Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC - zapne/nezapne

Dobrý den, už 2 dny mam problem zapnout pocitac. Co se deje? Zapnu PC a roztoci se jen vetrak, chvili, asi cca 2-3 sec, to vypada ze se zapina ale jedine co se deje je to, ze se roztoci vetrak a ten pak pomalu ale jiste slabne. PC mam z roku 2006 takze necekam zazraky ale toto se mi stalo uz po nekolikate. Drive stacilo max den pockat a pak bezel ok. PC pravidelne cistim a to jak ve smyslu hw tak i sw. Zdroj neodesel nebo neodchazi, reklo mi to hned nekolik pratel. Jestli ma nekdo nejakou radu, budu moc rad. Dodam obrazky cehokoliv co bude potreba. Diky predem za pomoc :)

Zdroj jsem nedavno kupoval novy kdyby tento vypadnul tak jsem ho tam rovnou dal a dela to to same jako stary takze pochybuji ze to bude tim. Jinak na vsech videích je to sice hezky popsané a ukazane ale ja tu zakl. desku mam jinak a nemuzu najit kde co je. Pomohla by tu nekomu fotka zakladni desky? Děkuji jeste jednou za vsechny rady.

Hele klid, nejsem tvuj kamarad ze skoly. Nevyznam se moc dobre v HW takze jestli si jako hater chces smlsnout, jdi prosim jinam.
K veci, napsal jsem na CZC odkud pc mam a ti mi odepsali ze by jumper a i ty veci na prepojeni mely byt u baterky, bohuzel u baterky je jenom nejaka vetsi verze dratku a nechci do toho moc stourat abych to nepodelal jeste vic.

Nechápu, proč se místo své rady (která je ostatně na nic) navážíš do někoho, kdo žádá o radu? Přestaň exhibovat a poraď, pokud umíš. Už jsi viděl PC, kde se "baterka" vyndat nedá? Případně PC, kde vůbec není a místo ní je kondenzátor, pardon, kapacitor, v řádu F(aradů). Jistě, na desce jumper bude, ale hledej ho v těch desítkách dalších, pokud nemáš dokumentaci.

Desku jsem nasel, problem je ze se u moji desky nic takoveho jako jumper nevyuziva. Zkusil jsem resetovaci spoje spojit na 5 sec pinzetou a jedine co to udelalo tak to byl reset pc a na monitoru se ukazalo "Mimo rozsah!"

Nevim jestli vyrobci zamysleli to ze BIOS resetovat bude zbytecne

Proto se tam léta dávají patřičné piny i zkratovací propojka a v manuálu přesně píší, jak se to má provádět. Obvykle výrobce doporučuje bez napětí přivedeného ze zdroje na desku, takže vyndat ze zdroje přívodní síťový kabel.
Typové značení a případně revize PCB je na desce vytištěna, jaký zdroj jste vůbec koupil, to také je v režimu PT-ZD. Takže nic

Ja se omlouvam ale presne nevim jak a co chces nechat vybijet :D Mam nechat PC vypnuty vc. vypnuteho zdroje nebo mam mit zapnuty zdroj a nechat PC bez baterky? dekuji :D P.S. vim ze to je se mnou tezke a omlouvam se ale toto delam prvne.

No ja ram jsem puvodne vyndaval a zkousel davat do jinych RAM slotu abych zjistil jestli se tam vejde jeste 1 ram a bude fungovat, chci tam dat dalsi kingston 2GB, ted tam mam jen 1x 1.25 GB a 2x 512 MB coz jsem zjistil ze je na me naroky uz malo.

mi z těch odpovědí nějak uniká, jestli se povedlo jumperem jbat1 resetovat cmosku (při odpojeném napájení),
jestli se povedlo najít štítek či tabulku na zdroji nebo typ na faktuře czc,
jestli má pc snahu nastartovat - hdd občas vibruje, větráky větrají, myšouni svítí, cd se otvírá, v routeru (dhcp klienti) se objeví mac adresa pc...

Příčin může být více. Tvůj popis je poněkud zmatený. Zapneš PC a roztočí se větrák, A za 2-3 se roztočí větrák?!?
Ale dobře. Předpokládám, že monitor je celou dobu tmavý a nezobrazí nic. Kolik pípnutí PC se po zapnutí ozve?
Nevím, jak máš nastaven BIOS, ale vzhledem k tomu, že se mění otáčky ventilátoru, může, ale bohužel taky nemusí nabíhat..
Takže prvé rady (typu Microsoft) zcela naslepo:

1. Zjisti, zda máš zapnutý monitor. Pokud ano

2. Vyměň kabel mezi PC a monitorem.
Pomohlo to?

3. Jestliže ne, zkus jiný monitor.
Pomohlo to? Pokud ne: viz 4.

4. Jestliže PC pravidelně mechanicky čistíš, ověř si, zda jsou všechny komponenty zasunuty správně ve svých slotech
(konektorech), zejména grafická karta. (Kontakty se nejlépe čistí tvrdou gumou.)
Pomohlo to?

5. Pokud ne, vyhledej odborný servis.

Na závadu zdroje také nevěřím, pokud není velmi zvláštní. Ochrany zdroje sledují jednotlivá napětí větví a při výpadku kterékoliv by měly zdroj zablokovat. A pokud se stále točí ventilátor, pak minimálně běží +12 V.

Tak se přiznám, že tuto hlášku vidím poprvé, ale dle mého názoru je v tomto případě "viníkem" paměť. Jak autor původního dotazu přiznal, tak s nimi manipuloval. A asi špatně. Mohlo dojít i k porušení spojů na deskách paměti.
Omlouvám se za předchozí kázání a sypu si hlavu popelem.

Jinak, a to by Vás mohlo zajímat, jsem onehdy narazil na velmi zajímavou závadu. Rekonstruoval jsem "velkou bednu", potom, co mne test disku začal upozorňovat na jeho chyby. Takže jsem koupil nový 1 TB disk a 256 GB SSD disk. Když jsem dal celý krám dohromady a nainstaloval systém (WIN 7), chodilo to jako z praku. Asi tak měsíc. A najednou začaly problémy. PC nechtěl občas naběhnout a dožadoval se bootovacího média. Zakvrdlal jsem vším, čím se dalo a PC se chovalo opět normálně. Ale jen chvíli, ta pitomá hláška se objevila zas. Tak jsem šel do BIOSu a zjistil, že PC nevidí ani nový HDD, ani bootovací SSD. A teď babo raď. Nakonec jsem zjistil, že celou závadu způsobila kšanda k novému HDD. Ale dosud nechápu, proč se to nedotklo DVD-Ram a starého disku a proč to selektivně vyřadilo i bootovací SSD disk. A to jsem kupoval drahé kšandy za 150 a pak to spravila jedna za 40. Není nad kvalitní komponenty.
(tedy celé povídání je o SATA rozhraní). :-)

V monitoru opravdu chyba nebude, komponenty vzdy kontroluji, grafickou kartu mam integrovanou. Po teto odpovedi jsem jeste vse 2x zkontroloval jestli je na doraz - ano je. Je proste zvlastni ze mi PC ani neakceptuje reset biosu...

A k odbornemu servisu, to chci az na posledni misto. Jelikoz mam s czc dobre zkušenosti tak bych asi zavolal tam, oni by mi rekli z flaku ze to nema smysl resit a ze si mam koupit novy :) Jak jsem psal, nahraju video, fotky cokoliv co bude potreba. Jeste jsem sahal na cpu jestli se neprehriva. Propojil jsem pres usb pc s tabletem a zmeril teplotu procesoru pres program, psalo to s odchylkou 5 stupnu 40-45 stupnu. Opravdu ale ani me nejak nenapada v cem by mohla by chyba. Jak jsem jiz psal, stavalo se me to uz driv, stacilo pockat tak den a pak pc jel standartne.

Chyba. 2 pípnutí právě nejsou zelená:

Význam pípání v posledních Award systémech BIOS

Počet pípnutí

Význam

1 krátké pípnutí POST testy proběhly úspěšně.
2 krátká pípnutí Problém s CMOS pamětí.
1 dlouhé pípnutí / 1 krátké pípnutí Problém s deskou nebo RAM.
1 dlouhé pípnutí / 2 krátká pípnutí Problém s grafickou kartou.
1 dlouhé pípnutí / 3 krátké pípnutí Problém s klávesnicí.
1 dlouhé pípnutí / 9 krátkých pípnutí Celkové selhání BIOSu.
3 pípnutí Selhala kontrola spodních 64kB RAM.
4 pípnutí Chyba refresh paměti.
5 pípnutí Chyba procesoru.
6 pípnutí Problém s klávesnicí.
8 pípnutí Problem s grafickou kartou.
Dlouhé neustálé pípání Chyba paměti RAM.
Krátké nepřetržité pípání Chyba napájení.

CZS je prodejce a zasílatelská služba, nikoliv servis. Mám s nimi své zkušenosti a nikoliv příliš dobré. Přes velikou reklamu nedokáží jen na trochu odbornější dotaz odpovědět. Ale to je vaše věc.
Jinak, procesor má teplotní senzory, které právě ve spolupráci s BIOSEM kontrolují jeho teplotu. A pod chcete mít aktuální informaci o teplotě procesoru, není vůbec třeba takovéto nesmyslného propojení s tabletem, ale stačí si nainstalovat utilitu určenou právě pro PC.

Určitě ne. Bios už máš resetovaný. Podle té fotky to teda moc vyčištěné není...
Všechno odpoj, vytáhni desku a zdroj na stůl. V desce nechej jen procesor s chladičem a jedním modulem ram, nic víc. Ten modul dej do toho zeleného slotu nejblíže procesoru, ne jak to máš teď. Zapoj konektor z monitoru do desky a ze zdroje do desky taky-jeden je takový velký 20/24pin a druhý 4pin poblíž procesoru. Nic víc tam nezapojuj. Potom zapni PC zkratováním pinů power on na desce, samozřejmě něčím vodivým-šroubovák, pinzeta apod... Pokud ti nenaskočí obraz, můžeš ještě zkusit dedikovanou grafickou kartu-tzn. kartu, kterou dáš do slotu PCI-E, jiný zdroj a jiný monitor. pokud nic z toho nezabere, asi bude lepší to odnést do servisu.

Rozhodně nesedím u PC "24 denne". Ale když už jsi si začal se do mě navážet tak musím říct proč si myslím že toto vlákno je tak zábavné. Tak začneme třeba tím že jsi sem napsal že ti nejede PC a lidi ti začali radit. Nutno podotknout že rady které ti psali byli správné a i pro počítačového amatéra (což asi nejs jak sám píšeš "zas takovy nouma nejsem") zcela pochopitelné. Celá první stránka je v podstatě o tom že ti dali jednu radu a ty jen diskutuješ že je to nemožné, nebo že je to nesmysl nebo že nevidíš důvod proč to dělat. Prostě se vyhýbáš tomu provést co ti poradili. Na druhé stránce se ti povede konečne udělat co ti na první stránce poradili, opravdu brzo. Jestliže jak sám píšeš "zas takovy nouma nejsem", tak by neměl pro tebe být problém vyndat baterku. Pochopit také když ti někdo napíše že to máš "vypnout z elektřiny" znamená vypnout to z elektřiny je také docela podstatné.
Druhou stránku nemá cenu komentovat protože je jen plná ničeho podstatného. Jen se ti snaží radit ale případ se dál opravdu nehýbe. Závěrem bych jen chtěl ještě dodat že celý tento dotaz se o to více vyrýsuje když si přečtou tvůj poslední koment kde si honíš ego textem "Ja pracuji na fyzikalni a astronomicke fakulte v Praze". Zajímavostí je že na takovou asi komplikovanou fakultu neumíš vůbec používat ani háčky ani čárky. Sám mám s tím problémy protože jsem dyslektik a další podobně "dys" blbosti, ale snažím se. Navíc už v úvodu jde vidět že tě to velmi baví se tu handrkovat (smajlíky ":D"). Navíc z tvého textu de taky poznat že budeš asi mladší generace která je odkojena na Youtube a FaceBooku, pomocí výrazů jako "hater". Z toho všeho plyne jen jedna věc. Když sem člověk příjde a chce si nechat poradit tak by si měl nechat poradit. Nemá cenu sem přijít a na každou radu hned odpálkovat a přeskakovat. Prostě co se řekne to se provede a k nějakému výsledku se vždy dojde.

PS: Nevím jestli máš nějaké problémy ale ani bych se nedivil když porád píšeš "Hele klid, nejsem tvuj kamarad ze skoly", přitom zcela bez důvodu. Jen aby jsi si všimnul, ty jsi mi začal tykat první a opravdu jsme spilu husy nepásli.

Oficiálně uz nemusite se.mnou mit nervy... Poradil internet lepe nez vy. Stacilo po pipnuti PC drzet F8... Porad to padalo nez jsem nevyndal 2 ram takze předpokládám ze 1 z nich bude vadna... Diky i za ochotu pomoci i kdyz no... Nejlip mi poradila 2 ostatni znama fora, hlavne pc help.

Ze mas skusit nudzak a RAM mas skusat po jednej snad bolo poradene uz v polovici toho romanu tu. Ze odpovede nechapes je tvoj problem, navyse ani neodpovies nechapem, ani si dat do google tie slova ktore nechapes.

Pre buducnost: baterka sa vybera srubovakom zvrchu o jednen z 2 uchytov baterkovej patice, ten ktory ma strbinu. Nelamu sa pri tom pinzety ptz lamanim pinzety sa lame aj doska. Si uvedom ze v tej 1mm hrubke je 8-16 vrstev spojov.

Ja pracuji na fyzikalni a astronomicke fakulte v Praze ( jsou to 2 fakulty). A myslim si ze by stacilo abych po vas chtel nejake základní vypocty jako tamhle po kolegovi a byl by jste slusne v haji :) Kazdy umi neco jineho, fóra tu jsou od toho aby lidem pomohla s necim co neumi. Vy jste pres PC ja zas pres souhvezdi a supernovy :)

To je ale dost smutne ked vedec(?) nevie najst informacie ani ked ich ma uz v odpovediach.
Ja zvladam fyzikalne vypocty dobre.

BTW. Neries to. Ked ti nesmakuju odpovede od spickovych expertov, tak nic. Napisal som len ze jak sa vybera baterka, aby si nabuduce nelamal pinzety (ono by to sice pochopilo aj dieta pohladom na tu paticu, ale ok nereisim to)

No u astrofyzika bych i já předpokládal nějakou vyšší schopnost čtení a chápání.
Že se podaří najít baterku a odpojit PC od napájení před resetem až po asi 30.radě se stát může.Ale kdyby sis přečetl ten odkaz od karla 02.08.2015 21:27 hned pořádně,tak tam je na konci rada:Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem při startu PC zmáčk F8....
Tak tu nepiš výroky jako Poradil internet lepe nez vy. Stacilo po pipnuti PC drzet F8...
No hlavně že se to povedlo,teď mi ještě napiš,že jsme spolu nechodili do školky a že na moje názory nejsi zvědavý a jdi si dál počítat své gravitační praky a supernovy.