Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel mi nezobrazuje bunky

Takže po vadnej aktualizácii mi akosi nefunguje správne Excel 2013. Z nejakej príčiny mi skrýva všetky bunky viz. obrázok A:
[http://pc.poradna.net/file/view/21931-a-jpg]
Aby mi ich zobrazil musím kliknúť do rohu na šípku ale len čo nové hodnoty uložím zasa musím opakovať kroky. viz obrázok B:
[http://pc.poradna.net/file/view/21932-b-jpg]
Pýtal som sa aj na iných poradniach ale nevedeli mi poradiť... Niektorý si mysleli že len nemám zaškrtnutú možnosť mriežka v sekcii zobrazenie ale nie je zaškrtnutá. viz obrázok C:
[http://pc.poradna.net/file/view/21933-c-jpg]
Administrátorka v škole mi poradila nech odinštalujem Microsoft office a znova nainštalujem, chybu to neodstránilo. Tož som si stiahol súbor čo odinštaluje office totálne ale ani po tomto sa nič nestalo. Respektíve stalo pokiaľ vytvorím nový Excel cez ikonu na ploche tak výsledný súbor pracuje správne, správne sa zobrazuje. No ak ho vytvorím pravým tlačítkom/Nový/Nová položka Microsoft Excel Worksheet tak pretrváva hore zmienená chyba + asi 1300 súborov na disku stále sa zobrazuje rovnako zo skrytými hodnotami. Za akúkoľvek pomoc budem veľmi vďačný...

Konkrétne v pondelok bolo ešte všetko ok, produkt fachčal ako má ale večer sa začala sťahovať akási aktualizácia čo ma prekvapilo lebo už dlhší čas sa mi žiadna na win7 nenainštalovala. Okrem rôznych kumultatívnych aktualizácii medzi nimi boli i aktualizácie microsoft office. Po reštartovaní systému začali oné problémy s Excelom.

Ale asi by som najskor hladal problem v nastaveniach excelu - konkretne defaultne nastavenie tej sipky. Urcite na to je nastavenie, bud 3hodiny hladat alebo googlit.

Pripadne odinstalit kompletne office a zmazat aj vsetky nastavenia office z registrov a profilu, a nainstalit znova

P.S. pripadne ak najdes v exceli v nastaveniach nejake "nastavit vsetky nastavenia na predvolene" tak to zmackni. pripadne googli jak sa to robi, ja zhlavy neviem

Takže stiahol som si ullitku O15CTRRemove a s jej pomocou som odinštaloval Microsoft Office. Problémom je že ešte niekde sú nainštalované nejaké info čo zakaždým spôsobuje daný problém. Obdobne som mazal Microsoft Office aj pred tým a zakaždým sa chyba opakovala.

Našiel som to vymazať priečinok?

Nachádza sa:

HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/MICROSOFT/Office/Data
HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/MICROSOFT/Office/Pluig ins
HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/MICROSOFT/Office/Reffe ralData

ale je tam ešte jeden register týkajúuci sa microsoft office
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\OfficeSoftwa reProtectionPlatform/Data
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\OfficeSoftwa reProtectionPlatform/Pluigins
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\OfficeSoftwa reProtectionPlatform/RefferalData

Nic nemaz, najprv sa pozri co v tom je. Napr. v tom plugins bude urcite zoznam tych dplnkov, tak si to porovnaj s tym ktore si povypinal ci si vypol vsetky.
V tom data neviem co je.
Ale hlavne sa zameraj na vetvu HKEY_CURRENT_USER, tam budu nejake uzivatelske nastavenia predpokladam.
P.S. a predtym ako nieco zmazes tak si to vyexportuj do subory cez pravy klik, aby si to potom mohol priapdne nazad naimportovat postupne aby si zistil cim to bolo apod. pripadne ked potom office nepojde vobec :)

HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/11.0
HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/12.0
HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/13.0
HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/14.0
HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/15.0
HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Common
HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/OneNote
HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Outlook
HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/PowerPoint
HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Word
Väčšina obsahuje Deflaut_REG_ZS iba Commons obsahuje okrem toho aj Username_Reg_ZS_Unser a UID_REG_Binary_nejaky dlhý kod

Takže došlo k nainštalovaní Microsoft office a situácia sa nezmenila ba zhoršila. Registri boli včera o polnoci vymazané a asi o 16.00 som nainštaloval znova Microsoft Office a čo nepozerám Excel zasa nemá bunky ale čo je horšie spustil som si jeden súbor z Wordu a zistil že obrázky v ňom sa zobrazujú nejako čudne. Konkretne svetly obrázok vyzerá akoby sa naň vylial atrament, zobrazuje sa tmavomodro a word píše že zobrazenie normálne. Všetky obrázky priložené k textom sa takto zopbrazujú...

Takže na záver vlákna, odstránenie registrov nepomohlo a to som si stiahol aj špecializovaný program na od Microsoftu. Potom som našiel program na vyhľadanie a zmazanie komplet registrov. Bohužiaľ ani to nepomohlo a chyba pretrváva dodnes. Na záver nikomu nedoporučujem ale zavolal som do Microsoftu a nahlásil môj problém, úslužná pani ma odkázala na fórko spoločnosti Microsoft. Zaregistroval som sa tam a popísal problém i riešenia už aplikované na tento problém s tohto i minulých foriek. Odpoveď technika bola nech si vypnem hardwarové akceleráciu v programe Microsoft Office 2013. Nepomohlo to a potom ma doslova šokoval, keď riekol nech si preinštalujem systém a bude...

Pár rád pre ľudí s podobným problémom:
1. Ak sa vyskytne podobný problém u vás a nezaberú riešenie z tohto fórka, nevolajte do microsoftu lebo oni vám neporadia.
2. Ak máte nový počítač s win7 a nainštalovaným Microsoft Office, stiahnite si zálohovací program, mne sa na starom pc osvedčil Norton Ghost 10. Vytvoril skvelé Cd s ktorým bolo vrátenie systému bezproblémove.
3. Zakážte všetky Kumultatívne aktualizácie čo vám microsoft ponúka, možno je to užitočná vec ale môj balík office by v pohode šiel ďalej, nebiť kumultatívnych aktualizácii.

Chcem dôrazne podakovať všetkým adminom a poradcom čo sa učástnili na riešení tohto problému, veľmi vám ďakujem.

tak si to mal zas odinstalit a zmazat z registry uplne vsetky "office" zlozky ktore tam su, plus prehladat si C:\Users\meno\appdata a aj odtial vsetky office zmezat (pred mazanim cohokolvek odporucam vyexportovat to niekam, aby si to pripadne vedel vratit nazad potom). Ciste windows nema v registry ani v appdata ziadne office zlozky, preto tak. Ked ani to nepomoze tak je ten windows asi uplne posahany niecim.

Tak je potom nieco rozdrbane vo windows (alebo nejake skvele doplnky excelu ostali, ktore ten program nevymazal). Ale neveril by som nejakemu programu greek ale zmazal tie veci rucne.

P.S. este ma napada ci si ten office nebere nejake nastavenia z nejakeho admin uctu, ak na PC je aj nejaky admin ucet. Neviem sice jak by to akoze robil (program pod userom nema pristup na admin veci) ale MS je schopny vsetkeho :D
Este by tam mohla byt nejaka group policy (spust si gpedit.msc a hladaj), ze skryvat ludom excel tabulky, nastavena na Enabled :-D

Keďže som sa s niečím takýmto ešte nestretol, tak som sa doteraz vôbec nezapájal. Ale keď vidím, že si to vzdal bez nejakého normálneho riešenia, tak ešte napíšem pár vecí, ktoré by som vyskúšal.

1. Ako prvé by ma zaujímalo, či vidíš alebo nevidíš mriežku buniek v zošite, ktorý bol vytvorený na inom počítači - na takom, kde je mriežka normálne vidieť.

2. Tiež by ma zaujímalo, či keď uložíš zošit vo svojom Exceli a prenesieš ho na iný počítač, tak že či potom budeš vidieť tú mriežku.

Na základe toho sa dá odhadnúť, či je chyba v konfigurácii počítača (ovládače, hardvérová akcelerácia) alebo v konfigurácii Excelu (doplnky, používateľský profil, preddefinované šablóny).

Takže nainštaloval som si microsoft office 2010 na NOTEBOOK lebo 2013 sa nainštalovať nedala.
1.Vytvoril som súbor Nová položka Microsoft Excel Worksheet a premenival ho na PC2, kým na tomto počítači sa zobrazoval bez buniek na notebooku sa otvoril bez problémov.
2.Na noteboku som vytvoril položku Nový objekt - List aplikace Microsoft Excel, kým na notebooku šiel v pohode tak po prenesení do počítača sa začal zobrazovať bez buniek.
3.Po návrate na notebook ide v pohode.

Takže v zložke HKEY_CURRENT_USER nič nieje, nič typu Microsoft/Office ale zistil som že v zložke

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\15.0
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\Commo n
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\Outlo ok

a

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\OfficeSoftwa reProtectionPlatform\data
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\OfficeSoftwa reProtectionPlatform\Plugins
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\OfficeSoftwa reProtectionPlatform\ReferralData

Mám ich odstrániť?

Vrchné som už zmazal ale čo tieto mám ich zmazať tiež nejaká protekčná platforma
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\OfficeSoftwa reProtectionPlatform\data
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\OfficeSoftwa reProtectionPlatform\Plugins
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\OfficeSoftwa reProtectionPlatform\ReferralData