Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota

Čus můžu se zeptat docela se bojím o svůj ntb konkrétně o cpu když renderuji video v sony vegas tak mi program píše že mám 90C mám se bát? Ntb MSI GP70 2PE Leopard

Tvoje obavy jsou opodstatněné a to z důvodů, že vysoká teplota nedělá dobře žádnému HW z hlediska životnosti.
MSI "herní" krám je obecně známý svými vysokými teplotami, nejde jen o topící procesor, ale tím pádem i třeba o disky ..... noťas má mizernou výměnu luftu a i malé zanesení prachem to ještě zhoršuje.

Taky mám v plánu si koupit ntb od MSI akorát jiný model. A též mám obavy z toho přehřívání.. Ostatně aj Lenvo Y50 (myslim) má tenhle problém, takže to nebude jen u MSI. Jak dlouho by mohl běžet na 85 stupňů a víc? A dá se to nějak ovlivnit? např. dokoupením dalšího ventilátoru? jestli to u ntb vůbec jde 3-[:-/

P.S. měl jsem léta stolní a tam nebyl problém něco dokoupit, ale teď (vzhledem k povolání) potřebuju přesnosnej pc..

S ohledem na delší zdraví "té hračky" ano, ovšem je otázka zda ta teplota kterou cosi ukazuje je pravdivá.
Na výfuku z noťasu by měl jít tím pádem hodně horký luft, ale to už si musíš posoudit sám.
("hrátky z videem prováděj v zimě na balkoně nebo v létě chladném sklepě")

Záleží v jakém rozlišení. Spíš jde o neznalost v oboru zpracování videa. Třeba dost zpomaluje motion blur, který je defaultně zapnutý v Sony vegas a przní snímky.
Navíc sony vegas má dementní možnosti výstupu, sice má 2 druhy AVC, ale jejich možnosti jsou na nic a jsou pomalé.

Proto doporučuji nejdřív ve vegas renderovat do nějakého intermediate výstupu s nízkou kompresí a nízkou náročností a pak použít pro finální konverzi osvědčený ffmpeg / x264 / x265

Já při zátěži se dostanu i na strop (105°C, kdy už to dělá kritický throttling a ne normální TDP limit throttling), po zvýšení TDP na 52W, což je už moc. Když jsem tam nechal defaultních 45W, tak se to drželo na bezpečných 102°C za cenu 8% poklesu frekvence.