Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úložiště dat

Zdravím,
Existuje něco takového, že když si např. uložím fotografie do dokumentů v PC tak se mi automatický uloží i do nějakého úložiště které mám propojené přes pc? Jde to tak nějak nastavit?
Děkuji

myslel to tak, že jediné umístění souborů není záloha.

uživatelé často žijí v představě, že přesunem souborů na externí (řádově nespolehlivější) externí disk získají zálohu, protože jim to nakuká každá trumbera v pc krámu.

NE, záloha funguje tehdy, když jsou stejná data na více místech. (ztrátu jednoho obnovím odjinud)
přesun není záloha, zvláště v krajích, kde jsou uživatelé idioti a vytahují tzv. "záložní" médium za chodu.

teoreticky ano.
prakticky svádí 2.5" usb disk k neustálému přenášení kamsi, což bezpečnosti záloh nijak neprospěje.
kdežto 3.5" disk s nepohodlným externím napájením furt leží doma a data jsou v bezpečí.

proto když se mluví o zálohách, preferuju minimálně druhý 3.5" disk v pc (bacha na rámečky, ty levné vůbec neodvádí teplo) anebo nasku dostupnou pro celou síť.

FreeFileSync umí i online synchronizaci, pokud trváš na externím disku, takže ano, bude se ti to na externí disk ukládat automaticky. V případě., že ten disk bude připojený...
Zkus popřemýšlet o NAS. Pak budeš mít fotky, nebo dokumenty dostupné odkudkoliv, budou se ti synchronizovat i když budeš cestovat mimo domov apod.

Ne, pokud zvolis FreeFileSync, tak se budou ukladat dle nastaveni programu. Kdyz nebude externi disk pripojeny,. nebude se nic synchronizovat.

Pokud si poridis NAS a nastavis vlastni synchronizaci, bude se to tp synchronizovat na NAS, at uz budes doma nebo venku. Je to podobne jako cloudove disky typu One Drive, Google Drive, DropBox. Jen mas data u sebe doma na ne nekde v čoudu.

Ja som to mal takto v plane:
dneska si urobim kopiu vsetkych potrebnych suborov v pc na externy HDD. nastavim synchronizaciu, ten startovny bod. ako vzor bude moj pc. slave bude HDD.

2 tyzdne si budem robit, menit... HDD nebude cely cas pripojeny k pc.
potom pripojim, zapnem sync program, a subory na externom HDD upravym na obraz pc suborov = rovnake ako su na pc s ktorym som robil 2 tyzdne.

je to ok takto, vsak ?

Pak v tom případě použij FreeFileSync, v něm si vytvoříš nastavení, které složky chceš synchronizovat a jak - zrcadlit nebo jen kopírovat chybějící...
Po připojení externího disku spustíš uložený soubor a FreeFileSync ti to krásně a velmi rychle sesynchronizuje - pouze změněné soubory.