Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC s SCSI1. Lze připojit periferie SCSI2?

Neviděl jsem, ale byl jsem dotázán.
Na PC běží nějaký historický linux. Slouží na sběr dat z nějakých měřících stanic různě po republice. Jak to někdo rozvrtá, nikdo to už nedá dohromady. Dochází místo na disku. PC má vyveden konektor SCSI a disk uvnitř prý je taky SCSI. Je k dospozici nějaký externí disk, prý SCSI2. Já už dlouho neměl SCSI zařízení v ruce. Tiše předpokládám, že ta ext. krabička s diskem bude Wide.
Web www.krup.cz jsem našel, ale vůbec si netroufám, říct, jestli se to dá spojit.

Ano, lze připojit.

SCSI1 je 25pin nebo 50-pin konektor, musí se přeredukovat na klasický 50-pin, případně 68-pin (v případě Wide varianty se zaterminováním horních datových linek, typicky se to dělá reduktorem wide<->narrow SCSI)

V první řadě si zjisti, jaký konektor má řadič a jaký disk. Plus potřebuješ zajistit terminaci na obou koncích, někdy to umí jak řadič, tak zařízení, jindy je potřeba připojit terminátor.

http://www.black-box.de/en-de/page/5500/scsi1-2-3- and-5-connectors