Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android na WP - mám přejít?

Zdravím,
měl bych dotaz na místní majitele Windows Phone telefonů. Jsem dva a půl roku majitelem Galaxy S4 a k němu Lumie 520. Hlavní telefon už je totálně mimo moje požadavky, rád bych ho vyměnil a poohlížím se po WP, sice mě drží u Googlu chytré hodinky kompatibilní jen s Androidem, ale asi bych se jich i vzdal. Na moje aktuální potřeby má Samsung až moc výkonu, obrovskou nepraktickou obrazovku a hlavně šílenou spotřebu baterie, tehdy jsem hrál hry a koukal na filmy, dnes už ne.
Děsí mě, kolik aplikací na WP chybí kvůli nezájmu vývojářů o tak malé množství uživatelů, ale chápu je a i přes to bych se nějak přenesl, pokud by se situace citelně nezhoršovala. To důležité bych našel, nedůležité (Snapchat) přestal používat. Můj dotaz zní, jestli to má ještě cenu, jestli WP není před pádem, protože by šlo o změnu na další dva roky a nerad bych si zopakoval umělé pohřbení Symbianu, když jsem vlastnil N82 a Maema, když jsem měl N900. Navíc na telefonu, kde je jedinou cestou instalace aplikací oficiální obchod. Případně existují vůbec hodinky schopné zobrazovat zprávy Facebook Messengeru kompatibilní s WP?
Chtěl bych svižný běh, použitelné rozlišení (ideálně HD), microSD slot. Líbí se mi 640 LTE, vyhovovala by mi ve všem, ale je moc velká, šla by 735.

Nejsem majitel WP telefonu, jsem zastáncem Androidu, ale přesto bych se nebál říct, že se pohřbení WP bojím. Řekl bych, že Microsoft letos ukázal, že myslí trochu "moderně" a je schopný se na trhu s OS udržet. Windows 10 je velký krok, který zanedlouho ovlivní i pole mobilních telefonů, takže pokud se ti WP líbí, tak bych se nebál nějakého úpadku. Dokonce jsem teď někde četl, že se našel způsob, jak portovat Androidí aplikace na WP, takže to by mohla být také výrazná změna.

Je to uplnej nesmysl, zjisti si, ktere smartphony dostanou aktualizaci na WM10 a z tech vybirej nebo poskej na vydani WM10. Kupovat dnes WP je opravdu mimo.
Spotreba baterie ale nebude lepsi nez na SGS4, nejvic baterie zere displej a to ma jeste SGS4 AMOLED, ktery ma spotrebu mensi. Nektere Lumie ale take maji AMOLED.
Vyssi spotreba na Androidu je dana aplikacema, odinstaluj aplikace se spatnou spravou energie a pripadne si na SGS4 pored root a odinstaluj systemove zrouty energie.

Windows 10 Mobile mají dostat všechny telefony, které mají teď 8.1, některé dříve, některé později, včetně oblíbené levné 520, v tom problém nevidím, dokonce oba vyhlídnuté v první vlně, jedině počkat na Vánoce, případně MWC, na představení nových telefonů rovnou s novým systémem.
Na Galaxy S4 mám ROM JFLTE-GPE, vypínám, co jde, TouchWiz už jsem vzdal a i tak nesahá výdrž po výměně akumulátoru ani po kotníky jak mojí 520, tak 630 a 640 LTE, u kterých nikdo spotřebu vypínáním aplikací neřeší. Ty telefony s nižší kapacitou vydrží reálně bez problémů dvojnásobek při identickém využití ve stejných místech se stejným operátorem a s nižším výkonem jsou při běžném použití plynulé. I Lumia 520 jako starší nejnižší model je v mnoha věcech o třídu nad Samsungem.

Si stahni nejakou aplikaci na zjisteni zroutu baterie, nakonec je to i primo v systemu a zakaz vsechny. Pokud ty aplikace nepouzivas, je dobry je primo vypnout, kdyz budes mit root, tak toho vypnes vic, dobrej ES Task manager a v menu "po spusteni" vypnout taky co jde.
Ono nema cenu to srovanvat treba se mnou, protoze kazdy to pouzivame jinak, ale ja jsem na sve S4 i9506 prodlouzil baterii o polovinu. Treba S Health apodobne aplikace vubec nevyuzivam a bez rootu nesly vypnout a sice nebraly moc, ale nejakou energii to spotrebovava, ono kdyby byla S Health treba 2%, tak pri nekolika takovych aplikacich se to nasobi a hned ti to hodi peknou usporu, kdyz to povypinas.

jsem uživatelem WP mám 930, která mi vydrží i 2 dny když se snažím. Obecně musím říct že dnešní smartphony nevydrží déle jak den. Ale hádám, že to bude jako u notebooků...čím menší display tím větší výdrž :-)

WP podle mne má dostatek skvělých aplikací, na komunikaci mám celou složku, a opravdu mi žádné nechybí. Je to skvělý systém, který je přehledný. Kde jsem svůj telefon ukazál tak sklízel úspěch a také cortana je skvělá...v holandsku byli unešení když jsem z ležícího zamknutého telefonu hlasem dostal zítřejší předpověď počasí a pak udělal připomínku do kalendáře abych příště vzal víc českého piva :-D

Nemluvím o propojení s PC sedíš u PC a zobrazují se ti upomínky udělané v telefonu. Onedrive - vyfotíš a samo se to nahraje na net ze kterého můžeš sdílet třeba 100 fotek s přáteli.
Po upgradu s W10 to bude ještě lepší a pokud se nemýlím tak i microsoft pracuje (nebo již prodává - nevím) svoje hodinky nebo náramky nebo co to je...

• Tu 640 mám, nepripadne mi nak velká, spis akorat, jak na internet, foto etc.
• Bateriie v ní vydrzí docela dlouho, aplikce na store jsou, to se nedá porovnat s prázdnym obsahem co tam byl jeste rok tomu.
• Uz jsem na ní zkousel i Win10 poslední PW Verzi a jede velmi sviznē :)
presel jsem z iPhone 4s, tak dalsí modely WP nak mo neznám, se 640kou jsem velmi spokojen.
Veskeré aplikace co potrebuji, jsem na store nasel, coz je pro mē prarimární, tak zbytek nak neresím :)

WP používám na druhém telefonu od listopadu 2013, takže představu, co na tom jde a jaké aplikace jsou, už nějakou mám. 640 mají dva lidé v okolí, znám ji, měl jsem ji v ruce, na mě bohužel velká je, při koupi Galaxy S4 jsem si říkal, že bude skvělé mít velkou obrazovku na hraní her, jenže to mě rychle přešlo a v tu chvíli je pro mě taková úhlopříčka spíš přítěží.
Zajímavější je pro mě zkušenost s Windows 10, ty jsem zatím nezkoušel.

• Mozná trochu bizardní, ale u 8.1 mi ten OS pripadl takovy mrtvy, optoti 10, která jevíce taková zivá, positivní, príjemná na ovládání. 10 uz obsahuje i novy Market (story, zatim v BETA verzi ale pritomem je i klasicky market), nové menu a jeho nastavení, fotoaparat ma tusim také naké nastaveni navic etc, je toho opravdu hodnē.
• Jsem si jí prozatím nechal (ten poslední preview) ktery uz je spís jak jak finalní (obrazove :-) ), tak snad to devloperi z MS nepokazí, Gabriel Aul na Twitru zminil, ze prinese jeste vice vylepseni tak doufam ze u své motivace zustane, jinak zkousel i kazdou predchozí, kde je s kazdou novou verzí preview stále lespí stabilita o otimilizace a to s telefonem co ma 1Gb RAM pamēti, jak jedou Microsoft nebo Nokie s 2Gb to si dokázu predstavit..tak jsem byl názoru, ze to muze byt dobrá investice pujde-li MS timto smerem. (K androidu se nak vyjadrovat nechci)
• Uz i díky tomu, jsem presel pri vyberu nového telefonu z iPhone na WP, kde sviznost OS je u nich podobná (zmého pohledu a observace).
• Ale ty 10, opravdu dobrá prace (i kdyz jde o tezce komercní produkt), ale to není sam.
Vic a vic aplikaci, s MS poslední dobou podepsalo hodnē devloperú a ruznych studií, i pro takové ty "Mobil hráče" pribylo studio "Gameloft", kde nejhranējsí nebo popularní hry co jsou v Google store, nebo AStore, jsou uz dostupné i na této platformē. Zatím jsem nezkousel zadny benchmark, nebo test (mam na mysly OS ne rychlost wifi, baterku), ale docela by mē zajímali vysledky, čisla v ruce by to bylo uz nēco konkrétního, mas-li zájem, par testu WP 8.1 vs WP 10 (na tom samém tel.) mohu udēlat.

TiP~ Na trochu predstavy, co by dal takovy prechod, bych te pobidl, podivat se zde: watch :-)
(prvni vec co me po instalaci zaujala je rozvinuti menu rychlého pristupu, to my hodne chybelo u 8.1, je v odkazu na video viz vise v useku 10.10s/10Minut, velmi praktické)

*navrat po otestovani z 10 na 8.1 je velmi jednouchy*

Nakonec jsem nahrál TP i do své 520 a zkouším budoucnost systému, jestli by se mi s tím líbilo žít a líbilo. Psal jsem kamarádovi s 630, který se pro ni rozhodl na základě mé 520, co si myslí, prý mám chvíli počkat, dnes koupil 640, ale je opravdu moc velká, takže bude během následujících pár dní měnit za 735 a nechá mě ji vyzkoušet.

• Kolikatku, jaké oznaceni pro "TP"? Silne bych doporucil, po instalaci po prechodu na "TP" restartovat telefon (osobne ho restartuji troj nebo dvouhmatem pri startu telefonu, jak z nabidky) , nabo jak to nazvat udelat cistou instalaci, prechodem pres <UPdate>, jsem vzdy naky meni problém :-)
• Kdyby jsi chtel prejit zpet, na 8.1, pouzij SW typu LUMINA, nebo NOKIA recovery tools ;-)

*Posledni "TP" je <10512>*

Zvolil jsem pomalejší aktualizace, takže 10166, reset jsem dělal, nepsal jsem, že mám problém. Jediné omezení, které mám, je málo RAM mého telefonu, systém běží svižně, otevřu hudební přehrávač, stále není problém, k němu Messenger, dvě záložky v prohlížeči a už se to nedá používat.

Používám WP přes dva roky. Zkušenosti s Androidem veškeré žádné, smrt Symbianu jsem zažil taky (N8).
No, co k tomu psát, aplikace mám nainstalované asi tak čtyři, banku, PDF reader a nějaké udělátko od MS na panoramata. Facebooky, skype a podobné mne naprosto míjí, hlavně volám, píšu SMS a maily.
Systém mi vyhovuje, nemám potřebu se v tom nějak vrtat, řešit nějaké rooty, coustom ROM a podobně. Od telefonu chci, aby fungoval, což WP fungují.
Model - Lumia 930; pro tebe asi lopata, když je velká i 640. Mimochodem, 640 XL LTE byl kandidát, ale nemá to klasické tlačítko spouště.

aplikace mám nainstalované asi tak čtyři, banku, PDF reader a nějaké udělátko od MS na panoramata. Facebooky, skype a podobné mne naprosto míjí, hlavně volám, píšu SMS a maily.

Samozrejme je na tobe co ti vyhovuje, ale vicemene to pouzivas jako telefon, takze uz chapu tve narazky na to, ze ti aplikace na WP staci a nepotrebujes mit milion aplikaci, ty nepotrebujes skoro zadnou a teda je docela pochopitelne, ze ti WP tak vyhovuji, pravdepodobbne, kdybys ozkousel libovolny android telefon, tak bys byl stejne spokojen.

Me vyuziti smartpohu (pro predstavu):
-hudba, audio knihy
-ctecka knih
-internet (web)
-emaily
-telefon, IP telefon, sms
-fotak
-video, filmy
-zaznam trasy pri sportu, mapy
-predpoved pocasi, meteoradar
-jizdenka do vlaku
-hry
-poznamkovy blok
-nakupni listek
-hodinky, budik
..... (urcite jsem si behem chvile nevzpomnel na vsechno) :-)

Všechno, co píšeš že používáš, umí WP samozřejmě taky :-) Radar na déšť a bouřky používám taky, kalendář taky (blbuvzdorná synchronizace s MS Outlook 2010 co mám v PC). Záznamy trasy či co má 930 taky, ale to nepoužívám a vypnul jsem to :-)
Jo a ještě poslouchám rádio (FM), ale to zřejmě není nic prémiového, neboť to Samsungy nemají.

• Jen bych dodal ze na zaznam trasy pri sportu, mapy jsou také aplikace, ale pouzivam jen dve tyou "RUNSTATIC"
(pamatuje si trasu ktera jde samozrejme ulozit, paleni kalorii, maximalni dosahla vyska etc, takova klasika, zbytek aplikaci je obsazen také :-))

poslouchám rádio (FM), ale to zřejmě není nic prémiového, neboť to Samsungy nemají.

Nektere Samsungy maji i to radio, treba S3 Neo - byla to podminka pro mamku, kdyz jsem ji ho porizoval. Ja naopak radio neposloucham a ikdyz jsem nepovazoval vylozene za chybu, kdyz to FM prijimac bude mit, jsem radeji, kdyz ho S4 nema. :-)

Používám WP cca 1 rok, mám Lumii 1320, když se snažím tak mi vydrží baterie 3 dny, což je super na 6" telefon. Co se týče WP, ano jsou už pohřbené samotným MS, teď už se jenom čeká na W 10 Mobile. Jinak nevím jestli jsou hodinky, které toto podporují, ale možná by to zvládl MS band, viz http://mobilenet.cz/clanky/microsoft-band-naramek- vseumel-pro-vsechny-platformy-17865. :-)

BTW: Pokud to nespěchá, tak bych počkal na nové telefony od MS, které už budou mít W10M v sobě.

Možná už budou představeně na IFA 2015. :puff:

Já si taky prožil smrt Symbianu a při koupi novýho mobilu jsem měl stejný obavy, jako ty, zda to MS nepohřbí. Stejně tak aplikace, ať se příznivci Lumií vztekají jak chcou, tak WP je prostě minoritní systém a spousta aplikací na něj není. Proto jsem šel do Androidu, i když není dokonalej.
A co mi ještě hodně vadí na WP - ty dlaždice jsou hnusný jak noc, defaultní černý menu je depresivní, jak pokojík posluchače kapely Tokio hotel.

Jde to samozřejmě přepnout na bílo. A ano, některé Lumie mají Amoled, takže černé menu šetří, jen tak ale mimochodem.
Já se nevztekám, co potřebuju a využiju buď v telefonu je, nebo jsem to nainstaloval.
A po dvojím pohřbení staré verze (WM 6 a následně WP 7) se snad v MS chytnou za rypák a nezopakují to.

I tak je to hnusný a přijde mi to nepřehledný. Ono to je asi o zvyku, ale v Androidu jsem veškerý nastavení našel rychle, spoustu věcí se dá snadno dokonfigurovat, ale u WP jsem měl problém snadno a rychle vypnout/zapnout mobilní data, nebo wifi. Prostě rychlá volba, u Androidu přejedu prstem shora dolů, vyjede menu, vypnu a zapnu, odroluju menu nahoru. Na WP jsem to našel hluboko v nastavení, rychlej přístup jsem neodhalil. Možná tam je, ale chybí tam ta intuivita ovládání, prostě najít a použít na první dobrou.

u Androidu přejedu prstem shora dolů, vyjede menu, vypnu a zapnu, odroluju menu nahoru

Je to tam taky tak. Pravda, ale v prvních verzích (8.0) to nebylo... Faktem je, že ze začátku to bylo mnohdy s nastavením na štíru, ale přechodem 8.0 -> 8.1 se dost věcí zjednodušilo a dost věcí přibylo. Uvidíme, co bude po přechodu na desítku :)
A za tu dobu, co to používám, najdu kdeco i poslepu snad :-)

Hrozne zdlouhavy zapinani mobilnich dat nebo wifi. Zkus widgety Power Toggles, tyhle veci jdou bez rootu, ten ale potrebujes na rezim letadlo a tlacitko nabidky vypnuti a restartu, samozrejme to do widgetu davat nemusis.
Jinak nastaveni widgetu opravdu bohate, velmi pekne je proveden i widget na prehravani hudby, pokud tva hudebni aplikace widget nema, muzes pouzit tento, tvuj prehravac si nastavis v settings.