Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zastupci vypnout, odhlasit, spustit, ...

Potrebuju na plose (respektive v takovem tom schovavacim docku) udelal zastupce :
- vypnout, odhlasit uzivatele, spustit, hledat

Jde totiz o to, ze mi ten dock bude nahrazovat klasickou listu start, tu budu mit schovanou.
V tom docku mam vytvoreny menu Programy, ovladaci panely, atd., ale nevim jak tam dostat ty zminene 4 polozky :?:

pres vypinani a odhlasovani prikaz shutdown
pres spousteni prikazy "cesta k souboru programu" popripade prikaz start (pokud je to v prikazovem radku)

jak se pise zastupce - cestu okopcim z vlastnosti souboru trebas c:\boot.ini pokud ho chcu rovnou otevrit pisnu edit c:\boot.ini nebo treba notepad c:\boot.ini
jestlize cesta obsahuje mezeru hazim do uvozovek : "c:\moje mezerata cesta\a.exe" /mujprepinac

Tak a koncim, po celodnnim hledani na netu a nejruznejsim zkouseni musim konstatovat, ze ty debilni Windows nejdou vypnout v uzivateli PowerUser.

Samozrejme za predpokladu, ze nemam k dispozici nabidku Start a nechci je vypinat pres taskmanager nebo nejakym externim programem. Ostatni normalni systemy umoznuji vypnuti treba zastupcem z plochy, ne tak Windows XP. 3-[

Ak mas ACPI (urcite) tak by predsa malo stacit zmacknut zapinacie tlacitko na bedni (to povie cez ACPI windowsom ze vypni sa (shutdown) - resp. da sa to nastavit v ovl. paneloch energia ci sa vypne alebo standby alebo co, default je myslim vypnut).
Inac nechapem preco nemas k dispozicii Start???

Jistě, za všechno můžou ty debilní Windows. Dobré je si to pěkně zkonstatovat.

Kdyby sis přečetl mnou odkazovaný článek (mimochodem na skvělých stránkách věnovaných provozu Windows na neprivilegovaných účtech), dozvěděl by ses, že problém se shutdown.exe je způsoben tím, že i pro místní vypnutí vyžaduje privilegia vzdáleného vypnutí, což normálně vyžaduje práva správce. Práva INTERACTIVE zajistí, že to půjde každému místně přihlášenému uživateli. Není v tom žádná magie, prostě to funguje.

Jinak tady máš tisíc způsobů jak vypnout Windows ze skriptu, včetně např. WMI a dalších, zda ti budou fungovat "out of box" závisí jen na tom, jestli požadují práva na vzdálené vypnutí.

shutdown.html

Ano muzou za to Windows (respektive Microsoft).

Protoze jejich heslo je delat veci na efekt a jestli to bude fungovat ...

1. Na MS strankach jsou uvedeny skripty VSB a JS pomoci kterych lze vypnout PC zastupcem z plochy, to ze to jde pouze v Administratorovi nikde neni uvedeno, ale je to tak.

2. Na stejnych strankach se doporucuje lidem, aby se hlasili k PC jako Power User.

Z toho plyne, ze mam byt Power User a udelat si zastupce na vypnuti, ktery nebude fungovat. Vyborne, myslim, ze ze mne delaji blbce a to se mi nelibi.

Co se tyka tveho odkazu, pro jistotu jse si to dnes nechal prelozit v praci kolegou radne znalym eng jazyka a zjistil jsem, ze zase uplnej blbec nejsem, protoze jsem to podle toho navodu udelal spravne, radeji jsem to zkusil jeste jednou, ALE NEFUNGUJE. (Treba nekomu ano, ale evidentne se nejedna o navod pouzitelny pro vsechny.)
Mimochodem, vybornej system ve kterym se musi hrabat tisice uzivatelu a na svych blozich davat navody, jak ho zprovoznit :!:

jinak ale dik za snahu vyresit muj problem :-)

Jde o to, ze jsem zrusil celej hlavni panel - s nabidkou start, systray listou, atd.
Misto toho mam docky, kde mam listicky, teda vcetne systray, takze by to pouzit slo, to je ale to same jako pouziti externiho programku.
Zatim jsem vyresil odhlaseni (zastupce na soubor logoff ze system32) a ted bych si do toho docku chtel udelat i zastupce na restart a vypnuti.
Mimochodem pro me neni az zase takovy problem udelat si vlastni programek na vypnuti nebo restart, ale to je az ta posledni moznost, me by totiz (jsem takovy rejpal) zajimalo, zda je mozne neco takoveho za pouziti prostredku windows. Zatim jsem na nic nenarazil a zda se, ze neco podobneho nikdo (az na Vladimira, kteremu funguje neco co me ne) neresil nebo reseni nenalezl.
Jeste jsem chtel dialog hledat soubory, ale to jsem vyresil externim programkem FileSeek, protoze je lepsi nez hledani ve windows.
No a taky by me zajimalo, kdyby nekdo vedel, jakym zpusobem se spousti ten dialog Spustit ?

Ja ti teraz uz vobec nerozumiem. PowerUser predsa ma k dispozicii Start, takze ten tvoj ucet nie je standardny "PowerUser" :?: Ak je zakazane Start tak su zakazane asi aj ine akcie takze by som sa moc necudoval ze niektore veci Win nedovolia (logicky ak to ma ten user zakazane).

Tlacitko na bedni to nevypne?

P.S. alebo ak si odstrelil explorer.exe tak tiez nemusi fungovat to o co sa normalne stara explorer.exe, logicke...

ne, ne, explorer normalne bezi.

hlavni panel je pouze skryty, je dole pod listou a ty dockovaci programy (ted tam mam ObjectDock, ale zkousim jich vic) ho jenom skryji a pri posunu mysi dolu mu proste zablokujou pristup. (misto toho vystrci ty svy docky.)

Jo a sice je to blbost, ale na mojem 17" monitoru dobrej centimetr mista navic.

Jo kdyz uz se to takhle rozjelo smerem, kterym jsem ani nechtel, tak v praci jsem komplet predelal windowsy programem FlyakiteOSX (vizualizuje Maca) a tohle je prvni program, kterej predelava i shell a nepadal mi. Takze pokud mate radi Maca, tak doporucuju.
P.S. Taky dobry, kdyz mate pristupnej pocitac vice lidem, pac ostatni se na nej boji chodit, kdyz tam mam ty divny windowsy. :-D