Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem formatování

Chtel bych si formatovat hardisk, ale jako obvykle selžu.
Při vloženi spouštěcí diskety je všechno ok, načte vpohodě, ale jakmile chci napsat "format c:"
nic se nestane. Dokonce ikdyž chci vejit na jednotku "c" a dam c: nejde to. Nefunguje ani d,e,f,g,...,z.
nevite co s tim. je snad špatná disketa, nebo mam špatny bios??!

Hádám, ze máš na disku Windows XP a systém souborů NTFS.
V takovém případě je ti spouštěcí disketa k ničemu. Navíc spouštěcí disketa program Format standardně neobsahuje, musel bys jej tam nahrát nebo si vytvořit spouštěcí disketu na Windows 98.

Čistá instalace Windows XP se dělá tak, že naootuješ z instalačního CD, dojdeš k místu, kde se tě instalátor ptá, kam instalovat a zda máš možnost odstranit oddíl.
Tak to provedeš, vytvoříš nový a pokračuješ v instalaci.