Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fotoaparát do 15k

Dobrý den, chci poprosit o radu při výběru fotoaparátu v ceně do 15k. Jelikož se ve značkách a parametrech moc nevyznám. Fotím sice podle ručního nastavení a to docela slušné fotky, ale parametry a optika mi nic neříká.

Požadavky:
-bude se používat jako rodinný fotoaparát, tedy jak pro focení, tak i pro natáčení
-u focení bych chtěl pořídit slušné fotky, za které bych se nemusel stydět

PS:jaký je rozdíl mezi zrcadlovkou a kompaktem, některé stojí stejně, vždy jsem míval zrcadlovky, ale zajímal by mě rozdíl mezi nimi
PPS: na případné poddotazy odpovím, nevím totiž, co vše je potřeba napsat :)

Předem děkuji.

pokiaľ niečo lacné a zrkadlovku tak nikon (osobne mi príde že majú kvalitnejšie základne objektívy)

poradil by som radu 5xxx no pokiaľ sa jedná o tvoju cenu kupiľ by som radšej 3xxx a zvyšok priplatil na objektív ( najlepšie 18-105 a pod. )

hlavne sa vyhni 18-55 a pod. (objektívom ktorím sa otáča predný člen) časom možno dokúpiš aj iný podla štílu fotenia .
Celkovo rada 3xxx od nikonu sú menšie zrkadlovky ktoré ta ani časom neomrzí nosiť a pripalovať do batohu.

takže u mňa rada Nikon 3100,3200,3300 objektív 18-105
časom možnosť dokúpiť niečo na macro alebo portréty po prípade určite doporučujem statív. Tiež budeš potrebovať na foták vlastný batoch a neskôr možno siahneš aj po filtroch a lepšôm blesku preto nedoporučujem silou mocou dávať všetko do drahého fotáka a na zbitok sa vykašlať

PS: tela sú v tejto cene skoro všetky rovnaké, niektoré majú pár vlastností navyše ktoré ty možno ani nevyužiješ preto račej pozeraj kvalitný objektív. A predpokladám že zo začiatku nebudeš fotiť ani do RAW takže ďalší bod pre objektív :D

/:edit ako ti tu radia kompakt tiež nieje zlá voľba pre foták na doma no tam sa už moc nevyznám :)

Canon představil v roce 1987 systém EOS /Electronic and Optical System)/ a uvedl první zrcadlovku EOS 650 a od té doby má Canon vždy ostřící motor v těle objektivu.Byl to poměrně zásadní a odvážný krok, protože Canon tím opustil všechny předchozí jistoty a začal vlastně znovu, ale jak se později ukázalo, byl to krok správným směrem. Naopak Nikon měl dlouho ostřící mnotor v těle fotoaparátu a byl propojen mechanickou spojkou do objektivu, později začal integrovat motory do objektivů, levnější těla ostří pouze s těmito novými objektivy,těla vyšší třídy pracují se všemi AF objektivy s bajonetem Nikon F. U Canonu funguje jakýkoliv objektiv EF s jakýmkoliv tělem EOS.