Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak připojit druhý disk na kterém je taky OS?....

Dobrý den....můj problém je následující....mám 2 počítače.

1. Pentium 1.9 ghz,1giga ram ddr 400,MSI K7N2,HDD ST3120026A 120 giga, ATI Radeon 9000.......Je na něm original WIN XP......

2. AMD64 3200+ Venice 939,1giga ram DDR 400,ASUS A8N5X,HDD ? 160 giga, ATI Radeon X850XT 265 mb...ne kterém není otiginal OS........

a mám tento plán, vzít HDD z original WIN XP z 1. PC a přendat ho do 2. PC..+ paměti.....

otázka?... :stačí, když ten disk pouze vyměním?...ten druhý disk, co je větší vlastně nepotřebuji, takže mi de o to, zda je pouze vyměním, nebo jestli se tam něco nastavuje?....
Asi se budou muset stáhnout ovladače na tu grafiku, desku a na vše....????, jelikož ty ovladače zůstaly na tom starym disku, který nepotřebuji....!! :-?

doufám , že s te někdo pochopil , o co mi jde.....:-[

předem díky za odpově´d....

Ono to často jde ! Viz odkaz od hosta. Chce to připravit si ovladače chipsetu, grafiky, zvukovky a v nouzovém režimu je ve správci zařízení odebrat ( v nouzovém režimu jsou vidět i zařízení, která byla někdy dříve v PC). Po přehození disku si Windows chybějící ovladače vyžádají. Nejlepší je řešení od JaFi. Na 100% to samozřejmě není, ale za zkoušku nic nedá. Pro jistotu zálohovat cenná data ( ale to by měl mít v každém případě).

Já jsem to pochopil, v zásadě to jde, když budeš postupovat dle hostova linku. Přinejhorřím uděláš opravnou instalaci. ALE - pokud na tom disku s originálním OS je OEM licence, v tu ránu ji máš nelegální, páč ji navážeš na jinou základní desku. Takže ve výsledku budeš mít dva nelegální systémy na dvou discích...
Není lepší nechat to tak jak to je? :))

Myslim, ze to tak neni.
Protoze kdyz mam OEM Windows XP a rozbije se mi zakladni deska a ja ji vymenim, nemusim kupovat nove Windows XP.
Takze on muze tvrdit ze se jedna o ten puvodni PC s tim, ze byly upgradovany vadne komponenty. Pokud je domaci uzivatel ma proste jeden legalni system, pokud je firemni uzivatel, musel by to vykazat v ucetnictvi nebo nejakem evidencnim deniku:?: a to uz by byl asi trochu problem.

Tvuj primer jsem nepochopil.

Ma dva PC a disk z jednoho PC chce dat do druheho, proc by nemohl ?

Ten disk s originalnimi XP das jako master a ten druhy bud vyndas nebo ho das jako slave.

Bootovat budes ten disk co ho das na master (ten s orig XP).

Jenom poznamka, ze pravdepodobnost ze se ti ty windowsy nabootuji je tak 50%. Pokud ano tak staci predelat ovladace, pokud ne, tak vymenit pomoci instalacniho cd systemove soubory, nebo mozna komplet reinstalovat system.;-)