Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sesíťování tiskárny

Dobrý den,

potřeboval bych sesíťovat tiskárnu HP color laserjet cm1312 mfp, ale nikdy jsem to nedělal popřípadě nevím jak na to a jestli to vůbec s touto tiskárnou půjde. Jde mi o to že mám stolní počítač ke kterému je připojena přes USB a ten je připojený do routeru na kterém jsou další dva notebooky po baráku. Chtěl bych abych mohl tisknout i z notebooků.. Mohl by mi někdo zkušený poradit ? :) Děkuji mnohokrát

Má ta tiskárna možnost připojení k síti? Pokud ano, připoj ji přímo k routeru (ne USB kabelem!) a pak síťuj.
Pokud nemá možnost připojení k síti, musíš ji nasdílet ze stolního počítače.
Ve vlastnostech tiskárny na záložce "sdílení" si to nastav, nic složitého na tom není - jen sdílení povolíš.
Pak záleží na tom, jak máš doma síť udělanou. V okolních počítačích bys měl vidět stolní počítač a na něm tiskárnu. Pak by mělo stačit pravá myš na tiskárně a připojit.

Jaké je přesně označení tiskárny? Není vzadu na tiskárně zásuvka pro připojení počítačového síťového kabelu?
Pokud bys měl tiskárnu připojenu jako síťovou, mohl bys na ni tisknout i v okamžiku, kdy by stolní počítač nebyl puštěný.

Ale ve tvém případě zkus nejprve tu jednodušší cestu - ve vlastnostech tiskárny zapni sdílení.