstartoval:

AAM nastavené pro maximální výkon je to samé, jako vypnuté AAM

Ještě stále mi chceš radit, abych si nastudoval význam slovíček enable a disable? Co se mi snažíš namluvit? Že jsem tvrdil, že AAM vypnout nejde? Že jsem tvrdil, že AAM zapnout nejde? Nebo co jsem vlastně tvrdil? AAM jsem nastavoval už v tolika případech, že bych to zvládl poslepu. Ale určitě jsem si přitom nevšiml, že kromě nastavování jeho hodnoty ho lze vypínat a zapínat. Jsem si jist, že narozdíl od tebe bych kdykoliv z hlavy vykopil i jeho mezní hodnoty. Celé zápletce se opravdu musím smát, protože dialog, který jsi sem vložil, je z mého oblíbeného programu Feature Tool. Používal jsem ho už v dobách IBM a s AAM si hraju od dob Barracudy IV, kde bylo již z výroby nastaveno na 128, zatímco na většině ostatních disků je továrně vypnuté. Opravdu jsem šlápl vedle. Ale ne v problematice AAM.

Už mě nebavíš. Snažíš se odvést pozornost jinam a dělat tady můj psychologický rozbor? Že mi šibe, že jsem zahleděný do sebe, že vyklopíš z hlavy údaje které já ne atd... Asi mě znáš líp než já sám, pane psychologu. Tak tě nechám při tom, mohlo mě napadnout, že tento dialog bude ztrátou času. Jdi poslepu nastavovat AAM a užívej hřejivého pocitu, jak jsi mi to nandal.

Kdybys aspoň v jednom svém příspěvku jasně vyslovil, v čem že jsem to udělal chybu, kterou ty jsi se snažil napravit, pak by měla smysl i věta "snažíš se odvést pozornost jinam". Ale ty jsi to dosud nevyjádřil. Není tedy jasné, od čeho se snažím odvést pozornost. A opravdu rád bych to věděl. Místo toho tu (použiju tvých slov z jiné debaty) vyskakuješ jako čertík. Ale na dotazy odpovídat nedokážeš a zápletku vysvětliš neumíš. Víš, už mě to taky nebaví. A myslím, že i další uživatele této poradny nebaví tvoje neustálé moralizování. Poslední dobou to dost přeháníš. Poměr příspěvků, které se snaží skutečně pomoci a těch, které se do přispěvovatelů trefují, je u tebe značně nepříznivý.

Bojim se trochu vibraci, uz jsem videl hodne disku skvele tichych, ale vibrovaly jak Tatramatka pri zdimani :))

A uz vim, proc jsem ho presel... protoze jsem hledal ve vodach okolo 300GB... na druhou stranu 500GB se vzdy hodi:-)
Nemecky neumim:-[

Prokatroval jsem par e-shopu, ale nikde neni skladem, nezname dodaci lhuty.

Máte pravdu, vibrace můžou zhatit celý dojem z disku, s tím se nedá než souhlasit. Obzvlášť v dnešní době, kdy se většina skříní prohne už při křivém pohledu na ně. :) V tomto směru to ale nemohu posoudit, to vždy záleží na kombinaci disku a konkrétní skříně, jak to nakonec dopadne. Já sám se nebráním alternativním uchycením disku, které to případně eliminují. Představivosti se meze nekladou. Ale protože nějaký disk stejně plánujete, pak si myslím, že s tímto šlápnout velde nemůžete. Ve své třídě podle mě kraluje. A co horšího se může stát, než že skončí v boxu stejně tak, jako by tam skončil nějaký jiný. :beer:

No, u tý jedný popelnice (P4 2,66 Northwood) bych pasivní chlazení neriskoval :-), u nový (C2D E6600) asi radši taky ne :-) Jinak původní větráky letěly.. ten od Thermaltake byl skutečně nad míru hlučnej (teď je tam 8 dB Noctua :-) ) a v tý starý skříni od 3R.. tak tam byly jen dva osmicentimetrový uřvanci.. tak šly taky do háje.. :-)