Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno domácí server

ahoj vsem,

tak zase jeden dotaz ohledně IT. trochu se rozepisu ze siroka, protoze pri patrani po netu jsem videl, ze obdobni tazatele se ptali prilis obecne na to, aby se jim dalo odpovedet a pomoct. a navic, abyste me pripadne vcas zarazili, pokud bych psal nesmysly.

mam starsi pocitac a rad bych si udelal domaci server. moje predstava je ta, ze by fungoval jako server, ktery se nabizi do pronajmu. kdyz jsem se dival po firmach, co nabizeji server (operacni system, RAM, vykon), tak cele to chapu tak, ze na ten server si nainstaluju programy, ktere chci aby tam bezely a budu k nim pristupovat pres internet a delat na nich, jako kdybych byl u toho pocitace fyzicky. nemam zkusenost, jak to funguje, ale co jsem patral, tak udajne opravdu nepoznam rozdil oproti tomu, jako kdybych pracoval na svem pocitaci, tak to udajne funguje.

a ja bych rad totez doma.

1. na pocitaci, ze ktereho bych udelal server by bezely cca 3-4 programy.
2. k tomuto serveru bych se pripojoval jak doma pres svuj obvykly notebook a (vzdalene tak pracoval z notebooku na serveru) - pokud to neni hloupost. v tomhle bode se vas chci zeptat, zda je to hloupost a nebo ne. tratim neco na rychlosti? muzu takhle byt pripojeny kabelem (notebook x server)? nebo je MNOHEM lepsi v pripade ze jsem doma pracovat na noteboku jako takovem? jsou v techto dvou druzich vyuzivani nejake podstatne rozdily?
3. na tento server bych rad vzdalene pristupoval z mobilu nebo i notebooku pres internet, kdyz budu nekde na cestach.

pointa celeho je, ze server bude u me doma a ja ho budu vyuzivat jako kdybych vyuzival obvykle pronajimany server. sam jsem vyzkousel pracovat pomoci vzdalene plochy, ale to je proste nepouzitelne. dokonce jsem vyzkousel i pripojeni vzdalene plochy pres mobil (nejaky program byl v google storu - pripojeni pres chrome), ale to je rovnez nepouzitelne. co od toho rozhodne chci, tak abych temer nepoznal odezvu. chci, aby prace byla svizna, jako kdybych to mel pustene nikoli pres server, ale delal fyzicky na tom stroji.

je to realne a nebo je to cele hloupost? pokud je to realne, jak to udelat?

dekuji vsem za odpovedi

nepíšeš co je podle tebe ta "práce", nicméně nic rychlejšího než ta "vzdálená plocha" nikdo ještě nevymyslel a nejspíše ani nevymyslí.

Nejvýkonnější je Citrix, ten si ale nekoupíš. Zbývá standardní Windowsí RDP, za předpokladu, že máš správnou licenci Windows (Pro a vyšší). Pro domácí usery je pak k dispozici řešení na aplikační bázi, tj. ty různé teamviewery, VNC apod., tam ale platí, že výkon je už hodně slabý.

A samozřejmě: na hraní her není ani jedno řešení (na to se hodí specializovaný streaming, ale tam je předpoklad výkonného připojení, tedy alespoň 100Mbit/s s nízkou latencí ethernetu)

nic zavratneho - je to kancelarska prace.. hlavne excel. ale excel, kde soubory maji nekolik 10MB i o statisicich radek. ale zaroven potrebuji, kdyz by bezel program, ve ktere se data meni v radech < 1sec tak abych to i na klientske stanici videl realne - zive. v tu samou chvili jako na serveru.

jak jsem pochopil, to co chci je tedy hloupost:-)

prisla mi reklama na tohle

https://www.zonercloud.cz/sluzby/cloud-server/?utm _source=novinkycz+2015-01-14&utm_medium=e-mail&utm _content=windows+10&utm_campaign=novinky&utm_term= streda

tak jsem si chtel udelat neco takoveho ale sveho. takze jednoznacne hloupost?

dobra, takze kdyz to budu chtit zprovoznit, co vsechno musim udelat. vypada to takhle. mam doma pocitac a notebook. oboji je zapojene do routeru pres sitovy kabel. a ted chci z pocitace udelat server, vzit notebook do prace a vzdalene se pripojit. jde mi o to, co skutene udelat aby pocitac byl server a jakou IP adresu pouzit ve vzdalene plose, abych se dostal konkretne na server a ne nekam jinam kdekoli za mym routerem?

Já to používám každý den v pohodě. Čím rychlejší připojení, tím líp. Když potřebuju nějaké data, které mám v PC, tak se připojím přes mobil. Samozřejmě tu aplikaci musíš stáhnout i na mobil. Nastavil jsem si heslo, protože jinak se každý den mění a dodneška jsem s tím neměl problém.

pointa celeho je, ze server bude u me doma a ja ho budu vyuzivat jako kdybych vyuzival obvykle pronajimany server. sam jsem vyzkousel pracovat pomoci vzdalene plochy, ale to je proste nepouzitelne. dokonce jsem vyzkousel i pripojeni vzdalene plochy pres mobil (nejaky program byl v google storu - pripojeni pres chrome), ale to je rovnez nepouzitelne. co od toho rozhodne chci, tak abych temer nepoznal odezvu. chci, aby prace byla svizna, jako kdybych to mel pustene nikoli pres server, ale delal fyzicky na tom stroji.
je to realne a nebo je to cele hloupost? pokud je to realne, jak to udelat?

hloupost. pokud nebudeš pripojeny kabelem odezvu vždy poznáš. pripojeni asi nemas nic moc viz tvoje pokusy.

no, mame u nas bezdratovy internet. aktualni (prave ted zmereno) hodnoty jsou:

download 13.9 Mbit/s
upload 4.2 Mbit/s
ping 40.0 ms

obvykle mivam download 20 a upload 10.

zkusim jeste jednou vzdalenou plochu. zkousel jsem ji cca pred 1rokem a hned jsem toho nechal. vadilo mi to sekani mysi. treba se to zlepsilo. prechazelo se zde na 5ti a 10GHz technologii site a od te doby jsem to nezkousel.