Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejdou mi aktualizovat aktualizace, proč ?

Dobrý den. Mám Win 8.1, Firefox, stolní PC - monitor + bednu na zemi.

Při vypínání PC se mi vždy objeví tři možnosti : Režim spánku nebo vypnout nebo restartovat - aktualizovat ...

Dříve se mi objevovalo více pouze nabídky : Režim spánku nebo vypnout nebo restartovat.

Aktualizovat se objevovalo jen občas.

Nyní již několik měsíců se mi objevuje v třetí možnosti : aktualizovat a restartovat.

A měl bych prosím dotaz, zda by nebylo někde možné nastavit v PC automatické aktualizace všeho, abych nemusel

při vypínání vždy volit třetí možnost : aktualizovat a restartovat.

Rád bych volil jen vypnout.

Připadá mi až nenormální, aby se vždy při snaze o vypnutí PC musel vždy počítač aktualizovat a restartovat.

To restartování - nevadí to často? V podstatě každý den.

Mám to nastavené - automatické aktualizace, ale v historii aktualizací se píše, že nebyly aktualizace nainstalované.

Zkusil jsem dát aktualizace ručně, ale zase mi to píše, že došlo k potížím a aktualizace se nezdařilo nainstalovat, tak již nevím jak mám zajistit automatické aktualizace. Mám Win 8.1 - 64

Tak jsem zkusil nainstalovat balíček aktualizací, také mi se nenainstalovalo, tak nevím proč.

Děkuji za případné rady. Jsem jen uživatel PCm tak nevím jak dále.

aktualizace ti nefungují, protože mrchosoft.
spustit cmd.exe jako admin:

net stop wuauserv
net stop bits

smazat logy a aktualizace v C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download
znovu zaregistrovat knihovny:

regsvr32 /s wuapi.dll
regsvr32 /s wuaueng.dll
regsvr32 /s wups.dll
regsvr32 /s wups2.dll
regsvr32 /s wuwebv.dll
regsvr32 /s wucltux.dll
regsvr32 /s wudriver.dll

restart

když to nepomůže, aktualizace zakázat, stejně je to zbytečnost.
vidíš sám, že se ti úspšně instalují jen zbytečné aktualizace - ty tzv. důležité selhaly.

nečitelný cmd.exe: proslulá chyba českých wirdows už snad od visty.
ve vlastnostech okna změň font. už chápeš, co je to mrchosoft.

adresář download: to jsou stažené a dole už nainstalované aktualizace. můžeš smazat.
log to má jinde, přejmenoval bych adresář: C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\DataStore - ať si to po restartu (a zapnutí služby) windows dají znovu dohronady.

registrace knihoven jsou ty příkazy regsvr.
nejjednodušší je zkopírovat těch 7 řádků do textového souboru s příponou .bat
2x kliknout, ať se to spustí.

smazat logy a aktualizace v C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download
znovu zaregistrovat knihovny:

regsvr32 /s wuapi.dll
regsvr32 /s wuaueng.dll
regsvr32 /s wups.dll
regsvr32 /s wups2.dll
regsvr32 /s wuwebv.dll
regsvr32 /s wucltux.dll
regsvr32 /s wudriver.dll

restart

když to nepomůže, aktualizace zakázat, stejně je to zbytečnost.
vidíš sám, že se ti úspšně instalují jen zbytečné aktualizace - ty tzv. důležité selhaly.

Nakonec se mi ukázalo, že je služba zastavena. Podařilo se mi dát do poznámkového bloku na plochu těch 7 řádků a 2x kliknutím spustit.

Pak jsem dal aktualizovat, ale v historii jsem zjistil, že je to stále stejné, jako dříve, že nebyly důležité aktualizace nainstalované. Tak nevím co by bylo třeba, aby mi vše fungovalo správně.

Děkuji za případné další nápady.

Asi je to tak, jedná se vždy tak o 2 aktualizace. V historii Win 8.1 Update se píše, že se aktualizace Win 8.1 Update nezdařila a myslím si, že právě tato aktualizace je důležitá, proto mu jse o to, aby se mi tato aktualizace zdařila. Tím, že se píše opak, tak si myslím, že to není správně.

Už to tu bylo napsáno několikrát, tak ještě jednou:

1. spusť Příkazový řádek jako správce

2. postupně do něj napiš (zkopíruj) následující příkazy:

regsvr32 /s wuapi.dll
regsvr32 /s wuaueng.dll
regsvr32 /s wups.dll
regsvr32 /s wups2.dll
regsvr32 /s wuwebv.dll
regsvr32 /s wucltux.dll
regsvr32 /s wudriver.dll

POZOR! Mezery jsou důležité!! Tím provedeš registraci uvedených knihoven DLL.

3. restartuj PC.

Pokud to nezvládneš, někam to odnes nebo k tomu zavolej někoho znalejšího.

Takže jsem to udělal dle tohoto návodu a stejně Update nejde aktualizovat, tak nevím.

Jinak : spusť Příkazový řádek jako správce

je obecně pro uživatele k ničemu. Musel jsem na to složitě přicházet. Stačilo napsat : pravým tlačítkem myší na dolní lištu-klik,správce úloh, pak soubor, pak spustit novou úlohu, napsat příkaz, zaškrtnout orávnění pro správce.

Tak takhle já potřebuji postup u všeho, pak si myslím, že zvládám téměř vše.

Pokud uživatel něco nezná (tady nikdo z nás netuší, že neumíš spouštět programy jako správce), tak se buď zeptá, nebo si to vygooglí (první odkaz na dotaz "spustit Příkazový řádek jako správce").

Historii aktualizací nezměníš - tedy pokud Ti nějaká aktualizace zhavarovala - jak máš na obrázku - dne 17.6., registrace knihoven už na tom nic nezmění, tedy stále budeš mít ve výpisu historie aktualizací, že aktualizace tehdy a tehdy selhala. Ale protože už máš systém Windows Update obnovený, měla by proběhnout nová instalace těch nepovedených aktualizací (a asi by proběhla, pokud bys tu službu Windows Update nezastavoval - čti dále).

Takže: Nevím, proč pořád zastavuješ služby Windows Update? To zastavení služeb (první dva příkazy z Brtníkova prvního příspěvku) slouží jen a pouze k tomu, aby bylo možné provést následnou registraci knihoven, protože pokud jsou tyto služby spuštěny, mají tyto knihovny DLL otevřeny a registace by neprošla. Jenže Ty už jsi to měl polámané, takže Ti ani žádná služba neběžela a vlastně jsi ty příkazy ani provádět nemusel (což samozřejmě nikdo předem neví, proto Brtník uvedl ty příkazy na zastavení služeb). Po stopnutí služeb Windows Update přišla tedy na řadu registrace knihoven, která měla za účel obnovit případné pošahanosti v systému aktualizací. No a po restartu už by měly ty služby aktualizací normálně naběhnout, což se také stalo - to konec konců vidíš na hláškách při zastavování těchto služeb. Jenže teď už ovšem není důvod tyto služby znovu zastavovat, naopak musí se nechat běžet! Takže restartuj PC a nic nedělej, nepovedené aktualizace by se měly (po delším či kratším čase) znovu samy nainstalovat.

Již na začátku jsem psal :Tak tomu vůbec nerozumím. Potřeboval bych podrobně popsat, kde a co jak a kam napsat - udělat.

V této fázi jsem myslel, že dostanu nějakou radu, ale nic. Pak jsem to složitě zjistil...

Pak jsem se ptal na textový soubor.....a stačilo mi napsat, že mám napsat do příkazového řádku NOTEPAD --- a objeví se mi poznámkový blok --- do kterého bych zkopíroval těch 7 řádků knihovny... Ptal jsem se, ale nikdo mi tuto jednoduchost neporadil.

Připadá mi, že všichni zde předpokládají, že tazatel vše ví, jak udělat, ale on se ptá, a nic. Potom se zbytečně dlouhosáhle píše o stejném a všichni zde si myslí, že tazatel je blb.

To zastavování....vzal jsem to jako nutné, až teprve nyní to chápu, jak to je, což jsem dříve takto nepochopil, když jsem to nikdy nedělal, ani neslyšel. Ta poslední odpověď je pro mne vynikající pro pochopení - děkuji.

Takže bych měl dotaz : Windows Update mám zase nějak spustit ? Když bylo zastaveno .

V dnešní instalaci aktualizací se píše, že některé aktualizace nebyly nainstalovány, tak nevím proč. Možná je stále zastaven Windows Update.

Nyní jsem zjistil v cmd.exe, že obě služby běží. Jdu na aktualizaci Windows Update.

Takže aktualizace Windows 8.1 Update se nezdařila. Je nějaká jiná možnost pokusu o obnovení těch aktualizací ? Aktualizace Win 8.1 Update nejde, jako předešlé dny.

Kde bereš jistotu, že mám systém Windows Update obnovený ? Já myslel, že kdyby byl obnovený, tak by se správně nainstalovali aktualizace , ne ?

Nezlob se, ale mít PC s Windows a nevědět, jak se vytváří textový soubor pomocí NOTEPADu, to je jako kdyby ses ve druhé třídě ptal, kolik je 1 + 1.
Služby pro Windows Update se spouští automaticky po startu Windows - takže pokud nevíš, zda běží, restartuj PC. Kdyby byly služby Windows Update zastaveny, pak - logicky - by vůbec nebylo možné, aby se vypsalo něco o nezdařené instalaci. To jako kdybys v autě při jízdě nemohl přeřadit třeba z trojky na čtyřku a měl bys podezření, že neběží motor.
Udělal jsi opravdu všechno, co Ti psal Brtník hned v prvním postu? Zejména po zastavení služeb Windows Update:

... smazat logy a aktualizace v C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download

Vzhledem k tomu, jak chaoticky jsi postupoval, nemusí být systém Windows Update ve 100% stavu, proto doporučuji nyní spustit FixIt od MS pro obnovu Windows Update, ten toho dělá ještě víc, než psal Brtník.

... smazat logy a aktualizace v C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download

Tak to nevím, zda se mi povedlo. Původně jsem vše v Download smazal.

Pak jsem dal : změnit nastavení počítače

A objevila se mi pouze fialová stránka s nějakým kolečkem uprostřed a dál se nic nedělo - žádné nabídky v levé části, jako tomu bývá nyní. Kurzor nereagoval na nic, proto jsem dal Ctrl+Alt+Delet a nakonec se mi podařilo PC klasicky vypnout. Pak jsem dal bod obnovení z 27.6, pak již vše fungovalo, jako dnes.

Takže asi zde může být chyba, proto asi ty aktualizace nejdou.

Jinak se nezlobím za nic...nevědět, jak se vytváří textový soubor pomocí NOTEPADu.....

nikdy jsem to neslyšel. Jdu zkusit tvůj nápad Fix...

Proběhlo to a píše mi to, že opraveno, tak jdu zkusit ručně ty aktuakitace.

Opět se nezdařilo , ani jednotlivě. Zatím to nechám být, protože PC se jeví bez závad.

... Pak jsem dal bod obnovení z 27.6, ...

Aha! Čili jsi defakto obnovil původní pošahaný stav systému Windows Update, což jsi ovšem nenapsal, že?

... pak již vše fungovalo, ...

Fakt? Tak proč v předešlém postu píšeš:

... aktualizace Windows 8.1 Update se nezdařila ...

:-?

... pak již vše fungovalo, ...

nemyslel jsem aktualizace Win 8.1 Update, ale myslel jsem to tak, že již naběhla po obnovení z 27.6 stránka PC-2 - viz příloha.
Tím, že jsem odstranil - vše, jak mi bylo doporučeno, tak mi naběhla pouze stránka s tím kolečkem - PC-1 a kurzor nereagoval.

... aktualizace Windows 8.1 Update se nezdařila ... to stále platí.

Čili jsem defakto obnovil původní pošahaný stav systému Windows Update, ale co jsem měl dělat, když mi nešla naběhnout PC-2 ?

To jsem nenapsal, já vím. Ale Update jsem nakonec zastavil na obou příkazech a těch 7 řádků jsem udělal dle pokynů, tak jsem myslel, že to obnovení nevadí. Ale asi vadí.

... smazat logy a aktualizace v C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download

----to tedy přesně nevím jak, nerad bych dospěl k tomu, že mi zase naběhne jenom ta stránka s tím kolečkem - PC-1 a kurzor nereagoval.

Takže to vidím tak, že již umím pomocí těch dvou příkazů zastavit Update a přidat těch 7 řádků knihovny.

Ale
... smazat logy a aktualizace v C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download

to bych potřeboval přesněji vysvětlit, co přesně kde smazat, abych nedopadl jako minule.

Proč sem dáváš ty nicneříkající obrázky?
POkud jsi spustil FixIt z mého odkazu, nemusíš už nic mazat, tohle ten program již udělal. Nicméně pokud Ti stále určité aktualizace neprojdou, zkus je instalovat ručně, abys mohl snáze identifikovat problém (kód chyby a její popis vygooglíš a studuješ, proč k tomu došlo a jak to napravit). Případně se podívej do Prohlížeče událostí, tam bys taky měl objevit hlášky o všech nepovedených aktualizacích s detailním popisem (opět chybu + popis vygooglíš a studuješ).