Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vzdálené spuštění programu v OS X

Ahojte,
v lokální síti je počítač s OS X.
Znám jeho IP, mám admin login a heslo.

Rád bych tam ze svého počítače s Windows z příkazové řádky vzdáleně spustil program, který je tam už nainstalovaný.

Jde to nějak jednoduše pomocí standardních součástí OS a nebo tam budu muset "něco" doinstalovat a pak "to" využívat?

Díky za nápady...

obávám se, že OS X je v tomto chromý, něco jako RPC neumí a nezná.

Na druhou stranu neměl by tam být problém rozběhat SSH, tedy z Windows se připojíš pomocí např. Putty nebo ssh

Upozorňuji ale, že takto spustíš jen shell, tedy nikoli "kakaový" program, tedy jen to, co umí použít stdin/stout/stderr.

Pro práci s "plochou" budeš potřebovat nějaký terminálový program.

tak spustit cez ssh v OS X ide aj GUI aplikacia (sam to mam overene), ale je to useless pretoze uz dalej s tou aplikacou bez RDP neurobi nic.
inak odporucam klasicky Teamviewer. Pripadne nech Moas napise, co presne potrebuje urobit a mozno zistime, ze to ide aj cisto shellom.

Potřebuji nakopírovat ZIP soubor s aplikací ve formátu .APP a ten v cílové lokaci rozbalit, následně smazat ten ZIP.
Protože pokud to rozzipuju ve Win a kopíruju rozbalené, tak se domrší symlinky uvnitř toho .APP a rozbalení se tedy musí dělat na Macu, resp. jsem nepřišel na to, jak jinak.

A protože se jedná o automatizovanou distribuci na desítky Maců, tak teamviewer moc nepomůže, musí to být unattended.

Přátelé, hloupý dotaz - SSH jsem spustil, nakopíroval tam ZIP přes PSCP a teď by mě zajímalo, jestli můžu nějak Putty donutit k tomu, aby prostě spustila komand a neotviralo se mi vůbec okno putty.

Teď to mám takto:

putty -pw H3slo administrator@mujstroj

a v putty píšu:

unzip /Users/administrator/Desktop/Aplikace.zip -d /Users/administrator/Desktop/
rm /Users/administrator/Desktop/Aplikace.zip
exit

A já bych to chtěl nějak tak, abych ve Windows CMD prostě napsal baťák, ve kterém bude:

putty -pw H3slo administrator@mujstroj 'unzip /Users/administrator/Desktop/Aplikace.zip -d /Users/administrator/Desktop/'
putty -pw H3slo administrator@mujstroj 'rm /Users/administrator/Desktop/Aplikace.zip'
putty -pw H3slo administrator@mujstroj 'exit'

Jsem si myslel, že to takto bude fungovat, ale nefunguje... Díky předem za nakopnutí.