Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jake herni sluchatka

Dobry den vybiram mezi : razer kraken pro, genius gx gaming hs g700v, razer kraken 7.1 chroma a playstation gold wireless headset.
Ktere budou nejlepsi volbou pro hrani her ? hry si chci skutecne uzit a vychutnat si zvuk naplno.
Dekuji

Ktere budou nejlepsi volbou pro hrani her ? hry si chci skutecne uzit a vychutnat si zvuk naplno.

Kterekoli, nebudu-li predpokladat, ze jsi mimozemstan s lepe vyvinutym sluchem nez-li clovek, pak je to uplne jedno, zvukove to od sebe odlisit nedokazes v zadne hre.

Nemam konkretni zkusenost, jak ty vyjmenovane drzi na hlave a jak maji kvalitni provedeni, treba ti poradi nekdo jiny, ale i tak bych ti doporucil si to dojit do obchodu vyzkouset, preci jenom my lide nemame hlavy normalizovane a kazdemu muze sedet trochu neco jineho. (Treba tohle vis, ale abys nam tu pak nenadaval, zes koupil neco dle rad odsud a nesedlo ti to.)

Tedy vubec se neboj ozkouset i "obycejne" ale kvalitni a tudiz ne levne stereo sluchatka, protoze rozdil oproti 7.1 nepoznas, neuslysis.

• Jestli ho uslysis driv nevim, ale u nekterych her, slysis za sebou kroky, nebo kdyz sme u tech FPS tak treba helikoptéru etc.(bf3-4 odskouseno), ty krakeny jsem nikdy nezkousel, ale osobne bych je zrejme nezakoupil, uz jen z duvodu ze jsou 7.1 coz je spis vic komercionalni jak kvalitni.

Tak to opravdu se 7.1 driv kroky neuslysis. :-)

Podivej se, ten zvuk je furt stejny (teda pokud to nemas nejak spatne nastavene, mozna kdyby jsi mel v systemu natvrdo dane, ze 7.1 nebo mozna i ve hre, tenhle problem mam totiz pod linuxem, ze nektere programy si nerozumi s nastavenim systemu a pokud posloucham pres stereo sluchatka, tak misto aby ten zvuk smisily do tech dvou repracku, tak tam proste nejaky kanal nepusti, pokud je zdroj v 5.1, potom tam ten zvuk chybi logicky, ale to je jen otazka nastaveni).
Budeme-li predpokladat, ze je vse nastavno spravne, zadny problem nemuze nastat a zvuk ve sluchatkach ty kroky slysis jakoby za sebou uplne stejne, at uz je to stereo nebo 7.1. V pripade klasickych reprobeden (systemu dejme tomu 5.1), mas preci opravdu dva repracky pred sebou v mistnosti, dva za sebou a centralni repro a subwoofer. Takze ty opravdu slysis ten zvuk tam, okdud vychazi, kroky za tebou vychazi opravdu ze zadnich repracku za tebou.

Jak by jsi chtel toto emulovat ve sluchatkach? Tam mas tak jako tak umisteny vsechny repracky v tom sluchatku na uchu a rozdil je akorat v tom, ze ten mini repracek (ten co obsarava left a right back umi jenom omezeny rozsah frekvence a vytvari onen "3D" efekt. Jenze pokud si koupis kvalitni stereo sluchatka a cenu jsi si nasadil tak, ze muzes koupit i kvalitni stereo sluchatka, potom ti i ty dva repracky v kazdem uchu jeden dokazi vytvorit minimalne stejny efekt jako ty 7.1.

Vybirej podle kvality zvuku a ne podle poctu "adidas"!

za sebou uplne stejne, at uz je to stereo nebo 7.1.

• Proboha..V tech sluchatkach mas na kazdé strate po 3x mini-repro(nebo jak to nazvat) takze zvukove je to jako by jsi mel reprobedny zasebou(bavim se o 5.1).To nejde prirovnat ke stereu.

Nepochopils, skoda, ja bych rekl, ze na to ani nemusis moc studovat, abys chapal, ale zjevne ne, zkus si nastudovat fyziku o zvuku. ;-)

Zkusim to tedy jeste jednou polopaticky: No a co, ze tam mas 3x mini-repro na kazde strane, prostorovy zvuk utvari ten prostor, ze ktereho vychazi, ale tady mas tesne vedle sebe 3x repro, nikoliv v prostoru za tebou, pred tebou nebo po strane. Je uplne jedno, jestli ten zvuk ve sluchatku vytvari 1x repro nebo 3x repro, porad je to v prostoru na stejnem miste, totiz na tvem uchu. Cely ten system je o tom, ze udajne je levnejsi narvat tam 3x repro, ktere kazde ma jiny rozsah nez 1x poradne repro, ktere zvladne cely rozsah vsech tri.

totiz na tvem uchu.

• Neblazni proboha, nic nemas pres usi, vise zminené sluchatka, mas ucho ve sluchatku, kde ti ho obklopuji tremi pozicemy repracky v musli, kde je realne za tvym uchem, tak i jako pred, coz tam vytvari ten prostorovy efekt.
Ale ty zase odpovis buch vic, je to zbytecné, dokud je nevyzkousis, nebo nebudes mit vlastni zkusenost, budes se stale bavit jen o svém nazoru nez holeho faktu. Protoze kdyz pises ze to sluchatko je PRES ucho, tak to se nemame o cem bavit..
• Zrejme mas namysli frekvencni posun, ale to by bylo, kdyby byl v musli jen jeden.

Ja samozrejme ty prostorova 5.1 sluchatka take mel a nakonec jsem je daroval a zustal u kvalitnich stereo sluchatek od Philipse, taky byly, nejak za dvojku, proste zadnej levnej sunt.

Jinak bavime se samozrejme o tom samem, ale to ze mas na uchu (pres ucho) tri repracky, jeden zpredu, jeden po strane a jeden vzadu to opravdu prostorovy efekt nevytvori lepe nez kdyz tam mas jeden kvalitni repracek dobre snimajici hloubky, vysky, ....

Doporucil bych ti zkusit si ty tva 5.1 sluchatka a nasledne i v prostoru dobre rozmistene kvalitni 5.1 reprobedny, jestli mi chces tvrdit, ze prostorova sluchatka dokazi vyvolat ten samej efekt, tak jsi ve skutecnosti nahluchlej a nepripada v uvahu, ze bychom se dokazali domluvit. :-)

Neznas, ale mudrujes.

Nicmene pomineme-li audiofilska sluchatka pohybujici se cenove o rad vys, tak i u Philipse najdes zajimave kousky a pokud srovnavame s tzv. hernimi sluchatky, tak nemluvime o audiofilnim poslechu, abych pravdu rekl, delate ze sebe akorat blbce, ale je to vas boj.

Myslim, ze jsi nikdy sluchatka od Philipse nemel v ruce, proto tak placas. Maji jeden z nejlepsich pomeru kvalita zvuku versus cena.

Tak samozrejme je mozne, ze se jim zrovna ty konkretni sluchatka nevyvedli, ale obecne to opravdu neplati, je to presne naopak, Philips je jako znacka dobra i pro sluchatka, snese opravdu srovnani s kymkoli jinym, samozrejme nebavime se o audiofilskych sluchatkach za deset tacu.

Ano, presne o tom tu celou dobu mluvim, normalni stereofonni audiofilska sluchatka odvedou i ve hrach vic prace nez nejaka cool 7.1 sluchatka.

Edit: A dobra pripominka od tebe, zvuk na desce Gigabyte opravdu nema cenu davat pak prachy do sluchatek, je treba i kvalitni zvukova karta!