Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIN 8.1 - nelze smazat soubor vytvořený na jiném pc

Ahoj, prosím o radu - zda je to normální...dosud se mi to pod WIN XP ani WIN 7 nestalo, tak nemám tušení, jestli je to novota WIN 8

Stáhnu seznam knih - ať už v pdf nebo wordu, poté ho chci smazat a soubor musím odkliknout, že nechci archivovat a že ho chci odblokovat...poté jde smazat, ovšem jen někdy - tato operace se musí provézt třeba 3x a nebo se dokonce musí pc restartovat, pak buď soubor už není nebo se dá smazal bez problémů...

Ví prosím někdo proč se tak děje????

Díky všem...

Možná tohle - v osmičkách, i když máš oprávnění Administrátora, tak nemáš plný přístup na disk. To se dá změnit v registrech takhle:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\Policies\System]
"EnableLUA"=dword:00000000

Třeba ti to pomůže.

Zatím děkuji všem za rady...až budu u pc tak vše vyzkouším :-)

Ještě posílám vlastnosti souboru - toto je pdf, ale dělá to u všech stažených...

Ano - nejdříve odblokovat a poté ještě v Atributech-upřesnit se musí odfajfkovat Soubor je připraven k archivaci a U tohoto souboru indexovat kromě vlastní....

Ještě jednou, děkuji všem za rady...vyzkouším až budu u pc :-)

ale jo, daji se delat ruzne veci - tehdy jsem to tusim vyresil prez DOS a prepsani nazvu souboru v sektorech nalezejicich adresari, takze to pak windows videly bez diakritiky a uz to zkously. Jen to byl docela opruz delat na vsech tech pocitacich.

V sifre nebyly data, ale jmena souboru, ktera byla v jednom kodovani (vnucenem ceskou verzi Windows) a ta sama, lec anglicka verze Windows s tim proste nedokazala nic udelat - ani smazat, ani prejmenovat, proste takovy soubor byl pro ni tabu. Nejlepsi bylo, ze se to tykalo i adresaru automaticky vytvorenych tou ceskou verzi (jasne, same "blbosti" jako "data uzivatelu" (presna jmena si po letech uz nepamatuju) a podobne, do kterych se defaultne cpalo vsechno.)

Zato tam slo nastavit hlasitost pevneho disku. (anglicky "volume label" :-) )