Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem formát disku

Cauky Lidi potřebuji poradit sfromátoval jsem disk a táta tam mel drahocená data která ted tím formátem disku ztratil !! takže mám velký problém nemáte nekdo nejaky napad nebo radu jak se k tem datum dostat?

Hlavně na disk nic nezapisovat.
Jestli si na to troufáš, pak nejrychlejší a nejúčinnější cesta je asi vyhledat a stáhnout něco jako balíček "Data recovery AIO" a pak postupně zkoušet jeho jednotlivé záchranné aplikace - uvidíš, která zabere nejlíp.
Pokud je disk opravdu jen čerstvě zformátovaný, bez systému a ještě se na něj nic nezapisovalo, měl by zafungovat i nějaký "unformat".

Jestli tam původně byly taky XP a teď jsou tam jen čerstvě nainstalované nové XP, tak máš slušnou šanci spoustu dat zachránit. Disk zpátky do původní podoby samozřejmě nedostaneš, ale ty píšeš, že jde o nějaká konkrétní ztracená data.
Jak jsem psal nahoře - zkusil bych nějaký ten balíček záchranných aplikací. Já jsem takhle ve stejné situaci většinou celkem snadno a rychle zachránil všechno, co bylo potřeba - až jsem se tomu divil. Za pokus nic nedáš.

!!!!!!!!!!!!!
Musím Ťa upozornit,alebo zdôrazniť, ak aj náhodou zoženieš nejaký soft, tak ho neinštaluj na ten disk.
To by si prepísal možno tie drahocenné dáta.
Nainštalovať soft na iný HDD(PC), prípadne u kamaráta a ten tvoj disk skúsiť potom pripojiť a tak opraviť.

Linky najdeš velice snadno, když dáš v googlu vyhledat například sousloví: Data recovery AIO 15in1

...ale jestli si s tím, co na tebe google vychrlí, neporadíš, tak se do toho radši nepouštěj, protože k obsluze těch nástrojů budeš taky potřebovat angličtinu a mít určité minimální znalosti.
Jestli umíš aspoň počítačovou angličtinu a zvládneš to stáhnout a nainstalovat, tak jistě zvládneš i samotnou záchranu dat - všechno je velmi názorné a intuitivní. Ještě během večera můžeš mít hotovo.

P.S. - co napsal PTR nade mnou, samozřejmě platí - ale to ty víš. Na přemazaný disk nic nezapisuj; všechno musíš instalovat na nějaký jiný disk. A taky zachráněná data musíš ukládat na jiný disk než ten přemazaný. Však ony ti to ty záchranné nástroje ani jinak nedovolí.

potřebuješ SW na recovery, např. GetDataBack od Runtime Software. Tyto SW ovšem nejsou zdarma a tak jako tak budeš potřebovat druhé PC do kterého připojíš svůj disk jako datový (ještě předtím je velmi vhodné vypnout na hostitelském systému službu Obnovení systému)

Dále budeš potřebovat znalosti, a ty, nezlob se na mě, bohužel nemáš.

Takže z toho plyne, že budeš muset najít nějakého schopného a znalého kolegu, který ti s tím pomůže.

Já anj celkem ovládám dobře ,problém bude s tím druhým Pc a stím provedením přez to druhé pc zatím díky budu se muset poradit s profesorem na Ivt z naší školy jesli by mi nepujcil pc nejake ze školy nebo jestli bych tam ten svuj disk nemohl dotáhnout a udelat to přímo tam ... Otec děsně zuří vubec semnou nemluví :D :(

tak jestli tam měl tatík účetnictví, data apod., tak se vůbec nedivím. Vy děcka jste strašně chytré, děláte machry, protože "kámoš ve škole instaluje wokna každej týden", tak si myslíte, že stačí jen vložit instalační CD do mechaniky a klikat "další", "další". Něco jako záloha dat vám nic neříká, protože "ICQ si přece kontakty stáhne samo" a zbytek (tj. účto, firemní pošta apod.) "není důležitý"..

No hlavně že ti teď pojedou rychle gamesky (tedy jestli tě tatík ještě někdy pustí k lizu :-D)

Jo?ale počkej jen ejstli si správně rozumíme
Měl jsem ten disk a na nem ten soubor ten sem hodil na flasku a pak ho smazal pak normálně vypnul pc všechno a druhý den sem zformátoval disk půjde to teda ještě nebo? na disku vubec nezalezi?

pokud nemas spešl nastaveny mel by windows vytvorit pro kazdou jednotku svuj kos

pripoj flasku
otevri pruzkumnik klikni na kos
pokud tam neni:
otevri flasku najdi adresar RECYCLER a v nem adresar s cislama tam bude tvuj soubor (ovsem prejmenovan)-prave jmeno zjisti z noteúpadu otevrenim souboru info2

pokud tam nic takoveho neni stahni obnovovaci program (treba drive rescue) oznac flasku dej scan a pak ho obnov

Jo ,ale ja mam jedno Pc takže nikam jinam to nainstalovat nemuzu takže ted mi zbyva but to risknout nebo počkat?! nebo co by jsi mi doporučil?Dáš mi plz na tebe nějaky kontakt?abych kdybych mel jeste zitra nejaky dotaz tak abych te mohl kontaktovat treba icq skype email nebo tak neco??plz