Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který programovací jazyk zvolit?

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli tu někdo máte zkušenosti s programováním, který jazyk je ten z jednodušších, a není moc těžké ho pochopit a naučit se ho... za nějaký čas bych v něm chtěl udělat hru. Děkuju všem :)

za nějaký čas bych v něm chtěl udělat hru

• A to si chces delat graficky motor sam?
• Jestli né, coz doufam, mozna v 5 osobach udelate jeden za 3-5 let, jinak si vyber podle jiz nakeho dosavadniho a podle toho se orientuj.
• Programovani her jako takovych se vyuziva C++, v UNITY hodne c# ani jeden z nich neni jednoduchy...

Dokázal bys mi říct podle toho posledního videa co on tam má jestli s totím dojdu k tomu co chci? akorát že tam by se ti paníčci ovládali sami podle toho v jaké by byli situaci atd, a hráč by si stavil na mapě různé baráčky atd..

Proč jsou pro tebe inspirací zrovna hry Goodgame Empire nebo Clash of Clans?
Doufám že ne proto, protože hodně vydělávají a tak si řekneš, že se to taky naučíš a budeš bohatý.

Upřímně - takto to nefunguje, ani zdaleka.

Za mě:
- Na pole F2P her se nepouštěj, místo toho udělej něco na ten Android a dej to zadarmo
- Prototypuj, nedělej megalomanský projekt ale zkoušej různé nápady a používej na to třeba jenom kostičky a hned jak to bude fungovat - šup s tím na Google Play
- Použij již nějaké ověřené technologie a nesnaž se všechno udělat sám, použij třeba Unity (případně UE4 ale ten je o dost komplikovanější než Unity) nebo libgdx a další
- A co je hlavní - nesnaž se dělat hry jenom proto že se na tom dá zbohatnout (ano dá), naopak dělej to proto protože tě to baví

• Tak ono to Unity (s verzi 5.x nemám zkusenost) není spatná volba, kde jde provést projekt pro vice platform.
• Na jeho míste, bych začal dēlat své "prefab", manipulace s objekty, naučit se pouzívat " gravitaci", co je to "tigger", kolize, ruzné input nastavení etc, ale i pres to, ze Unity nabízí jiz hotové skripty, kdyz neví co určity skript znamená a nebude ho moc premēnit opravit, dojde na to, ze se daleko bez alespon zakladem p.jazyka nedostane.
(Mensí omezení pri Free verzi jako kupríkladu direkcionální osvētlení [tusím maximalnē tri pro Free] bude pro nēho ten nejmensí problém)