Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Macbook ano, nebo ne ?

Ahoj, uvažuji nad koupí notebooku na práci v invetoru, autocadu, solidworks, .. Vlastním iPhone, nedám na něj dopustit, když vidím okolí, jak věčně bojují se Samsungama a další konkurencí. Ale nechci koupit Macbook, kvůli tomu, že jsem spokojený s mobilem, to mi příjde trochu blbé. Mohl by mi prosím někdo poradit, jestli se ta koupě vyplatí, nebo ne ? Někdo, kdo vyzkoušel i apple i normální a dokáže být objektivní. Prosím zatvrzelé odpůrce Applu a tak i zatvrzelé příznivce, kteří nedokážou být objektviní, aby se nevyjadřovali. Děkuji. :)

Ale nechci koupit Macbook, kvůli tomu, že jsem spokojený s mobilem, to mi příjde trochu blbé.

A preco nie? Mne pride trochu blbe takto rozmyslat. A preco? Ked uz mas apple a mozes si dovolit macbook, tak tie zariadenia budu medzis ebou lepsie previazane, ako je u applu zvykom. Vzdy je lepsia kombinacia macbook + iphone ako windows pc + iphone. mas to vsetko od jedneho vyrobcu, jeden ekosystem.

Nevyhoda je samozrejme cena apple veci a odlisny system, postaveny na linuxe. No mozes tam rozbehat vo virtualnom pc aj windows. No najlepsie je pouzivat nativne aplikacie. Takze si v prvom rade zisti ci aplikacie ktore potrebujes najviac maju verzie pre OS X. A podla toho sa rozhodnes.

Vsetko sa odvija od toho, ci su tvoje aplikacie schopne bezat na OS X od applu. Ak ano, mozes sa rozhodovat dalej podla ceny, znacky a dalsich veci. Ak nie, skoncil si a vyber je jasny.

Ako som pisal, da sa to obist instalaciou windowsu do virtualu v OS X, ale je s tym praca navyse a problemy z toho vyplyvajuce. A pokial si tam budes musiet davat windows do virtualu, tak kupa macbooku nema moc zmysel.

Ano dotaz jsem vytvořil, jen abych se pochlubil, to byl ten důvod. :) neřekl jsem nic o tom, že Samsung je špatný jen všechny co znám a mají Samsung, jen nadávají, nebo jim tam něco blbne, samozřejmě, že nemají všechny typy telefonu co existují. Prosil jsem, aby takový "antiapple" jak ses pojmenoval, nevyjadřovali marníte čas váš i všech co si vaši chytrou připomínku přečtou. :)

Můžeš se vztekat, ale choval ses jako typická iOvce, která všechno jiné šmahem hodnotí jako nekvalitní (i když to není pravda a všechny dnešní systémy si jsou spolehlivostí a kvalitou velmi podobné). A podle toho jak zde prezentuješ své schopnosti najít si sám na netu relevantní informace soudím, že "všichni co na Samsung nadávají" budou asi stejně postižení jako ty.

Mimochodem, já jsem se za žádného "antiapple" neoznačil, to jen tvá omezená mysl si nedokáže představit život a svět ve své nekonečné rozmanitosti (obávám se, že ani toto slovo neznáš). A vyjadřovat se samozřejmě budu, protože si za tím, co si myslím, stojím. Naštěstí už ty prázdniny brzy skončí a vy děti konečně potáhnete zpátky do školy, kde vás tyhle roupy snad aspoň trochu přejdou.

Nechápem, prečo ťa tak vytočila tá poznámka o Samsungoch. Androidy si stihli vybudovať povesť nestabilnej a deravej platformy, naproti tomu Apple vybudoval značku, ktorú si niektorí spájajú s kvalitou. Takže podobné zovšeobecnenie nie je nič prekvapivé, aj keď nemusí byť vždy pravdivé. S tým útočným prístupom to podľa mňa preháňaš.

Nejde o konkrétní značku, Samsung jsou stejní mamlasové jako Apple. Jde o přístup "já chci", o apriori třídění na "apple-hatery" (když se to děťátku náhodou nelíbí) a hlavně o neschopnost si sám zjistit naprosto elementární informace v kontrastu s "já vím co chci."

Jestli tohle bude jednou vydělávat na můj důchod, tak to abych se rovnou zajistil jinak. ;-)

Milý zlatý, to jsou právě ty tvé neznalosti. Občas se nedá dovolat na jakýkoli telefon s podporou LTE (včetně Apple), protože právě probíhá výstavba LTE sítí a ty telefony to čas od času nezvládnou, protože rychlé sekvence přepínání LTE-3G-2G a zase zpět logika sítě nezvládne a telefon se definitivně odpojí. Dělají to úplně všechny.

BTW, urážet jsi začal ty a nechápeš zjevně více věcí, to jsem už taky zjistil.

Kdyz napises do dotazu takovou hovadinu, jak lide v tvem okoli bojuji se Samsungama, tak se nediv, zes dostal odpovedi jake jsi dostal. Tim netvrdim, ze lide v tvem okoli nebojuji se Samsungama, ale leda tak vlastni blbosti a opak mi laskave netvrd, protoze kdyz pominu sebe, jsem naprosto nadsen Samsungem S4 a S5, tak treba mamka je obycejny BFU a se Samsungem S3 neo je take naprosto spokojena. A nikdy se nam ani jednomu nestalo, ze bychom se nemohli nekomu dovolat, takovy dotaz jsem nevidel ani na tomto, ani na jinem foru, takze jsi pravdepodobne vyjimka, spis to neumis nebo tvuj kamos ovladat.

Jinak dotaz byl zodpovezen, neni treba dal reagovat. Vybirej dle podpory tvych programu, ale treba i externich zarizeni jako treba tiskarna, pokud pouzivas. Pokud maji podporu, ovladace pro Mac, tak to bude fungovat stejne dobre jako adekvatni (cenove i o neco levnejsi PC) PC s Windows, neni duvod proc si to neporidit, ale neni to take zadna vyhoda, opravdu zalezi jen na programech.

já mám taky SGS4 a děje se to často - samozřejmě záleží na lokaci (a nezáleží na modelu, dělají to všechny LTE mobily)

Dělá to v případě že se ti LTE kvůli kvalitě signálu (případně kvůli hovorům) přepíná na GSM/3G a zpět. Denně mám tak 60-70 příchozích hovorů, dost často se to vysere při nepředpisových rychlostech na dálnici. A samozřejmě při nekvalitním signálu (zejména v budovách), kdy to bliká tam-zpět-tam-zpět..

Tak tam to bude o momentu prepinani site GSM-LTE, kdy bude v urcitem okamziku telefon asi odpojen od obou. Pokud ten moment nastava casto (pri spatnem signalu), tak se potom nebude dat dovolat. Resenim teda krome zlepseni signalu by do budoucna melo byt i prime volani pres LTE, nic se prepinat nebude. Docela by me taky zajimalo, zda by teda neslo ridit ty okamziky prepinani site, at uz ze site nebo v operacnim systemu, proste pokud dojde k prepnuti LTE-GSM-LTE-GSM, tak dalsi prepnuti na LTE by nejakou chvili trvalo, cimz by se omezily momenty bez signalu, ale nesetkal jsem se s tim ,takze nevim, jestli uz treba nekdo nejakou moznost to resit nastavenim systemu na Androidu zkousel.

ty zas kazdeho s inym nazorom ako ty smahom hodnotis ako postihnutych a iOvce.
vyborna vizitka admina tejto poradne.
A len tak mimochodom, ja ako majitel Samsungu (Note 2) ti mozem povedat, ze ziadne terno to teda nie je a bez problemov by som ho vymenil za ktorykolvek iPhone od 5 hore.

Projdi si celou diskusi chronologicky. Dále si dovolím zopakovat, že je naprostý nesmysl koupit si jabko a provozovat na něm skoro výhradně windows aplikace - ale to jistě moc dobře víš. Já naopak chápu, že jsem se dotkl tvé oblíbené značky, a proto je třeba začít žvatlat o vizitkách a podobných srancích.

Kdyby se ptal na to, zda je Mac dobrý na čmárání ve fotokrámu, nebo skládání muziky, klidně bych mu to odsouhlasil. Jenže on se ptal na blbost a ještě to chtěl "objektivní" radu, kterou když dostal, tak začal žvanit něco o apple-hate a podobných kravinách; je tedy zjevné, že byl už předem rozhodnut a objektivní zhodnocení jeho nesmyslného záměru posoudil jako osobní urážku. Teď už, usvědčený ze lži, plácá páté přes deváté.

Co se mobilů týká, terno není dnes ani jedna značka, všechno to funguje tak napůl (a to včetně iphone).

P.S.: Když mně bylo 20, taky jsem měl svou oblíbenou značku, které jsem všechno odpustil...

Na malování v CADu je logická a racionální volba pracovní stanice ověřené značky, takže ano, třeba Dell.

Že to tobě připadá divné jen prokazuje, kdo tu nepřemýšlí racionálně. S Macy dělám od roku 1993, používal jsem jak staré 68K Quadry či Powerbooky, tak PowerMacy (vše od MacOS verze 6 a vyšší). Ale nikdy jsem si nenechal vymýt mozek!

A nebo právě naopak, tak se snažíš nebýt "iOvce" až se z tebe stává pravý opak. Objektivní názor vypadá jinak, pročti si odpovědi jiných, nesnažili se mě ponížit ani urazit, nechtěli mě přesvědčit, že jejich verze je pravdivá. Jen řekli co si myslím, co ví, na co se mám podívat já a co by udělali. A to je ten důvod proč existuje poradna a další fóra. Nikdo, kdo má trochu rozumu, tu nechce číst nesmyslné urážky, ani nic dalšího. Taky by sis měl uvědomit, že ne všichni jsou schopni si něco dohledat, když ani neví co by si měli dohledat, jaký může být problém, i když tobě to přijde, jako samozřejmost. Je smutné, že ti to musím psát a že ti to pravděpodobně vůbec nedochází.

Upřímně je mi úplně jedno co jsi který rok dělal a na čem jsi to dělal. Potom, co jsi tu předvedl mě tvůj názor bude úplně ukradený, i kdyby jsi věděl všechno. Radši se poradím s někým, kdo se ke mě bude chovat jako k sobě rovnému, i když ve znalostech IT to tak asi nebude. Je mi jasné, že nic z toho co napíšu asi nepřijmeš, ale určitě nejsem sám, kdo si to myslí. Debaty s tebou už nejsou ani zábavné a celkově o ničem, takže už ti asi odpovídat nebudu. Takže bych naše dohady ukončil, pokud ti to nebude vadit. 010000100111100101100101

Napsal jsem ti objektivní názor, který přesně odpovídal tomu, nač ses (hloupě) ptal. Tobě se to nelíbilo, protože sis sám uvědomil, že to je blbost, a tak ses rozhodl mě označit za "hatera", ačkoli jsem o Macu nenapsal jediné křivé slovo. Takže co? Zase si vymýšlíš a lžeš. Pro jistotu sem dávám svou odpověď, na kterou jsi reagoval útokem:

Aha.. a už ses informoval, zda tvé aplikace běží pod OS X? Nebo jsi jeden z těch střelců, co si nejprve pořídí plečku a teprve pak začínají shánět software a zjišťují, že neexistuje? Podle poněkud nechytré hlášky o telefonech si dovolím tvrdit, že ses ani neobtěžoval (já ano, a např. solidworks pro Mac neexistují, takže jsi odkázán na bootcamp nebo Parallels desktop).

Takže než se příště zeptáš na tak hloupou otázku, zkus si nejprve sám zjistit, zda to má vůbec smysl. Díky.

Sorry. Mně přijde agresivní dotaz (viz "..a vy, co se mnou nesouhlasíte, si trhněte a ani neodpovídejte"). Kdejaký hejhula si myslí, že sežral šalamounovo hovno a očividně si ani neověřil zda to co chce je reálné. Mac je v mnoha ohledech totéž co Linux, což si mnoho lidí vůbec neuvědomuje.

Ale pojmenoval jsi to správně - "diskuse," podotýkám bezúčelná. Jdu dělat něco užitečného. Kupte si všichni Macy a provozujte na nich Parallels desktop, tak je to totiž správně.

ačkoli jsem o Macu nenapsal jediné křivé slovo.

OS X je z uživatelského vjemu pomalejší než běžné Ubuntu 14 LTS.

Normální člověk pořídí totéž za poloviční cenu od Dellu.

je to jen normální předražené PC s logem jabka

Samsung jsou stejní mamlasové jako Apple

A pak mu napíšeš:

Zase si vymýšlíš a lžeš.

a čekáš, že tě bude brát vážně.

chlape nestrapnuj sa uz :-). Vyvracat ti nic nejdem, ale poviem ti, ze v okoli poznam vela ludi, ktori presli z Win (dokonca aj z Linuxu) na Mac a su ovela spokojnejsi. A ide o ludi typu bezny user ako aj o programatorov.
Samozrejme nic nie je dokonale, ale ty tu vyslovene kydas, lebo mas nejaky mentalny blok z apple.

autocad aj solidworks su pre mac, aspon co som teraz overoval.
inak neviem ci mas nejake provizie za to ospevovanie dellu v kazdom prispevku, ale poviem ti tak, ze v predoslej firme sme ich mali dost a vsetky do roka zakapali. kvalita na urovni asus a acer.

Macbooky su proti nim ako BMW medzi Fiatmi.

Provize nemám, ale pracuju ve velké firmě, kde těch "dellů" jsou stovky a do roka rozhodně "nazakapaly" (ani jeden - a to se k nim uživatelé chovají více než macešsky).

A na rozdíl od tvého božského Macu ty počítače fungují tak jak potřebuju já, nebo zaměstnanci a nikoli jen tak, jak si to usmysleli v Cupertinu.

To som rad. Dufam, ze to vie aj grilovat a varit kavu. ..Ze nie? Asi preto, ze si to tak zmyslel Dell.

Aha.. a už ses informoval, zda tvé aplikace běží pod OS X? Nebo jsi jeden z těch střelců, co si nejprve pořídí plečku a teprve pak začínají shánět software a zjišťují, že neexistuje? Podle poněkud nechytré hlášky o telefonech si dovolím tvrdit, že ses ani neobtěžoval (já ano, a např. solidworks pro Mac neexistují, takže jsi odkázán na bootcamp nebo Parallels desktop).

Takže než se příště zeptáš na tak hloupou otázku, zkus si nejprve sám zjistit, zda to má vůbec smysl. Díky.

Solidworks a Inventor jsou "konkurenční" programy, které slouží téměř k totožné činosti, tím pádem, buď jeden nebo druhý, nejsou potřeba oba. Ano díval jsem se na to, že Solidworks pro mac není. Čekal bych, že admini budou, rozumní a nápomocní, tvé "agresivní" odpovědi mě překvapili. A ano otázka pro mě má smysl. Jestli se ti na Poradně nelíbím zablokuj mě a odstraň mi dotaz, půjdu jinam. :)

Člověk by tak nějak čekal, že tazatel projeví trochu vlastního úsilí a namísto pitomoučkého obecného dotazu, který si může ověřit sám a nemusí tak obtěžovat mentální plynatostí rádce, dá dotaz konkrétní a k věci.

Ne, debaty "proč teoreticky jo a proč teoreticky ne" tu opravdu nemají co dělat! Pomoc si zaslouží lidi, kteří ji doopravdy potřebují, ne ti, co se jen z nudy v době prázdnin baví!

Ten "pitomoučký" dotaz se neptá na to, jaký software na něm bude fungovat. Ale na zkušenosti/názory. Promiň že si neumím zkušenosti vycucat z prstu. A většina věcí co píšou lidi k tomuhle tématu není moc objektivní. Tady jsem objektivní názory našel, ale tvůj ty "pitomečku" to nebyl.

Logika asi není tvá silná stránka, že? Pokud se ptáš na zkušenosti s parníkem, protože chceš cestovat po Sahaře, myslíš, že ti odpověď že parník má nádhernou dřevěnou palubu a skvělý a výkonný parní stroj k něčemu bude?! Nemyslíš, že nejprve by sis měl zjistit, jakým způsobem se vůbec po Sahaře dá cestovat a zda to vůbec jde s parníkem?

Na rozdíl od tebe jsem já s Macem pracoval ještě v dobách, když ty jsi byl na houbách a co je podstatné: Apple beru jako běžného výrobce ICT, narozdíl od tebe, protože z tebe je už cítit pach rouna na sto honů.

V Dobách, kdy jsem byl na houbách, žadný macbook nebyl. Bohužel u parníku se nedá použít parallels. Ty programy jsem tam napsal, aby jste měli představu jaký výkon potřebuji, ne aby jsi mi tady vyčítal, to že je chci používat a dat si trochu práce s parallels. Je trochu rozdíl, jesli bych ho chtěl na serfování po internetu, hraní her, nebo kreslení ve 3D, nemyslíš ? :) btw. V jakém světě jsi našel výkonný parní stroj vážně netuším

Jistě. Kupovat si Mac a potom provozovat většinu aplikací v emulaci, to chce fištrón!

A příště zkus lhát trochu elegantně, protože v dotazu jsi napsal:

Ahoj, uvažuji nad koupí notebooku na práci v invetoru, autocadu, solidworks

Tedy ne "abychom měli představu", ale tys explicitně napsal seznam aplikací, které chceš provozovat. Ale tak je to vždy, když už lidi jako jsi ty neví kudy kam, tak začnou mlžit a popírat co řekli předtím. Ale hlavně že jsi měl chytré řeči.

Nie som extremny zastanca ani odporca Applu, ale keby som riesil nb a mal na to, isiel by som jednoznacne do Applu, uz len z toho dovodu, ze ma system presne odladeny na hw, cize tam bude takmer 100% fungovat bez problemov, kdezto u windows, ktory mas na x-milion rozneho hw, to nema moc cas nikto poriadne v MS testovat a podla toho to aj vyzera. Jedine, co ma od nich odradza je ta naozaj prestrelena cena a v poslednom case smerovanie firmy (vid iphone 6). Nevsimaj si reci o perfektnosti Samsung telefonov, naozaj maju od perfektnosti dost daleko.

ehm.. mno, to není úplně pravda, resp. je to pravda za předpokladu, že máš všechno s logem apple (a ani tehdy to nemusí fungovat úplně na 100%). Vlastní zkušenost - je to jen normální předražené PC s logem jabka a jiným OS (který má své vlastní chyby a bugy jako prase), takže nic převratného. Jen možnost, jak se odlišit.

predražené v čom ? že apple produkty nemajú lacnú obdobu acer emachines a podobného šrotu ? mac pro s 12-jadrovým xeonom a dual firePRO a porovnatelná workstation od dell sa cenovo líši len o pár eur,u apple licencia na os je už v cene,u dell licencia oem win predražuje zostavu o cca 180 eur a tak by som mohol pokračovať donekonečna,takže z akého dôvodu je neustále papagájované to neskutočne predražené apple ?

Môj názor je taký, že budeš s MacBookom spokojný. Či sa ti vyplatí, musíš vedieť ty. Mne osobne nevyhovoval rovnako ako iPhone, ale keď si zvyknutý na iPhone, tak taký problém mať zrejme nebudeš. To, že niekto považuje OS X za odladenejší systém, je slabý argument, keďže Windowsy sú tiež odladený systém a čo sa týka mobilov tak tam je to podobne - Android už predbehol iOS. Podstatné ale je, aby ti tam fungoval softvér, ktorý na tom plánuješ používať.

Podľa toho, čo pozerám, ti Autodesk Inventor a aj Solidworks pobeží jedine vo virtuálke. Tieto produkty nepoužívam, takže možno som podporu OS X prehliadol. Vždy môžeš použiť virtuálku, takže ak chceš ísť do MacBooku, tak Parallels to istí.

Ajaj, tady má z toho Applu někdo komplexy...

Aneb kdokoli s tím, co nemám rád je děcko, postrádá logiku a prostě to co mám já je lepší.

Proberte se lidi. Než budu označen za iOvci, upozorňuji, že píšu z mobilu BlackBerry, na počítači mám dualboot Windows 7 a Linuxu a na notebooku pak Windows XP.

Jestli se přes to, že všichni nechtějí být ovce jako vy s kombinací android + Windows nejste schopni přenést, pak vás snad nikdo nenutí na tohle reagovat. Případně udělejte kategorii "alternativa toho, co má admin" a tam si zrušte sledování příspěvků.

Ohledně dotazu, pokud jsou požadované aplikace na Mac, pak jsem pro. Jsou to vyladěné dobré notebooky, opatřené samozrejmě patřičnou cenovkou.
Pokud ty aplikace pro os X nejsou, pak není co řešit.

• Prevazne uzivam "MAC" z mensi poloviny "Windows".
Sluzebni jsem mel tri, ani jeden mi nikdy nesel do servisu, bohuzel (az na DELL) klasické NTB se mi kazili systematicky :-)

Velké + u MAC, je hlavne jeho OS (OSX) momentalne pouziva "YOSEMITE" opravdu nemam co mu vytknout, veskeré aplikace jsou stabilni, rychlé.
U Windows, ktery pouzivam jen kvuli .NET, kde u MAC jde sice pouzit kuprikladu .Net Core, ale kuprikladu u MS VISUAL STUDIO, je opravdu hodne silny a nenahraditelny nastroj od Microsoftu.
Jinak jeste trosku herni OS je také Windows, u MAC, je podstatne méne her, jelikoz devloperi se s^pise orientuji na MS, uz jen kvuli slabsimu HW osazeni u MACu.
• Nevim co vic ti napsat, zkratka, MAC a jeho OS jsou velmi kvalitni, jak Hardwérove, tak Softvérove taktéz, me se s MACem pracuje jedna radost, nikdy zadny problém (az na par vyjimek) a s velmi, velmi dobrym servis ONLINE podporou.

PS: Abych nezapomel, snad to nejdulezitejsi , u MAC muzes udelat DUAL BOOT OSX +WINDOWS, u klasického PC, bohuzel tato moznost nejde :-)
Sice mozna pro nekoho drazsi, ale doma mam i Apple TV, AIR/port Time BOX etc, jednoduché na obsluhu, ale velmi kvalitni, rychle jsem si na to zvykl, SMS vse mi chodi (hodilo po vymene telefonu) primo na OSX aniz bych musel telefon vytahovat z kufriku.

Byl jsem v podobné situaci jako ty. Maximální spokojenost s iPhone, protože je po stránce SW i HW skutečně maximálně vyladěný. Člověk se nemusí o nic starat, všechno šlape jak má.

Na druhou stranu mně vadí, že Apple jedná se svými uživateli jako s nesvéprávnými debily a strašně moc je svou SW koncepcí omezuje (zejména co do souborového systému). Běžně se mi stalo, že jsem koupil nějakou appku a protože po roce Apple zjistil, že mu její programátor vlastně leze do zelí, tak ji prostě v iOS zneschopnil. To samé s HW. Takhle jsem zbytečně přišel o USB flashdisk do iPhone 4S (PhotoFast za 3.000,- Kč).

Ale hlavní důvod, proč od iPhone odcházím, je nástup Windows 10. Předpokládá se, že tenhle OS bude v zásadě stejný i pro mobilní zařtízení.

Takže čekám, až pomine to pádlové třeštění a vyběhne nějaká Lumia s displejem < 5 palců.

HEHEHH, TW je mad, to je roztomiloučký :-) Jakože zcela na rovinu - stejnou práci jako macbook ti odvede spousta mnohem levnějších notebooků, jen musíš často počítat s horším zpracováním. Na druhou stranu mít Apple je i trochu o prestiži. Apple rozhodně vykouzlí zvědavej + možná i trochu závistivej pohled u spousty jedinců, pokud ti ale nejde o tohle, kvalitnější zpracování a jinej způsob ovládání (mě vyhovuje win i mac, ale nevim, jak si na tom ty - co si používat et cec), tak bych bez výčitek koupil nějakej dell či lenovo.

stejnou práci jako macbook ti odvede spousta mnohem levnějších notebooků

• Bohuzel musim nesouhlasit, MAC uz pouzivam nakej ten rok a paralelne Windows, jede o zcela odlisné OS tak jak jejich otimizaci na HW, i MacBook s Intel HD je dostacujici, se 4Gb sviznejsi jak muj byvaly NTB Windows 7.

Ano, ale usoudil jsem, že MAC si zatím kupovat nebudu. Koupím si ho, až budu vydělávat, zatím studuji, peníze mám jen z brigád a je rozdíl, jestli všechno dám do MACu, nebo si polovinu nechám a budu mít windows. Měl bych o něj strach a furt ho tahat do školy a tak, asi se mi to vyplatí víc takto.

• No, tak NTB s Windows 10 uz je dobry konkurent :-)
(jako studentovy, ti to vyjde "Win 10" vs "Yosemite" prakticky nastejno, rozumim, ze pri studiich, neni zrovna perioda, kdy muzes jen tak nekde zaplatit o nekolik tisic nahoru :) )
• Osobne bych preferoval jako nahradu za MacBook zrejme naky <UltraBook> s Windows 10 :-)

Mám stolní PC, telefon s androidem, iPhone 5 a MacBook Pro. Můj subjektivní dojem z iZařízení je víceméně kladný, ale vadí mi jejich rozdílné používání a s používáním Maca klesá moje produktivita, protože neznám klávesové zkratky a tak na něm provozuju bootcamp. Stejně mi chybí řada kláves, štve jiné rozložení a podobně. Stroj je to krásný, ale kdybych mohl, koupím si za stejné peníze krásný notebook třeba od Dellu nebo Lenova. Ale když už jsem to nafasoval...

tiez som menil prave...vahanie velke, ale nakoniec som sa rozhodol pre macbook...a neviem si vynachvalit, i ked ho mam asi 2 tyzdne. mam nainstalovany aj windows operacny a tak si mozem kedykolvek prepnut...ale pouzivam hlavne osx. windowsi mam len kvoli praci v office. urcite nevahaj