Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatné zobrazení náhledů obrázku v IE

Zdravím. Předně musím upozornit,že jsem začátečník. Tvořím si své vlastní stránky a mám problém se zobrazováním náhledů obrázků v IE. Náhledy jsou deformovány. Pomůže, když na náhled kliknu pravou myší a dám vlastnosti, pak je to ok. Ve firefoxu i opeře je vše v pořádku. Neměl někdo z Vás stejný problém a ví jak to vyřešit?

Tak jsem to testl v IE6 a opravdu tam je anomálie s tou šířkou.
Pokud už máš ty obrázky o určité velikosti, která ti (jako v tomto případě)
vyhovuje tak je zbytečné uvádět atributy jako: width="233" height="140"

Tyto atributy se používají v případě změny originální velikost.
//edit
takže je umazej a mělo by to být OK všude.

Tyto atributy se používají v případě změny originální velikost.

toto by som s istotou netvrdil. ak sa nemylim, tak pevna velkost obrazku zrychluje renderovanie, pretoze prehiadac dopredu vie, ake velke miesto si ma vyhradit a nemusi to robit dynamicky. je to ako pri tabulkach, tam tiez ked das pevnu velkost, renderuje sa to o poznanie rychlesie.

Tak toto bych opravdu, ale opravdu netvrdil :!:
Nejsem sice programátor, ale selský rozum říká něco úplně jiného.
To co tvrdíš platí v případě, že prohlížeč pracuje přímo s koderém a dekoderém daného formátu
současně při načítání obrázku ! A nemyslím si, že jsou míchány hrušky s jablkama.

Nicméně tady to platí trochu jinak.
Nejprve je originální formát načten z hlavičky i velikost dekodována z hlavičky na jejímž základě je provedeno dekodování a sestavení obrázku !
A tento obrázek je až následně ovlivňován parametry uvedenými v tagu img !

Čili i pokud to náhodou pracuje jinak než říkám tak u dnešních PC je tam rozdíl tak 0.0000001 s

to sa s tebou nehadam ako prehliadac vykonstruuje obrazok. ale stale si myslim, ze to ma na renderovanie pri mnoho obrazkoch celkom vyrazny vplyp. predpokladajme nejaky pomaly server s velkym poctom obrazkov a s nejakym obtekanim textu okolo obrazku. cize 1. obrazok sa napr nacitava 10 min(totalne velky), ale ostatne napr. 1 min. v tom pripade moze mat prehiadac 3 moznosti.
1. nevie velkost obrazku - plynule renderovanie: vyhradi si nejaku velkost pre 1. obr., nacita dalsie udaje a ked dostane cely bytestream 1. obr. od serveru, tak ho nacita a cely obsah prerenderuje. takychto obrazkov moze byt viac - podla mna neefektivny kod
2. nevie velkost obrazku - renderovanie na konci: az vsetko nacita, tak potom vyrenderuje obsah. neviem ci takto funguje nejaky prehliadac, bolo by treba urobit testy alebo pohladat na webe
3. vie velkost obr. pomocou html atributov: moze renderovat od zaciatku bez toho, aky v skutocnosti obrazok bude a po skutocnom nacitani obrazku, ktoreho este obsah nepozna nemusi nic prerenderovat. toto sa mi zda najviac efektivne

p.s.: najlepsie by bolo urobit test v php, nacitat dynamicky napr. 1000 obrazkov s fixnou velkostou(a bez) a porovnat casy. len sa mi to nechce. :-p