Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s dabingom na DVD - rarita.

Ahoj. Kamarát si kúpil western SEDEM STATOČNÝCH na DVD s českým dabingom 5.1. Celý problém spočíva v tom, že ten český dabing ide asi do polovice filmu normálne a potom do konca filmu zaostáva asi 1 sekundu za hovoreným slovom, proste jako keby to bolo celé posunuté dozadu.( ľudovo povedané, dabing nesedí časovo s tým keď tláchajú hubou :)) ). Pritom Anglický dabing, ktorý je aj v 5.1 aj v DTS ide úplne normálne. Je toto dôvod na reklamáciu DVD ??? Stretli ste sa už s niečim takým ?? Ďakujem za odpoveď.

I to se může stát, ale je tu taky možnost, že přehrávač "zazmatkuje" při přechodu na druhou vrstvu a už to zůstane posunuté až do konce filmu. Jak již zmínil předřečník, bylo by dobré sdělit, na čem to přehrává a hlavně zda to zkusil i jinde (např. PC vs stolní přehrávač). Jedině zkouškou na jiném zařízení se dá bezpečně potvrdit, že chyba vznikla už při masteringu. Pak si reklamaci (z morálního hlediska, nikoliv praktického) představit umím.

Asi to tak velká rarita nebude: mám dvd "Brouk v hlavě" a jsou na něm drobné chyby které rozhodí synchronizaci zvuku a obrazu pokud to přehrávám přes počítač (LG GSA-H12L ). Stolní přehravač Sony DVP-NS30 si s tím poradí bez problémů, asi má v sobě zabudované nějaké korekční obvody nebo to prostě jen lépe přečte.