Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Reklamce VAIO - "fyzické poškození" (?)

Dobrý den,
chtěl bych požádat někoho zde, kdo se v tomto pohybuje více než já a byl by schopen mi poradit.

Mám rok a kousek zakoupený notebook Sony VAIO. U notebooku se od konce listopadu minulého roku projevuje vada WiFi (neustálé výpadky), v servisu to samozřejmě neustále obcházeli až mi nakonec nyní po 1/4 roku konečně uznali neopravitelnou povahu vahy.
Bohužel s vrácením peněz mám i tak problém, protože servis ,,nicméně shledal i fyzické poškození LCD panelu". Jde o malý flek na LCD, nikdy jsem si ho nevšiml, upozornili na něj až při reklamaci, i když jsem to zkoumal pak doma tak je to vidět jen pod jistými úhly a při normální práci to nepostřehnete.
Nabídli mi opravu za 5600,- Kč (výměna běžného 15.6" slim LCD 1366x768).

Jejich foto problému za 5600,- Kč je → ZDE

Mohu se nějak bránit? Bojím se, že vadu způsobili oni sami. Reklamoval jsem WiFi, problém je s WiFi, mohou do toho zatahovat i něco takového?
Popřípadě má někdo zkušenosti s řešením obdobných věcí? Někdo spolehlivý na koho se obrátit?
Začínám z toho být na prášky, doposud jsem měl Sony za kvalitní značku.

Předem mnohokrát děkuji každému kdo bude ochotný nějak poradit.

Bohužel v té době jsem o tom nevěděl absolutně nic a tak jsem do toho spadl.

Nebude v tom opravdu problém? Oni samozřejmě dělají, že to ze zákona není možné. Ale myslím, že je to zcestné, když reklamuji WiFi.

Každopádně Vám děkuji, až to nějak dopadne napíšu sem výsledek, třeba to někdy někomu bude užitečné. :-)

Za prve pri prijati nb sa robi prijimaci protokol, cize sa napise, ci je nb fyzicky poskodeny, poskriabany a pod. Pokial v prijimacom protokole nie je uvedeny poskodene lcd mozes sa s nimi hadat.
Za druhe reklamujes wifi, to lcd tam nema co hladat, s wifi absolutne nesuvisi.
Za tretie servis moze samozrejme odmietnut reklamaciu aj ked na to nema pravo, moze sa ohanat nejakou ich internou smernicou a potom ti zostava uz len obciensko-pravny spor, cize sud.
Z tohoto dovodu som pred 10 rokmi prestal predavat znacku Acer, hrozny servis, strasne obstrukcie robili s nb a hoci servis uz robi ina firma a nie su na neho take staznosti za 10 rokov som nepredal ziaden Acer ani ked si to klient vyslovene zelal. Pritom rocne predam 50-60ks nb, takze Acer za tie roky pre blby servis prisiel o dost si myslim.
Btw ja na obrazku ani pri priblizeni fyzicke poskodenie nevidim;o).
A sony sa uz Vaio divizie davno zbavil, takze ruky prec od nb s oznacenim Vaio, ani so Sony to nebola vyhra, ale teraz to bude IMHO tragedia.

Žádný přijímací protokol jsem nedostal. Vždy pouze mail jako oznámení o přijetí, kde o LCD nebyla žádná zmínka.

Oni už si v tom nadělali takový *bordel* a kontaktovalo mě z Vaia tolik lidí, že už mám dokonce tu vadu v mailu i uznanou, takže toho se ani moc nebojím.
Spíše jsem se bál toho LCD, ale uklidnil jste mě. :-)

Tak, tak. Já už Sony nechci nikde raději ani vidět.

Uvidím tedy jak to dopadne, případně to hold mám už předem domluvené se soudním znalcem, ale doufám, že je ukecám i bez toho.

Mnohokrát děkuji za informování, objasnění a uklidnění.

So servismi byva naozaj casto sranda hlavne ked sa zatnu a strasne sa chcu sudit.
Mna chcel Acer presvedcit, ze nb, kde sa vydul plast smerom von pri chladici (jednoznacne posobenim odpadoveho tepla) mi spadol na zem. Asi nedavali pozor na fyzike a nepoznali zakon akcie-reakcie.
Dalsie tragikomicke tvrdenia boli, ked na 4 mesacny nb s ulomenymi pantami displeja neuznali reklamaciu lebo "zakaznik ho prilis casto otvaral a zatvaral". Tu clovek nevie, ci sa smiat alebo plakat.
A mohol by som pokracovat.
Dobra sprava pre teba je, ze si na spravnej poradni, prispevky od nas sa zobrazuju v Googli na prvych miestach a firmy si to k nam chodia zehlit coraz castejsie, vid O2 a ich reakcie na akykolvek problem u nas (maju moje uznanie) alebo nedavna reakcia Euronicsu na reklamaciu tabletu http://pc.poradna.net/q/view/1348970-ctvrta-reklam ace-tabletu-vraceni-penez?from=2015-03-03.
Mozno zareaguje casom aj servis Sony , vdaka klesajucim predajom pokial robia len Sony budu mat casom existencne problemy a taketo pripad ich koniec len urychlia.

To, že jsem na správné poradně vidím.
Dříve jsem při problému využíval jinou a ať šlo o cokoliv, tamější odborníci z Vás tak jako tak udělali úplného blbce.

Tady jsem si proklikal pár dotazů a je to teda jiné kafe.

Za mě obrovský palec nahoru. :-)

Ahoj :D Ti, co Ti to reklamují se jen chtějí bránit práva. V žádném případě jim to nemůžeš nechat projit! Ty jsi chtěl reklamovat Wifi a ne LCD. Takže normálně jim řekni, že chceš jen reklamovat wifi.

Určitě ti do záruky nemůžou tahat jine problémy. V opravnách dělají různé věci a je dost možné, že něco se jim s tvou LCD obrazovkou podařilo. Pracuju v Samsungu jako rekonstrukter a opravař reklamovaných věci. Nikdy jsem se s tímto nesetkal, takže kdyžtak Ti dám kontakt na sebe a opravim Ti to jako na sebe :D