Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ktoré aktualizácie sú naozaj nevyhnutné?

Mám nastavené aktualizácie windows na automatické a neustále sa mi sťahujú aktualizácie. Po inštalácii win7 som si nainštaloval dôležité aktualizácie a windows šiel ako mal ale asi som nemal podceňovať microsoft. Nik nemá problémy z microsoft office iba ja... Ako sme riešili problémy z nezobrazujúcimi sa bunkami už sú tu zasa! Spôsobujú ich aktualizácie systému windows. Ak bude treba systém znova reinštalujem ale už dám auto aktualizácie zakázať. Z mojej skúsenosti ale nie všetky sú zle, niektoré aktualizácie veľmi výrazne zvýšia výkon pc iné sú zbytočnosť ale niektoré sú doslova bombami v systéme. Preto sa pýtam, ktoré inštalovať a ktoré nie... Viem že problém spôsobila jedna s týchto...

[http://pc.poradna.net/file/view/22292-a-jpg]

vina nebude v těch aktualizacích...

... ale v něčem jiném. A jen Ty sám víš, co jsi všechno instaloval, čistil a tunil...

To popisované "řešení" je jen volba, jak budou XLS sešity uspořádány v okně MS Excel. Pravděpodobně to funguje tak, že sešit se otevírá v takovém typu zobrazení, v jakém byl minule uložen (jen tuším, že to tak je, všechny sešity mám vždy maximalizované). Z toho důvodu nějaké obecné nastavení, aby se všechny sešity neotevíraly maximalizovaně, asi neexistuje.

Tak to nemám potuchy, inštalovali sa iba aktualizácie a dotyčná hra American Conquest ale tá minule nainštalovaná nebola takže ani ňou to nieje... Ako som na prvý deň čo som inštaloval windows nainštaloval potrebné programy, už som nič také neinštaloval... Dokonca som odvtedy nebol ani na administrátorskom účte, keď tak som písal na standardnom účte ale ten nemá administrátorské oprávnenia. Čo sa týka formátovania do dlaždíc, formátovanie sa mi nedá uložiť bežne cez CTRL+S ani cez kolonku "Uložiť" formátovanie funguje iba ak cez ikondku diskety uložiť aj to treba niekoľko krát po sebe poklepať. Ale stačí vymazať vyrovnávaciu pamäť a všetky nastavenia sú preč... Mám nastavenú na 30 dní. Čiže chyba sa mohla objaviť i skôr... Klepnutím na Uložiť alebo CTRL+S sa vymaže formátovanie dlaždíc po kliku na ikonku diskety nie???

Ked si tam vytvaral viac uctov tak problem moze byt v tom. ked to nainstalis nanovo tak vsetko instaluj a pouzivaj pod jednym uctom, nevytvaraj dalsie. Potom sa ten excel sprava jak? Updaty nainstaluj z ovl.panely-windows update a restart a znova vyhladat aktualizacie a tak dookola asi 3-5x az kym to nic viac nenajde.

BTW. tie tvoje problemy s ukladanim apod to je dost divne okrem jedneho uctu by som skusil po cistej instalacii neinstalit do tych win vobec ziadne aplikacie typu antivir, ani ziadne tunice ani nic podobne. Je aj mozne ze ten PC ma nejake HW problemy.

Disk som testoval pomocou HDtune aj pomocou Crystaldisk a Ram sa dvanásť hodín testovala pomocou Memtestu a výsledok bol bezchybný. V tom teda problém nebude... Po čistej aktualizácii bolo tiež všetko ok, keby bolo niečo s toho poškodené nešlo mi ani to... Skôr mám podozrenie na nejaký vír, avast mi nič nedetekoval ale potom som stiahol ulitku a tá detekovala trojske kone??? Jeden dokonca v Microsoft Office??? Ťažko povedať či falošný poplach alebo nie???

Zaujímavé predbežne to vyzerá že problém spôsobujú Temporary files ??? Ulitka čo som stiahol urobila v systéme niekoľko fixov a vymazala asi 2.77863216400146 MB Temporary files. A Excel funguje ako má, naozaj funguje ale po reštarte systému sú temporary zasa na svojom mieste ale po opätovnom vymazaní zasa Excel funguje ako má. Zaujímavé nie???

Zabudol som sem dať log tak v prílohe. Program sa volá USBFix a pôvodne bol len pre usb disky ale v novej verzii testuje automaticky i hdd. Zaujímave že po kliku na Clean vyčistí počítač a office beží ako má žiaľ len do reštartu. Po reštarte sú súbory späť ale po novom vyčistení cez usbfix zasa ide teraz len zistiť kde je naozajstná chyba. Lebo čo ja vidím tak vymaže vždy len temporari files.

Nainstaluj Win nacisto, spravne ovladace a NIC VIAC. Ziadne utilitky ani antiviry nic podobne ani nevytvaraj dalsie ucty ani nic. Nainstalis office a pouzivas ho bez problemov.
Uz ked tam vidim ccleaner tak ma ide vystret. Prestan instalovat do windows take nezmysly a buude ti vsetko fungovat. Ta usb utilita ti tam nadrbala este aj autorun.inf na vsetky disky, si to pred reinstalaciou vymaz a po cistej instalacii uz tam nespustaj taketo viry utilitky ani cleanery ani trojanremovery ani nic podobne

BTW. Tempy (v users\meno\appdata\local\) si mozes pozret aj rucne ze co tam kto vytvara, sami sa tam subory nevytvaraju, vytvaraju ti tam tie vsetky sracky co sa ti spustaju po starte. Trebars aj nejaky office fast start a podobne. Ja osobne si nemyslim ze problem su tempy
P.S> co sa spusta po starte vidis v start-spustit:msconfig na karte po spusteni

Problém pri inštalácii Kod 80092004 Kumulatívna aktualizácia zabezpečenia programu Internet Explorer 11 v systéme Windows 7 pre systémy s procesorom x64 (KB3038314)

Veľkosť súboru na prevzatie: 42,7 MB

Táto aktualizácia sa môže prejaviť až po reštartovaní počítača.

Typ aktualizácie: Dôležité

V softvérovom produkte spoločnosti Microsoft sa našiel problém so zabezpečením, ktorý môže mať vplyv na váš systém. Nainštalovaním tejto aktualizácie od spoločnosti Microsoft môžete lepšie chrániť systém v počítači. Úplný zoznam riešení problémov, ktoré sú zahrnuté do tejto aktualizácie, nájdete v súvisiacom článku vedomostnej databázy spoločnosti Microsoft. Po nainštalovaní tejto aktualizácie bude pravdepodobne potrebné reštartovať systém.

Jojo, tahle aktualizace na některých konfiguracích (a zvláště po čisté instalaci Windows) může dělat problémy:
KB3038314 will not install, Error code is 80092004
IE11 patch KB 3038314 blocks search engines and may fail with error 80092004
Než se pokusíš zopakovat instalaci této záplaty, zkus:
- nastavit IE jako výchozí prohlížeč
- spustit IE, projít veškerá nastavení, co Ti nabídne průvodce prvního spuštění, včetně výběru defaultního vyhledávače
Pokud instalace selže i potom, tuhle aktualizaci vyřaď ze seznamu nabízených.

Pýtal som sa ako opraviť vadnú inštaláciu aktualizácii, ale radšej som znova preinštalova. Tak sťahoval som aktualizácie sťahoval a inštaloval ich až mi skočila aktualizácia office konzoly 2003, sťahlo sa to a nainštalovalo ako dôležitá aktualizácia. Nieje to uvedené ani v histórii aktualizácii??? Chyba sa prejavila aj z malým bonusom pre zmenu žiadne pozadie znamená priesvitné pozadie.

Aktualizácia modulu Runtime programu Microsoft Visual Studio 2010 Tools for Office (KB3001652)

Dátum inštalácie: ?22. ?4. ?2015 13:25

Stav inštalácie: Úspešné

Typ aktualizácie: Dôležité

Táto súhrnná aktualizácia programu Visual Studio Tools for Office prináša opravu množstva najčastejších zákazníckych problémov s modulom Runtime. Predovšetkým rieši predčasné vypínanie rozhrania Windows Presentation Foundation (WPF) v prípade určitých konfigurácií doplnkov, ako aj pomalé vypínanie balíka Office v prípade doplnkov používajúcich rozhranie WPF v dotykových zariadeniach. Súčasťou aktualizácie sú aj opravy predchádzajúcej súhrnnej aktualizácie KB #2796590.

Ďalšie informácie:
fwlink

Pomoc a technická podpora:
support.microsoft.com

Ty brďo, pozerám na internete a polovica aktualizácii čo sa mi stiahla do počítača sú bugle aktualizácie pred ktorými varujú rôzne servery dokonca i microsoft sám... Toto vlákno by trebalo premazať a miesto riešenia buniek môjho excelu by sme mali riešiť buglé aktualizácie. Ešte stále prechádzam vlákna o buglých aktualizáciach, nič o predošlej aktualizácii som zatiaľ nenašiel ale aspoň 16 aktualizácii sú bugle aktualizácie.

Ok jaky presne win si tam instalil bol tam uz nejaky servicepack v tom? Mozno by bolo dobre skusit najprv nainstalit vsetky aktualizacie a az potom vobec zacat instalit office. Office ma tiez aktualizacie - mas zaskrtnute v ovl.panely - windowsupdate v nastaveniach aby ti ponukal aj updatay pre dalsie produkty firmy microsoft? Ak nie tak to zaskrtni a vlez do ovl.panely-windows update, klikni na hladat aktualizacie, nainstalit, restart, a znova hladat aktualizacie, takmer vzdy to potom najde este dalsie, nainstalit, restart, a tak dookola az kym to nenajde nic. Az potom skusaj office. Vseobecne su aktualizacie aj niektore problematicke, ale v tvojom pripade je to spravanie dost nestandardne, W7+MS office pouziva miliarda ludi keby im vsetkym mizli bunky tak by uz microsoft ukamenovali. Ja mam vo firme tiez W7+MS Office a nic mi nemizne. Mas tam nieco silne nestandardne. Moze byt aj ovladace grafiky alebo ine veci janeviem co si tam instaloval a jak.

Práve že to mám zaškrtnuté už predvolene, kontroloval som zaškrtnuté to je...
1. Nainštaloval som windows
2. Ovládače k hardware
3. Stiahoval som aktualizácie
4. Všetky sa nainštalovali a už neboli žiadne iné...
5. Nainštaloval som microsoft office 2013
6. Zázračne sa po nainštalovaní office zjavujú aktualizácei asi 12 ktualizácii
7. Office sú vyzkúšané a idú lenže po nainštalovaní aktualizácii je excel zasa nefunkčný.
Dokonca je nutná jeho reinštalácia, odstraňuje sa problém neviditeľného pozadia ale nie problém zmiznutých buniek. Kým ešte pred nainštalovaním dotyčnej aktualizácie je office plne funkčný po jej inštalácii ale nie. Vyššie uvedená aktualizácia dokonca čosi v office mazala???

Inštalovali sa ovládače:
Asus -Chipset, driver, Audio, internet
AMD -Grafická karta
HP -Tlačiarne 2x, minule aj monitor ale tentoraz som ovládač neinštaloval. Minule som mal vypnuté aktualizácie a office inštaloval až po nainštalovaní ovládačov aj učebných programov. Nielenže office bežal jak má ale v pohode pracoval aj po zapnutí. Rovnako ako teraz bug spôsobil pak tej istej aktualizácie:
1. 4x aktualizácia program beží ako má.
2. 189x aktualizácia program beží ako má.
3. 12x aktualizácia sa mu stava osudnou, minule to až tak nebugovalo ako teraz, dokonca bola nutná reinštalácia office.

Je to divne. Netusim co tam je za problem. Nemas tam nahodou este nejake volitelne aktualizacie? Instaloval si aj tie? Alebo co to je za instalacka Win7 odkial to je ma to SP1 v sebe? Nieco tam bude divne/nestandardne ale netusim co. Ja tu mam ale napriklad office 2010, mozno tie neblbnu a 2013 blbnu. Mozno to chce nainstalit nejake novsie visual C++ runtime a aj 64bit aj 32bit.
Office mas 32bit alebo 64bit? Windows jaky presne?

Office je zatiaľ len 32 bit na 64 som ešte nenarazil alebo na mojom linku mi to vždy ponukne len 32 bit. Čo sa týka inštalácie novšej verzie visual basic C++ tak som stiahol 2013 aj 64 aj 32bit a počítaču sa výrazne zvýšila rýchlosť bohužiaľ problém to nevyriešilo.

Znova som reinštaloval windows na čisto, nainštaloval som iba

1.Windows 7 Home premium
2.Asus Driver Chipset
3.Asus Driver AHCI
4.Asus Driver Audio
5.Asus Driver Lan
6.Asus Proebe II driver - zmizne tak neznáme zariadenie z panela úloh
7.Asus Enginer - minule som neinštaloval ale aj tak sa to tam dostane cez windows updaty.
8.AMD Driver + Cataclyst control centre
9.HP 22xi -Keď je nainštalovaný windows má krajšie farby aj ikony sú krajšie, nie sú už maličké.
10. HP Deskjet 1050 J410 series tlačiareň - Používam na tlačenie fotiek
11. HP Deskjet 3520 series tlačiareň - Používam na tlačenie dokumentov
12. Ručne som stiahol Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 počítač to zrýchli
13. Ručne som stiahol Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2013 počítač to ešte výraznejšie zrýchli
Windows Updaty sú zatiaľ zakázané, ako 14 vec asi nainštalujem Microsoft Office a aktualizácie budem inštalovať po jednej.

Ano skus to tak, ja som moj povodny Win7 pre asi 4mesiacmi sformatoval (lebo chcem predat ten notebook) takze uz ti nenapisem jake som tam mal aktualizacie. Instaloval som vsetky dolezite aktualizacie, ale bol tam open office. V robote ti mozem pozret jake tam su aktualizacie ale tam mam zas len Office 2010 a aktualizacie managuju centralne admini takze nebudu vsetky, to nema vyznam vypisovat.
Vseobecne ale je urcite 100tisic ludi ktori maju office 2013 a Win7, tazko povedat co ti tam robi problem. Dolezite moze byt ci mas 64bit Win, a jaky presne office. Pouzival by som radsej 64bit Win a 32bit office. Ne 64bit office. A tie visual studio runtime existuju tusim osobitne pre 32bit a 64bit, potrebujes aj tie aj tie, t.j. 2x 2012 a 2x 2013, ak mas 64bit Win. Budes to vidiet v nainstalenych programoch tusim 2x kazde (neviem jak to je v balickoch na MS webe ale je tam vcredist_x64.exe a vcredist_x86.exe osobitne, 2977003 a skus nainstalit aj to multibyte cosi).
A este ak mas Win7 instalacku bez SP1 (vidiet v ovl.panely-software na 1.karte), tak by som najprv mal vypnute windows update a rucne stiahol SP1 pre Win7. Dobre je aj hned po instalacii nastavit windows update na "hladat aktualizacie ale pytat sa na to ze ktore stiahnut) aby ti to neinstalilo na pozadi automaticky updaty ked ty tam rucne cosi robis napr zrovna instalis office.
P.S. aktualizacie nemusis instalit po jednej, skor by som ich instalil chronologicky podla datumu, ze najprv zaskrtol vsetky pred decembrom 2014 apod, nainstalil a potom zbytok apod. U kazdej je uvedeny aj datum vydania. Ked to budes instalovat rucne tak jak je to zoradene tak to bude blbost lebo nainstalis nove skor jak stare

Systém je 64bit, C++ mám aj 32 bit aj 64 bit, MS office 2013 mám iba (86x) čo je 32 bit verzia. Ako zoradič aktualizácie podľa dátumu lebo mám home premium a aktualizácie môžem triediť len podľa Názvu a veľkosti. Mám win7 s SP1 po aktualizáciach sa aj výrazne spomalý ale excel odpráskne až pak 12tich aktualizácii, minimálne 2 sú zlé je medzi nimi i SP1 pre MS Office 2013
Napísal som už Microsoftu pár teplých slov...

Zoradit sa to asi neda lebo MS su debili. Ja som to raz robil tak ze som vsetky odskrtol a potom klavesou sipkou som isiel po kazdej a kukal ci tam je 2014 alebo starsi alebo 2015, a zaskrtol som kazdu 2014, a dal instalovat, restart a zasa zaskrtavat starsie jak marec apod, a tak dokola

P.S. nepisal si kedysi ze ta sama kombinacia Win a office na inych PC ide dobre? Co je na tych inych PC odlisne? (alebo nemas nejaku posahanu instalacku win apod?)

Počítač má necelý rok, počas celého roka šiel v pohode a systém som preinštaloval asi mesiac pred veľkou nocou kvôli onej chybe??? Ja neviem, myslel som na aktualizáciu ale tá je v tom nevinne. Chyba je v nejakom programe?
1.Inštalacia systému win7
2.Zakázanie aktualizácii
3.Inštalácia Asus chipset driveru
4.Inštalácia AHCI diveru
5.Inštalácia Audio driveru a Lan driveru
6.Inštalácia Proebe II. driveru
7.Inštalácia Enginer driveru (windows by si ho nainštaloval aj sám z win update takto je to lepšie).
8.Inštalácia AMD Grafického driveru
9.Spustenie cataclystu a nastavenie maximálneho rozlíšenia obrazovky.
10.Inštalácia HP driveru k obrazovke, sú potom lepšie farby a obraz na videách je ostrejší
11.Ručne stiahnutie Visual basic C++ 2012 (86x) aj (64x) a jej inštalácia
12.Ručne stiahnitie Visual basic C++ 2013 (86x) aj (64x) a jej inštalácia
13.Navolenie stránky asus a stiahnutie driverov
14.Inštalácia novšieho driveru ku chipsetu
15.Inštalácia novšieho driveru ku HDD
16.Inštalácia novšieho driveru ku Audio
17.Inštalácia novšieho driveru ku LAN
18.Inštalácia ovládačov HP k tlačiarni
19.Inštalácia ovládačov HP k tlačiarni
20.Inštalácia Google Chrome tentoraz som neinštaloval Mozillu Firefox
21.Inštalácia Sumatri tentoraz som neinštaloval Adobe Arobat ani adobe raider
22.Inštalácia MS Office 2013 a Excel je nefunkčný??? Nezobrazuje bunky, inštalačka bola stiahnutá z odkazu SETUP ako vždy.
23.Aktualizácie boli zakázané tak ma napadá či nejde o nejaký vír alebo škodlivý kód???

Tak urob zas cistu instalaciou a nainstaluj LEN najnovsie ovladace z webu vyrobcu dosky a grafiky. NEinstaluj stare ovladace z nejakych CD, neinstaluj zatial ani ovladace k tlaciarni, neinstaluj chrome (daj tam FF z oficialneho mozilla.org), neinstaluj sumatri (nepoznam), adobe reader je vpohode (z www.adobe.com). Zatial neinstaluj ani visual studio ziadne ani nic podobne. Preistotu neinstaluj ani ziadne obrazovkove drivery, ktovie co to tam instalujes za vec - farby a pripadne gamma si nastav na monitore knoflikom.
Nainstal office a vsetky aktualizacie co ti Win update ponukne, zaskrtni vsetko co nasiel (dolezite, ne volitelne) aj po restarte znova atd.

Co sa tyka viru tak ak tam strkas nejake externe disky s datami, tak predtym v ovl.panely - autoplay to uplne odskrtni hore ze nechces ziaden autoplay, a nepouzivaj vobec tentopocitac, ale len totalcommander (stiahnes z www.ghisler.com), aby ti tentopocitac nespustal nejake viry nejakymi klikaniami alebo nahladmi alebo co. Neviem jake externe disky tam strkas a co na nich je. Dalsia vec mozes mat nejaky divny script v nejakom office subore ktory tam otvaras, nezacnu problemy nahodou az potom jak si otvoril nejaky konkretny dokument v office? Pripadne skus nejaky eset online scanner (na www.eset.sk je kdesi dole) a prescanovat uplne datove disky ktore tam strkas.

To sa nedá len leda by som stiahol drivery na usb flash disk lebo aby som sa dostal na internet musí byť nainštalovaný ovládač chipsetu aj Lan driver. Vtip je v tom že ja som neotváral žiadne dokumenty ale vytvoril som nový pravým tlačítkom, minule po inštalácii hp tlačianí prestal fungovať MS Office ale po Ďalšej inštlácii prestal fungovať až po inštalácii 12paku a s tlačiarňami sa zniesol. Polemizujem aj či to náhodou nieje vadná inštalačka office 32 bit stále stahujem iba 32 bit a nikdy som nestahoval 64 bit. Autorun mi automaticky vypne po inštalácii CHipsetu ale pravda je že inštalujem s tento počítač. Total comander som neinštaloval ale nabudúce nainštalujem... Popravde inštalačka office sa stiahne po zadaní kodu na stránku ale inštalačku môže použiť ktokoľvej a zadara. Aktivuje sa prihlásením do učtu outlook.sk aktualizácie sú nastavené v programe na automatické. Ale po inštalácii som okamžite zakázal...

Subory na USB diskoch som testoval na Avast, Not32, Esset online scaner, en a pomocou nejakých kasperiek. Všetko bolo čisté???

USB disk je v tom nevinne, len niektorý z programov uvedených hore alebo vadná inštalačka.

Ano daj si ovladace na USB stick a instaluj rovno aktualne. Vynechaj zatial tlaciaren aj monitor jak som pisal, ciste Win + office + aktualne ovladace k doske&grafike + windows update a nic viac by malo ist bezproblemov, na to vsadim pivo :)

Este jedna vec - ak si nieco instaloval z USB sticku tak skus teraz pouzit nejaky iny USB stick a tento nepouzivat. Pretoze USB sticky su tak skvele ze ak maju blby sektor tak to nikomu nepovedia, ale namiesto spravnych dat ti poslu cely sektor zaplneny 0xFF a tvaria sa ze vsetko je OK. Mal som uz takych USB stickov viac a bolo to reprodukovatelne. Cinanom by ich mali povinne nastrkat do prdele :) A vysvetlit ze co to je CRC a error hlaska.

Takže podľa rady, nainštaloval som iba chipset, audio a lan. Ešte nieje inštalovaný ani ovládač ku grafickej karte cataclyst. Stiahlo a nainštalovalo sa 159 dôležitých aktualizácii a office stále funguje. Pri inštalácii som tentoraz odškrtol možnosť odporučaných aktualizácii. Preto sa mi stiahla minule engine intelference lebo bola odporučaná. Zatiaľ nieje inštalovaný ovládač grafiky a USB3 + tlačiarne... Nainštalovať aj odporúčané aktualizácie?

Stiahlo a nainštalovalo sa 159 dôležitých aktualizácii

pro srovnání: pro xp sp3 existuje jediná megakritická reálně zneužívaná chyba.
kritických, spíš teoreticky zneužitelných chyb=záplat existuje asi 40.
na novější win7 teddy stahuješ co za blbosti a proč?

ps: tvým threadům se raději vyhýbám, jde o takovou koncentraci lamerství, jakou jsem nikde nezažil.

Preto sa mi stiahla minule engine intelference lebo bola odporučaná

cože? ty kromě automatické instalace hovadin klidně povoluješ i aktualizaci driverů?

Zatiaľ nieje inštalovaný ovládač grafiky a USB3 + tlačiarne

a to bude za tebe dělat kdo - pánbůh? k čemu u toho pc jsi?
kup si macintosh a na nic nesahej.

Moje komentáře k jednotlivým bodům:

3. - 5 Inštalácia Asus driverů
Jak už psal MM, rovnou zde nainstaluj ty nejnovější ovladače z webu Asusu (stáhni si je před instalací na flashku).

6.Proebe II. driver
- zbytečnost, žádnej monitoring základovky nepotřebuješ

7.Enginer driver
- to je jako co? A proč by si jej Windows samy instalovaly? Já nic takového an NB ani na stolním PC nemám (oboje Windows 7).

9.Spustenie cataclystu a nastavenie maximálneho rozlíšenia obrazovky
- na nastavení maximálního rozlišení nepotřebuješ spouštět Catalyst, stačí to nastavit ve Windowsáckým dialogu (pravé tl. na volné ploše -> Rozlišení obrazovky). Rovněž doporučuji vyhodit Catalysty z automatickýho spuštění po startu Windows.

10.Inštalácia HP driveru k obrazovke
- další zbytečnost, pohrej si s nastavením OSD menu monitoru.

11.Ručne stiahnutie Visual basic C++ 2012 (86x) aj (64x) a jej inštalácia
12.Ručne stiahnitie Visual basic C++ 2013 (86x) aj (64x) a jej inštalácia
A to jako proč? Ty víš na 100%, že máš programy, který tyhle všechny 4 runtime verze potřebují? Už výše mě zarazilo tvrzení, že Ti to zrychlí PC, což považuji za nesmysl. Nikdy jsem nic takovýho samostatně neinstaloval, protože pokud nějaký program potřebuje určitou verzi runtime C++, tak si ji buď nainstaluje sám (má ji ve svém instalačním balíčku), nebo Tě vyzve k instalaci konkrétní verze (klidně to může být třeba C++ 2010 nebo C++ 2008). Pokud nemáš programy, které by tyhle konkrétní verze Runtime C++ využívaly, máš je instalovaný zbytečně, nic je nevyužívá.

21.Inštalácia Sumatri
- zřejmě Sumatra PDF Reader? Taky přeskoč.

Nemas v tom office nejake doplnky? (co vsetko si tam uz instalil okrem windows a office?)

P.S: nemas nahodou na disku D: stale ten autorun.inf, a neotvaral si nahodou disk D: dvojklikom v prieskumniku? Ptz to by spustilo ten autorun.inf tusim.
Este by som preistotu z plochy dal prec vsetky office dokumenty, nemaj nic na ploche, nech dementny explorer sa nesnazi robit nejake nahlady na ne a neotvara ich cez nejake pluginy

Aktualizácie som neinštaloval iba hore uvedené veci a po nainštalovaní office je excel zasa kaput. Nemôže byť že sa mi pri inštalácuii driverov dostal do počítača nejaký vír či škodlivý kód? Prvé drivery vždy inštalujem z CD a aktualizujem ich zo stránok výrobcu??? Exel sa čerstvo inštaloval a už po nainštalovaní bol kaput. Neporadíte nejaký antivír lebo počítač som testol iba winDefenderom ktorý je v ovládacom paneli. Na vašu radu som neinštaloval žiadne aktualizácie...

niektoré aktualizácie veľmi výrazne zvýšia výkon pc

už som počul kde čo ale toto ešte nie, si prvý a jediný ktorý toto tvrdí

ale inak, potrebnosť aktualizácii je mýtus ale aj nie, všetko závisí od použitia, správania sa usera a charakteru jeho činností na PC

user ktorý navštevuje 20 stále rovnakých webov, nevyhľadáva podivné záležitosti na podivných fórach, nekliká bez rozmýšľania na odkazy v mailoch, aktualizácie absolutne nepotrebuje

zvyšku userov aktualizácie na čas môžu bezpečnosť zvýšiť ale obvykle sa tak nedeje, pretože user bez váhania stiahne akúkoľvek blbosť a povolí aplikácií vykonávať v systéme čokoľvek, výsledok prítomnosťi aktualizácií je nulový

.... :puff:

Klid, jemu zrychluje počítač kde co:

12. Ručne som stiahol Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 počítač to zrýchli
13. Ručne som stiahol Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2013 počítač to ešte výraznejšie zrýchli