Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem formatování

Chtel bych si formatovat hardisk, ale jako obvykle selžu.
Při vloženi spouštěcí diskety je všechno ok, načte vpohodě, ale jakmile chci napsat "format c:"
nic se nestane. Dokonce ikdyž chci vejit na jednotku "c" a dam c: nejde to. Nefunguje ani d,e,f,g,...,z.
nevite co s tim. je snad špatná disketa, nebo mam špatny bios??!

neuvedl jsi verzi windows a typ souborového systému: ntfs / fat32

nevím čemu říkáš spouštěcí disketa, i pro xp nějaké existují, ale mám pocit že z nich nejde zadat příkaz format. tomu by celkem odpovídalo, že máš asi xp a používáš starou win9x disketu, která ntfs nevidí.

kdyby byla disketa špatná, neměl bys ani žádný příkazový řádek kam něco napsat

jak se píše přede mnou, normální postup je rozdělit disk na oddíl 10-20gb pro systém, zbytek pro data.
rozdělení se dělá fdiskem, nějakým partition managerem (pqmagic, acronis, ranish, ...) nebo instalačním programem windows

pak je třeba to naformátovat souborovým systémem - to se dělá příkazem format (ten tvůj nebude umět ntfs), nebo automaticky stejným partition managerem, nebo masochisticky tím instalačním programem windows.

abys viděl obsah cd, musíš ze spouštěcí diskety spustit ovladač cd a mít vložený disk.
pro dos (disketu) prý taky existuje ovladač pro usb disky ať je vidět flashka, ale to bych nechal až na windows.

bios vidí nanejvýš fyzicky připojený harddisk, o jeho rozdělení na oddíly = partitions = logické disky = písmena c:,d:,... a co je na nich za systém se nestará.

Hádám, ze máš na disku Windows XP a systém souborů NTFS.
V takovém případě je ti spouštěcí disketa k ničemu. Navíc spouštěcí disketa program Format standardně neobsahuje, musel bys jej tam nahrát nebo si vytvořit spouštěcí disketu na Windows 98.

Čistá instalace Windows XP se dělá tak, že naootuješ z instalačního CD, dojdeš k místu, kde se tě instalátor ptá, kam instalovat a zda máš možnost odstranit oddíl.
Tak to provedeš, vytvoříš nový a pokračuješ v instalaci.