Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nosit brašnu?

Koupil jsem si k notebooku brašnu. Až dosud jsem ho nosil v batohu. Normálně se to nosí s popruhem na přilehlém nebo protilehlém rameni? Obě možnosti mi teda přijdou nepohodlný uplně stejne :-| a ruce se mi to furt tahat nechce ]:(

Taky jsem dceři pořídil brašnu. Když ale jezdí na koleje, tak jednak má problém s některými autobusáky, kteří počítají počet zavazadel, ale především je brašna skoro stejně těžká jako sám nb.
Takže nakonec opět skončil nb v batohu. A další batoh budu kupován s ohledem na tuto zkušenost.

Tak to dělám i já - musel by mě tu fotokabelu buď přetáhnout přes hlavu, nebo utrhnout z popruhu. A když fotím někde, kde se pohybuje moc cizích lidí, tak si ještě omotám na zápěstí tu šňůru, co na ní visí samotnej foťák.
Nošení na protilehlém rameni má taky tu výhodu, že brašna nepadá z ramene, takže se to nemusí furt hlídat a můžu mít obě ruce volný.

jo, s tou nosickou souhlasim. treba na tu novou brasnu nejakou sbalim

* Chceš svalnatou a urostlou vzpěračku? Nevím, jestli by se ti líbila :-D
* Nebo chceš pohlednou štíhlou dlouhovlasou krásku? Pak to ale s ntb dopadne opačně - nejenže ti nebude nosit tvůj ntb, ale ty budeš ještě nosit její :-D

PS: K otázce - nejpohodlnější je ntb na zádech. Když už ho musím nést přes rameno, tak na protilehlém rameni (tj. křížem), a občas střídat ramena.

Mně to zas na zádech připadá strašně nepohodlný. Sice jsem si na to taky různé batohy pořídil, ale pak jsem je stejně nosil v ruce. Že by se dal notebook nosit křížem - to mě do přečtení tohohle threadu vůbec nenapadlo... dnes jsem to cestou do auta zkusil a už to radši nebudu nikdy opakovat.
Takže zůstanu u pravého ramene. A když bude nejhůř, přehodím na levé.

Nošení na rameni mívá za následek tzv. kabelkové rameno, protože člověk podvědomě to rameno nadzvedává, aby to nesklouzlo a pak se stane, že chodí "šejdrem", i když na rameni nic nemá.Na zádech je to zdravější.
Nošení přes protilehlé rameno má zajímavý efekt v letním období jak je psáno níže, ještě ale se dost ošoupává bok kalhot či bundy a rameno oblažované popruhem. Má li tento protiskluzovou podložku vytrhává to nitě z bundy.
Osobně jsem přestal nosit tašku přes přilehlé rameno(ne křížem), protože mě tím vyvažováním začaly bolet záda a furt sem nemohl přijít na to proč.

Nedávno jsem v Globusu viděl takovou aktovku, velikosti toho noťase - dala by se určitě narvat spolu s ním do té krosny. Pak přijdeš na louku. Někteří kamarádi se vrhnou na potravu, jiní na děvčata. Ty vyjmeš notebook, vyjmeš tu záhadnou aktovku z Globusu za pouhých Kč 10 000,- (plus mínus, přesnou cenu si nepamatuju). Rozložíš jí na slunci. Wow! Sluneční panel, schopný pohánět celý den tvůj oblíbený počítač a ještě ve volných chvílích dobít mobil!