Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestavení pc bez Grafické karty

Ahoj kluci, potřebovala bych sestavit nějaký pc na hraní her, mám ale dva požadavky.
Musí být bez grafické karty, protože mi tu ze starého leží R7-250 DDR5.
Musí ten zbytek stát do 10 000 kč.
Nepotřebuji dvd mechaniku, mělo by to být na běžné hraní a práci, nečekám zázraky. Dokážete sestavit cena/ výkon, nějaký top pc ?
Budu moc vděčná za jakýkoliv návrh, děkuji za ochotu a přeji hezký den.

Díky moc za návrh, no jak je to s tou i3, je to jen dvoujadro, skoro všechny hry už potřebují 4 jádro, jak moc to vadí.. nebo je ta i3 srovnatelná s AMD 4 jádrem ?
Děkuji za ujasnení, budu něco takového kupovat, jak moc mi pomohlo dokoupit i5 kdybych na to peníze vyhrabala. Díky :))

Více her je 1-2 vláknových jen asi tak 15% a to těch nových využije čtyř jádrový procesor.
Navíc i3 je 2+2 H_T, pokud by se zvýšil limit tak samozřejmě bude i5 výkonnější, ovšem s ohledem na na tvoji g.kartu klidně můžeš použít i3.

(vůči AMD čtyř jádrům je i3 na tom lépe a to jak výkonem na 1-2 jádra tak spotřebou)

Díky za odpověd, z předchozího pc mi zůstalo dá se říct vše, case, hdd, zakladovka atp.. ale je to pc 6 let staré.

Intel E5300
3GB ram DDR2
a 500gb hdd

Z toho je nejlepší ta grafika R7-250 DDR5

Určitě nad tím popřemýšlím, díky moc za návrh, problém je že já si to sama vše asi nezapojím aby to fungovalo, proto potřebuji case koupit, aby mi to zapojili.

Pokud se jedna o case, tak jestli ta původní je ještě v dobrém stavu a je pevná, byť bez usb ve předu, tak je lepší si ji nechat a za 400 koupit pouze vyvedení usb dopředu a nechat tu starou. Protože za ušetřené peníze na case se může investovat více do základní desky. Protože nová, alespoň trochu kvalitnější case stojí nejméně 1000Kč a teď mluvím z vlastní zkušenosti, koupil jsem jednu case za 657Kč (mimochodem jiz je jedno usb nefunkční - vykloktalo se) a hned při montáži jsem se dvakrát řízl o nezabroušené plechy, navíc case je jak z papíru a ani poradně nesedí, teď je poupravena z dílny tak je to lepší ;). Osobně jsem sestavoval PC do Zelmanu Z12 (1400Kč) a... krásná instalace všeho. Pokud tedy máte starou case, která ještě není zralá do šrotu, vyplatí se ji pouze umýt, případně vylepšit o usb dopředu a hned je něco navíc pro lepší základní desku.
v CZC se služba zdarma složení komponent, kdy vám většinu komponent složí dohromady (nevím jak to funguje - nevyužívám), ale věřím, že pokud jste alespoň trochu manuálně zručná, umíte číst návod či postup, tak PC složíte i vy, nejhorší je vložení CPU, ale když člověk dělá s rozumem tak vidí, že to tam pasuje pouze jedním způsobem.

Pokud původní case není k dalšímu používání, tak nejlevnější case odpovídá kvalitou, zpracováním i výbavou ceně. Já považuji za slušnou case třeba tuto.

Já zase vím, že by se to nevyplatilo.
Ta kancl deska bude s i5 smutně strádat a pokud se dožije konce záruky tak se jedná o zázrak.
("komplikace" s aktualizací BIOSu u samo doma skládání, jen tří fázová kaskáda ........)

Pro tazatele/ku:
Slušný návrh v limitu i se zdůvodněním je nahoře, navíc kompletní se sestavení v kvelbu CZC, doma dodáš jen dedikovanou g.kartu)

No case mám hodně slušnou, má dokonce zabudované větrání vzadu pod zdrojem a z boku skříně vede chladící roura od procesoru. Vepředu jsou pak USB i konektory pro sluchátka a mikrofon, dvd mechanika a čtečka karet. Ta skřín není nějaká velká a základovka v ní nepatří k těm největším, je to nějaký gigabyte. Mno moc tomu nerozumím.

Docela jste mě teď zmátli, ráda bych šla do té i5, ale pokud by to levnější základovka neutáhla, tak asi budu muset sáhnout po té i3.

Mám v tom docela guláš teď, třeba s tím něco vymyslíme, ale sestavit si celý pc asi sama nedokážu, určitě bych tam něco pokazila.