Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jde vymenit disk v Silentmaxx HDD Silenceru?

Ahoj, jsem spokojeny uzivatel Silentmaxx HDD Silenceru - je to tahle krabicka:

[img]http://www.foxpc.cz/products/full/FCA00019.jpg[/img]

Z recenzi a clanku na webu to ale vyzniva, jakoby byl velky problem vymenit v tomto boxu disk, duvodem je tenka vrstvicka hmoty, ktera zlepsuje prenos tepla mezi diskem a boxem. Udajne se pri vyjimani disku velmi snadno poskodi (vzhledem k tomu, jak ztuha disk do silenceru lezl, bych tomu veritl.

No a protoze bych svuj disk rad menil, tak by me zajimalo, jestli nekdo nemate s vyse uvedenou operaci osobni zkusenost?

Dekuji.

Neberte to jako provokaci, trochu bych odbočil. Vyměnit znamená, že už nějaký máte, nebo že se teprve chystáte nový koupit? Pokud to druhé, tak co takhle koupit disk, který žádný Silencer potřebovat nebude? Zodpovědně mohu říci, že takové opravdu jsou. Aktuálně např. Samsung HD501LJ. Věřím, že je tišší sám o sobě, než některé jiné kousky zavřené uvnitř zmíněného boxu. A to ve všech směrech.

Jako provokaci to neberu :-), ale prisaham, ze i ten Samsung slyset bude, kdyz ma clovek v kejsu akorat 3x 12cm ventilatory otacejici se tak pomalu, ze skoro muze sledovat jejich lopatky...;-)
V tom boxu mam aktualne zavreny prave jeden kousek od Samsungu (typ presne nevim), ktery byl ve sve dobe hodnocen jako nejtissi na trhu. Jsem na tiche PC trochu uchylny.