Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který programovací jazyk zvolit?

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli tu někdo máte zkušenosti s programováním, který jazyk je ten z jednodušších, a není moc těžké ho pochopit a naučit se ho... za nějaký čas bych v něm chtěl udělat hru. Děkuju všem :)

za nějaký čas bych v něm chtěl udělat hru

• A to si chces delat graficky motor sam?
• Jestli né, coz doufam, mozna v 5 osobach udelate jeden za 3-5 let, jinak si vyber podle jiz nakeho dosavadniho a podle toho se orientuj.
• Programovani her jako takovych se vyuziva C++, v UNITY hodne c# ani jeden z nich neni jednoduchy...

Dokázal bys mi říct podle toho posledního videa co on tam má jestli s totím dojdu k tomu co chci? akorát že tam by se ti paníčci ovládali sami podle toho v jaké by byli situaci atd, a hráč by si stavil na mapě různé baráčky atd..