Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mate zkusenost s pronajmem tiskarny / tiskem jako sluzba?

Ahoj,
chtel jsem se zeptat, jestli mate zkusenosti s uvedenymi sluzbami?

Pri nedavnem propoctu nakladu na tisk ve firme jsem se dopocital k celkem vysokym cifram, takze hledam, kde by se dalo usetrit. Mame nyni jiz postarsi multifunkci OKI MC561 (LED), a dle jejich statistik tiskneme tak 1200 stranek za mesic, naklady cca 4000 Kc/mesic (zahrnuty tonery, valec, pasova a zapekaci jednotka). Takze jsem zvazoval bud koupi zarizeni s levnejsim provozem, nebo zkusit pronajem takoveho zarizeni.

Zajimalo by mne z vasi zkusenosti, jestli je to v soucasnosti jiz bezna praxe, ze si firmy (i SMB) tiskarny nekupuji, ale pronajimaji? Pokud ano, mate s tim dobre zkusenosti?

Diky za komentare.
M.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Obecně platí že: - čím více tiskáren, tím je pronájem levnější - čím větší objem tisku, tím je pron…
touchwood 01.07.2015 12:01
touchwood
A když se něco rozbije... tak jen voláš servis My to měli dokonce tak, že když se něco rozbilo, tak…
Wikan 03.07.2015 15:41
Wikan
jo, taky možnost. Jenže dost často třeba šmouhy na papíře tohle nedetekuje. :-) poslední
touchwood 03.07.2015 15:53
touchwood

Obecně platí že:

- čím více tiskáren, tím je pronájem levnější
- čím větší objem tisku, tím je pronájem levnější

Dále pak platí, že pronájem se vyplácí zejména u konstrukčně složitějších strojů, tj. mašiny které jsou velké, barevné, vyžadují více druhů spotřebáku (separátní toner, válce, pec, odpadní nádoby, přenosové pásy) a mají složitější mech. konstrukci (finišer, více výstupů/vstupů apod.)

Vždy platí, že pronájem bude na první pohled dražší, než vlastnictví stroje. Jenže když si spočítáš TCO včetně nákladů na servis a údržbu nebo následnou likvidaci stroje, tak pronájem už tak blbě nevypadá. Navíc máš dvě velké výhody: nepotřebuješ na počátku velkou investiční částku (nemáš odpisy, apod.), ale platíš jen měsíční pronájem a provoz, který se dá velmi dobře finančně odhadnout dopředu (nájem + cena za stránku). Plus další pozitivum: po 3-5 letech (podle smlouvy) starou tiskárnu odvezou a dovezou ti novou.

A když se něco rozbije, nebo tiskárna třeba nepodává papír, tak jen voláš servis, který to zdarma vyřeší.

Za sebe můžu říct, že pro barevné stroje a velké černobyly pronájem doporučuju. Dalším faktorem je to, že samotný výrobce do pronájmu nabízí jen ty stroje, kterým sám věří, takže prakticky nemáš šanci pronajmout nějaký sráčmodel, co se bude v jednom kuse systémově kazit (na totálně vadný kus samozřejmě narazit jde, ale to se řešívá výměnou celé mašiny, pokud to nejde opravit).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru